Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wybrać a4 b7 - 1.6 czy 2.0 wszystko benzyna


tata1989tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu auta i nie wiem co wybrać, miałem Leona 105km i nie był demonem prędkości,czyli Audi będzie się jeszcze gorzej zbierało?Planuje wszystko zagazować i dlatego umieściłem post w tym wątku

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj B7 z 1.8T - bardzo dobrze znosi gaz. Jak mocy zacznie brakować to zrobisz mocniejszy program.:wink: Najlepiej od razu w Quattro.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,wszyscy polecają 1.8T ale taka moc mi nie jest potrzebna,ważne żeby lepiej jeździł niż mój Leon,Boję się turbiny,od czasu do czasu wsiadam B6 131TDI i nigdy nie studze silnika,zapominam.Dlatego jestem bardziej za 2.0. a nie wiecie jakie ma przyspieszenie do 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego weź lanosa, ew jeśli z nowszych to aveo

nie rozumiem osób które zastanawiają się nad silnikiem 1.6.. Najnowsze generacja i tzw. downsizing to co innego ale 1.6 w b7 :facepalm:

taki 1.6 wcale nie będzie mało palił bo musi uciągnąć ponad 1,5tony, a co do turbiny jeśli jeździsz spokojnie to nie musisz specjalnie jej studzić:wink: wystarczy że przed zatrzymaniem się zwolnisz i powoli dojedziesz do miejsca docelowego nie wkręcając auta na obroty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego TATA ja nie mam b7 tylko b5 z silnikiem 1.6 zagazowany i jestem zadowolony bo mi duża moc nie jest potrzebna. Początkowo chciałem kupić Leona 1.6 105KM przejechałem się takim chciałem sprawdzić rekcję silnika na pedał gazu i nie zachwycił mnie. Potem jechałem A4 z silnikiem też 1.6 101KM gdzie silnik deczko słabszy a auto zdecydowanie cięższe bo w kombi no i całkiem inna jazda tak od tamtej pory Leon odpadł a napaliłem się na Audiczke no i mam takową. Natomiast jesli chodzi o spalanie to kolega SEVES ma rację - silnik 1.6 wcale mniej nie spali od 2.0 bo jednak masa auta jest. Słabszy motor to prosty silnik i deko nizsza eksploatacja w sensie czy to mniej oleju czy tańszy rozrząd i brak dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w B7 jest taki sam 2.0 jak w B6 to omijaj go jest chyba więcej 2.0 (zdaje się ALT) z problemami na LPG niż takie co jeżdżą bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 w benzynie to ALT a tu bedziesz dolewal "wiecej oleju niz benzyny" nie kupuj tego silnika lepiej juz zostan przy tym 1,6 :) a tak na powaznie to szukalbym 1,8t jak koledzy ci doradzaja gazik mozesz do niego wrzucic bez problemu chociaz dla mnie to jest..... a tak na koniec to popraw swoj prefix w tym poscie bo ASB to 3,0tdi z 233ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 w benzynie to ALT a tu bedziesz dolewal "wiecej oleju niz benzyny"

Wada odmy może już poprawili w B7....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nad czym ty sie zastanawiasz bierz 1.8T - silnik znany i lubiany czesci w miare tanie padnie turbina to dasz na regeneracje jakies 1000zł przeciez to nie sa duze koszty jak cie stac na B7:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATA to oczywiste że mocniejszy silnik to lepsze przyspieszenie. Zatem sam zadaj sobie pytanie czy zależy Ci na spokojnej jeździe czy na mocniejszym przyspieszeniu. Weź też pod uwagę to że jak będziesz miał już mocniejsze auto to częściej będzie korciło aby mocniej wcisnąc pedał gazu no a to zawsze skutkuje większym spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 to nieporozumienie...

4 osoby troche górki i zaraz trzeba bedzie 3 albo i 2 biegu szukac zeby sie wtoczyc...

a spalanie 10 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pomyśleć o 1.6 , o dobry silnik do małego miejskiego auta:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 1.9tdi i skoro musisz zagazować montuj gaz

yyy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 1.9tdi i skoro musisz zagazować montuj gaz

Niezła moc mogła by z tego wyjść:) wirus plus LPG mogło by dać blisko 200koni:)

A prawda jest taka że 1.8T spali tyle samo co 1.6 tylko jak trzeba będzie przycisnąć to będzie z czego, mam kumpla co ma 1.8T skodę octavie i pali mu 8 litrów gazu na dojazdach do pracy odcinek 25km audi z racji wagi jak będzie paliło 10 litrów to nie będzie biedy bo 1.6 mnie nie spali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...