Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kasowanie się licznika kilometrów dziennych, daty i godziny - gdzie problem?


maniek990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W A4 B5 1.8 APT 2000r kasuje się licznik dzienny, data i godz. Nie jest to systematyczne. Czasami raz na tydzień lub częściej. Kasuje się na postoju.

W samochodzie wymieniłem akumulator, brak alarmu i innych bajerów zakłócających pracę układu elektrycznego.

Gdzie może być problem.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzic działanie alternatora

ale to tylko na stole probierczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz gdzieś przerwe po kluczyku na zegary

zle zamontowany alarm albo cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co prawda nie w audi ale podobny przypadek miałem kiedyś w swojej vectra B, gdzie nie wiadomo z jakiego powodu z częstotliwością zupełnie przypadkową (czasem nawet przez miesiąc było ok a czasem dwa razy dziennie) zerował się przebieg dzienny - po jakimś czasie kiedy jako powód takich objawów wyeliminowany został cały osprzęt podejrzenie padło na zegary - po ich demontażu, bardzo dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu udało się znaleźć usterkę - ktoś wcześniej uszkodził połączenie zasilania podczas gdy cofał licznik :kwasny: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to będzie najbardziej prawdopodobna przyczyna :) Jak odłączasz zegary to resetuje się licznik dzienny i godzina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik odkręciłem i wszystko wygląda gołym okiem na ok. Wtyczki z tyłu twardo siedzą i nie mają jak się wysunąć ponieważ są z zabezpieczeniem. Podłączyłem się pod komputer aby sprawdzić błędy ale nic nie było w błędach licznika.

Może jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Mam dokładnie to samo. Licznik resetuje mi się przy 90% uruchomień silnika. Zauważyłem też że te 10% przypadków kiedy licznik nie resetuje się następuje raczej wtedy kiedy auto przebiegnie dalszy dystans, choć nie jest to reguła.

Czasem reset licznika zdarza mi się jeszcze przy okazji użycia manetki wycieraczek (pociągnięcie manetki w dół -tzn manualne uruchomienie 1 cyklu wycieraczek). Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Mam dokładnie to samo.

Jakieś sugestie?

....jeżeli vag nie pokazuje błędów proponuję wymontować zegary i bardzo dokładnie przyjrzeć się czy ktoś w nich nie gmerał - dla odmiany jakiś czas temu z podobnego powodu naprawiałem zegary od focusa ściagniętego przez kolegę osobiscie z Niemiec, gdzie niestety jak się okazało przyczyną przypadkowego wariowania wskazań drogomierza i paru kontrolek było nieumiejetne "podlutowywanie" do płytki zapewne celem korekty licznika (auto kupione z placu :kwasny:)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem liczniki i wszystko wygląda na ok. Nikt tam nie grzebał a elementy elektryczne licznika na "oko" wyglądają ok.

Po podłączeniu komputera Vag zwraca jedynie błąd silnika - konkretnie czujnika płynu chłodzącego G62.

Czy to może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z 1/2 fis jaegar. Problem występował razem z wskazówką baku paliwa ( działała odwortnie ). Diagnoza była taka, że walnięty procesor. Co ja się z tym licznikiem nakombinowałem, ani żadne punkty masowe, ani rozbieranie, czyszczenie, patrzenie, czarowanie, ani bezpośrednie 12V na licznik ani nawet proszenie żeby zaczął działać, nic nie pomogło. W końcu wymieniłem na pełen fis i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak, że manetke musiałem zmienić bo na manetce masz sterowanie do licznika (góra, dół i reset). Pociągnięcie nie stanowi większych problemów. Licznik kupiłem anglikowego disla VDO od kolegi z forum, manetkę i wtyczkę zresztą też. Kabel do licznika VAG TACHO 3.1. Koszty to 150 za licznik, 70 zł za manetke z kostką i kabel nie pamiętam ile. Pokazuje wszystkie dane z kompa włącznie z temperaturą oleju :)

P.S. Jak masz PINy do obu liczników to immo zaadoptujesz VAGiem opis na forum w temacie z FISem (dość obszernie wszystkie problemy są tam zawarte i z tego tematu korzystałem montując u siebie FIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...