Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury


Kondzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio miałem wymieniony czujnik chłodzący cieczy ponieważ na kompie wywal błąd wszystko było by ok tylko że przed wymiana ładnie sie dogrzewał do 90 a zaraz po wymianie nie dochodzi podczas jazdy do 90 i wolno się nagrzewa jak go zgasiłem i postał trochę to temperatura na blacie 90 sie pojawiła ale na krótko dodam ze termostat był wymieniony rok temu .Dziwne że przed wymiana było ok wszystko elegancko 90 trzymało nawet się nie ruszyło.Tak jak teraz jest dobrze czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wcześniej komp pokazywał błąd czujnika G62 a teraz ten co wymieniłeś ma albo uszkodzony czujnik G2 albo termostat faktycznie daje już ciała. Podłącz się jeszcze raz pod kompa i odczytaj wartości z czujnika G62 - czyli wchodzisz w sterownik silnika "01 Engine", wybierasz następnie "08 Meas. Block", następnie grupę 007 i odczytujesz wartość z rubryki opisanej jako "Coolant Temp." a zaraz potem wchodzisz w sterownik zegarów czyli adres "17 Instruments", potem klikasz w "08 Meas. Blocks" i odczytujesz wartość z pierwszego pola grupy 003. Podaj te wartości jakie odczytałeś na rozgrzanym silniku. Będzie widać czy któryś z czujników jest uwalony czy termostat już przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat - mam chyba podobny problem.

Wskazówka zegara temperatury silnika po przejechaniu około 7-10 km dochodzi do 85-87*C i później bardzo wolno do 90*C po czym za chwilę schodzi z powrotem około 2-3mm poniżej 90*C i po jakiejś chwili znów dotyka 90*C itd. Czyli podczas jazdy wskazówka przesuwa się w górę i w dół o jakieś 2-3mm. Część osób twierdzi, że to czujnik a część, że termostat.

Co sprawdzić i na co zwrócić uwagę jak podepnę kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wskazówka na zegarach waha się o tyle milimetrów to znaczy że muszą być duże wahania temperatury w układzie ponieważ wskaźnik na zegarach działa przedziałami w których nie zmienia położenia. Jak masz klimatronik to sprawdź ukryte kody 49 i 51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sprawdzić i na co zwrócić uwagę jak podepnę kompa?

Czytałeś przynajmniej post nad Twoim. Przecież tam jest napisane co należy sprawdzić i w których grupach jak się podepnie kompa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, miałem na myśli czy coś poza tym ale skoro to co napisałeś całkowicie wyczerpuje temat to nie było mojego pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wcześniej komp pokazywał błąd czujnika G62 a teraz ten co wymieniłeś ma albo uszkodzony czujnik G2 albo termostat faktycznie daje już ciała. Podłącz się jeszcze raz pod kompa i odczytaj wartości z czujnika G62 - czyli wchodzisz w sterownik silnika "01 Engine", wybierasz następnie "08 Meas. Block", następnie grupę 007 i odczytujesz wartość z rubryki opisanej jako "Coolant Temp." a zaraz potem wchodzisz w sterownik zegarów czyli adres "17 Instruments", potem klikasz w "08 Meas. Blocks" i odczytujesz wartość z pierwszego pola grupy 003. Podaj te wartości jakie odczytałeś na rozgrzanym silniku. Będzie widać czy któryś z czujników jest uwalony czy termostat już przepuszcza.

Sztomel - zakładałem podobny temat http://a4-klub.pl/uklad-chlodzenia-158/trzyma-90-stopni-trasie-ponizej-25-stopni-zewnatrz-logi-245177/ - prośba o ocenę logów - chyba termostat pada, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do kitu, przecież widać to w logach 007 w 01 Engine i w 003 w 17 Instruments - obydwa czujniki na rozgrzanym silniku wskazują tę samą (czyli za niską) wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do kitu, przecież widać to w logach 007 w 01 Engine i w 003 w 17 Instruments - obydwa czujniki na rozgrzanym silniku wskazują tę samą (czyli za niską) wartość.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...