Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wybrać a4 b7 - 1.6 czy 2.0 wszystko benzyna


tata1989tom

Rekomendowane odpowiedzi

bierz 1.9tdi i skoro musisz zagazować montuj gaz

Niezła moc mogła by z tego wyjść:) wirus plus LPG mogło by dać blisko 200koni:)

A prawda jest taka że 1.8T spali tyle samo co 1.6 tylko jak trzeba będzie przycisnąć to będzie z czego, mam kumpla co ma 1.8T skodę octavie i pali mu 8 litrów gazu na dojazdach do pracy odcinek 25km audi z racji wagi jak będzie paliło 10 litrów to nie będzie biedy bo 1.6 mnie nie spali:)

a4 1.8T nie spali znów tyle więcej niż octavia z tym samym silnikiem.. jeśli spokojna jazda na takim odcinku to spalanie będzie podobne - mi jak się staram jechać spokojnie udaje się zejść ze średnim do 7l/100 a wieczorem i do 6/100 :decayed: realne średnie spalanie:wink: .. średnio przy dość dynamicznej jeździe ale bez szaleństw zawsze wychodzi mi ok. 10/100 (1.8T manual ośka) mi podobnie paliła poprzednia avj 150km jak i obecna bex 190km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie... TYLKO 1.8T, inne, wolnossące to porażka, nie dość że nie jedzie, to na dodatek pali tyle samo albo i więcej od 1.8T, miałem zwykłego 1.8, nie jechał i wciągał 10 PB a 11 LPG, teraz mam lekko porobione 1.8T na +/- 200KM w LPG i spalanie 11, więc nie ma się nad czym zastanawiać, aha, mam go 4 lata i turbo ciągle zdrowe, do silnika nie dokładam złotówki...

Jak kupisz szrota to się szykuj na wydatki i problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,6 w gazowni, pali 9l gazu przy normalnej jezdzie i wkrecaniu do 4 tys, z włączoną klimatyzacją i 4 osobami samochod stoi w miejscu, tragedia i to w b5 co dopiero b7 ;] Mam tez 2.8 w benz bez pb to juz jezdzi jak powinno, ale swoje pali. Dlatego trzecie mamy b6 1,9+ jeździ, pali mało ale dzwiek silnika :/

NIe kupuj 1.6, 2.0 polecam tak jak koledzy 1.8t albo 1,9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem w innym temacie... wolnossace KM, 1500-1600 KG + Driver i reszta ekipy.... i nie ma czym jechac + spalanie 10++.

polecam poloneza w gazie, tez spali z 10 litrów a i sasiad bedzie zazdrosny jak zobaczy na podjezdzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam Audi A4 B7 1.6 sedan 80tyś. km oryginał potwierdzony w serwisie i serwisowany.

co do osiągów nie powala, ale kupując samochód kupowałem osobowe rodzinne auto do jazdy na weekend nie do sprintu!!!.

co do spalania to nie mam ciężkiej nogi tak więc mieszczę się średnio w 6,5l/100km.

Porównując do poprzedniego auta Mercedes w203 lift kombi 2,2cdi 120km i Golf V 1,9tdi nie odczuwam różnicy w przyśpieszeniu i znaczącego braku mocy różnica to tylko koszty w utrzymaniu. Za to że miałem mercedesa płaciłem nawet więcej hydraulikowi czy majstrowi za płytki bo podkreślali ma Pan Mercedesa!!!

Golf mało palił ale z to olej wciągał każdą dziurą a miał zaledwie 86tyś km. Podobno norma, jeśli to norma to ...

Audi 1,6 to kompromis między wygodą i jakością Mercedesa a tanim Golfem.

Audi z tym silnikiem to prosta konstrukcja bez turbin dwumas innych i wadliwych podzespołów.

Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecasz go bo go chcesz sie pozbyc czy co, "Audi 1,6 to kompromis między wygodą i jakością Mercedesa a tanim Golfem" ale nie z tym silnikiem co proponujesz:wink:

Kupowanie takiego auta w salonie z 1,6 to dla mnie kupno na siłe, a tłumaczenie że nie potrzeba mi wiecej mocy to kłamstwo XXI wieku:grin: kupno na pokaz(aby tylko mieć wymarzone B7), bez wiedzy że to totalny golas, na zasadzie tego 3:57

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kotleta odgrzaliscie:whistling: ale zeby ot nie bylo :

... 2.0 w b7 to w 99% bedzie fsi wiec zagazowac sie nie bedzie oplacalo a jezeli sie trafi nie fsi to bedzie to alt ktory bedzie zarł olej :kwasny:

1.6 bedzie palil tyle paliwa co 2.0 a jechac nie bedzie chcial ... Popieram kolegow ze jak benzyna to 1.8t nawet jak ci turbo padnie to zregenerujesz i starczy na dluuuugo - nie robisz tego co tydzien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam Audi A4 B7 1.6 sedan 80tyś. km oryginał potwierdzony w serwisie i serwisowany.

co do osiągów nie powala, ale kupując samochód kupowałem osobowe rodzinne auto do jazdy na weekend nie do sprintu!!!.

co do spalania to nie mam ciężkiej nogi tak więc mieszczę się średnio w 6,5l/100km.

Porównując do poprzedniego auta Mercedes w203 lift kombi 2,2cdi 120km i Golf V 1,9tdi nie odczuwam różnicy w przyśpieszeniu i znaczącego braku mocy różnica to tylko koszty w utrzymaniu. Za to że miałem mercedesa płaciłem nawet więcej hydraulikowi czy majstrowi za płytki bo podkreślali ma Pan Mercedesa!!!

Golf mało palił ale z to olej wciągał każdą dziurą a miał zaledwie 86tyś km. Podobno norma, jeśli to norma to ...

Audi 1,6 to kompromis między wygodą i jakością Mercedesa a tanim Golfem.

Audi z tym silnikiem to prosta konstrukcja bez turbin dwumas innych i wadliwych podzespołów.

Osobiście polecam.

Same kapeluchy sadzisz kolego :facepalm:

1.6 w B7 6,5 benzyny :facepalm: :facepalm:

Golf 1.9 pił olej '' Golf mało palił ale z to olej wciągał każdą dziurą a miał zaledwie 86tyś km'' :facepalm:

W B7 w benzynie to chyba 1.8 T najlepsza opcja :wink: jeszcze jak trafisz w :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym olejem w golfie to chyba z 2,0 pomylił, choc tam 2,0TFSI żarł olej:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten silnik w b7 i da się jeździć,wiadomo że do wyścigów się nie nadaje ale do normalnej jazdy jest ok,pali 8l w mieście.jak w wyposażeniu m.in. jest climatronic ,tempomat , czujniki cofania, to taki golas to nie jest,chyba że w audi jest taka definicja golasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam Audi A4 B7 1.6 sedan 80tyś. km oryginał potwierdzony w serwisie i serwisowany.

co do osiągów nie powala, ale kupując samochód kupowałem osobowe rodzinne auto do jazdy na weekend nie do sprintu!!!.

co do spalania to nie mam ciężkiej nogi tak więc mieszczę się średnio w 6,5l/100km.

Porównując do poprzedniego auta Mercedes w203 lift kombi 2,2cdi 120km i Golf V 1,9tdi nie odczuwam różnicy w przyśpieszeniu i znaczącego braku mocy różnica to tylko koszty w utrzymaniu. Za to że miałem mercedesa płaciłem nawet więcej hydraulikowi czy majstrowi za płytki bo podkreślali ma Pan Mercedesa!!!

Golf mało palił ale z to olej wciągał każdą dziurą a miał zaledwie 86tyś km. Podobno norma, jeśli to norma to ...

Audi 1,6 to kompromis między wygodą i jakością Mercedesa a tanim Golfem.

Audi z tym silnikiem to prosta konstrukcja bez turbin dwumas innych i wadliwych podzespołów.

Osobiście polecam.

w weekend miałem okazje jechac ibiza 1.5 85 Km. wiec osiagi pewnie identyczne jak B7 1.6.

wrazenia nie do opisania. spocone plecy, do wyprzedzania szukujesz sie 30 sekund.

powiem tak sam miałem keidys ibize SDI i tez mi wystarczała, bo nie miałem mocniejszego auta w rekach.

aaa i bajeczka 6,5 litra... ok. mi skoxowany diesel spalił kiedys 3.1 litra na odcinku 20 km:wink:

nawet film mam na telefonie nagrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten silnik w b7 i da się jeździć,wiadomo że do wyścigów się nie nadaje ale do normalnej jazdy jest ok,pali 8l w mieście.jak w wyposażeniu m.in. jest climatronic ,tempomat , czujniki cofania, to taki golas to nie jest,chyba że w audi jest taka definicja golasa.

co tu dużo pisać,

to właśnie w audi a4 wg wielu osób z forum jest definicja golasa :wink: klimatr dwustronny:naughty: wspomaganie kierownicy też jest, tak jak serwo i elektryczne szyby przód, dywaniki, bagaznik otwierany z pilota itd :wink:

witam, posiadam Audi A4 B7 1.6 sedan 80tyś. km oryginał potwierdzony w serwisie i serwisowany.

co do osiągów nie powala, ale kupując samochód kupowałem osobowe rodzinne auto do jazdy na weekend nie do sprintu!!!.

co do spalania to nie mam ciężkiej nogi tak więc mieszczę się średnio w 6,5l/100km.

Porównując do poprzedniego auta Mercedes w203 lift kombi 2,2cdi 120km i Golf V 1,9tdi nie odczuwam różnicy w przyśpieszeniu i znaczącego braku mocy różnica to tylko koszty w utrzymaniu. Za to że miałem mercedesa płaciłem nawet więcej hydraulikowi czy majstrowi za płytki bo podkreślali ma Pan Mercedesa!!!

Golf mało palił ale z to olej wciągał każdą dziurą a miał zaledwie 86tyś km. Podobno norma, jeśli to norma to ...

Audi 1,6 to kompromis między wygodą i jakością Mercedesa a tanim Golfem.

Audi z tym silnikiem to prosta konstrukcja bez turbin dwumas innych i wadliwych podzespołów.

Osobiście polecam.

w weekend miałem okazje jechac ibiza 1.5 85 Km. wiec osiagi pewnie identyczne jak B7 1.6.

wrazenia nie do opisania. spocone plecy, do wyprzedzania szukujesz sie 30 sekund.

powiem tak sam miałem keidys ibize SDI i tez mi wystarczała, bo nie miałem mocniejszego auta w rekach.

aaa i bajeczka 6,5 litra... ok. mi skoxowany diesel spalił kiedys 3.1 litra na odcinku 20 km:wink:

nawet film mam na telefonie nagrany

ta ibiza pojedzie pewnie lepiej niż b7 w 1.6 :wink:

co do spalania to takie autko pewnie weżmie te 6,5L przy spokojnej jeździe na prawym pasie bez zastanawiania się "czy zdążymy wyprzedzić" bo wiemy że nie zdążymy to i nie spalamy więcej paliwa:wink: Ale przy takiej samej jeździe silnik 1,8T czy 2.0 nie spali więcej:wink: mi dla porównania b6 1,8T brało średnio 7l/100 ale było w tym dużo odcinków 50km bez pałowania, bez turlania, normalna dość szybka jazda. To samo auto przy turlaniu spalało średnio 5,0-5,5L/100km realnie! bo dla sprawdzenia kiedyś z lekką nogą próbowałem się turlać:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, macie racje a4 1.6b7 to nie auto to kicha lepiej kupić sobie nowe b8 albo co najmniej A6!

Wyraziłem swoją opinie, nie każdemu zależy na starcie spod świateł, nie każdy mieszka w mieście!

Porównałem Audi do Mercedesa bo c200cdi ma zaledwie 120km a w kombi i w pełnej opcji waży prawie 2tony,

czyli znacznie więcej niż A4 więc osiągi ma zbliżone - poczytajcie na temat c200cdi o jej osiągach i opiniach kierowców.

Spalanie podałem średnie, po mieście nie jeżdżę, nie stoję w korkach.

Audi kupiłem, bo miała niski przebieg i stała w serwisie gdyby to byl silnik 1,8 czy 2,0 też bym kupiła ale był taki i to mi pasowało.

i była 3 miesięczna gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Ja mam 2.0 131KM konstukcja ALT. Póki co zrobiłem nią ponad 1000 km oleju nie bierze - zresztą słyszałem że juz w B7 jest ta wad naprawiona. Gaz wrzuciłem dwa dni temu - przejechałem dopiero 300 km - jak narazie spoko - spalanie 10 L (większość w trasie).

RAdzi sobie dobrze z 4 osobami na pokładzie.

Równolegle z moim autem montowali gaz do A6 z 2004 1,8T - a co do mojego mowili że też nie powinno być zadnych problemów (np. z wypalaniem zaworów, bo zawsze można wrzucić sobie dotrysk benzyny.)

Instalacje mam LOVATO (podobno STAG miał problemy z "szarpaniem na zimnym silniku").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z gazem w 2,0 ALT

Instalka BRC.

Dolewki oleju oczywiście są ale żadne tragiczne.

A podtlenek elpidzi pozwala na takie oszczędności, że i na olej starcza :))

Mam również B5 z 1,8T 150KM

i tylko na niższych biegach jest przewaga 1,8T

Na szybkiej drodze lepiej się prowadzi 2,0

Ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od tego 2.0 ALT. Mój tam ani grama oleju nie bierze przy przebiegu 140 tys. I to jeszcze jaki olej (5W30), a nie jakiś 5W50 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra...1.6 czy 2.0 w b7 :facepalm:...proponuje kupić b6 1.8TQ w gazie a zaoszczędzone pieniądze wpłacic na konto :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko B6 z 2004 a B7 z 2007 to jednak delikatna różnica... Jak sie nie ma co się lubi...

Ale masakra...1.6 czy 2.0 w b7 :facepalm:...proponuje kupić b6 1.8TQ w gazie a zaoszczędzone pieniądze wpłacic na konto :banan:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko B6 z 2004 a B7 z 2007 to jednak delikatna różnica... Jak sie nie ma co się lubi...
Ale masakra...1.6 czy 2.0 w b7 :facepalm:...proponuje kupić b6 1.8TQ w gazie a zaoszczędzone pieniądze wpłacic na konto :banan:

reno thalia była by z 2013 za ta kase:decayed:

i tez 1.6:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...