Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne szarpanie przy zmianie biegu...


TomsonSzczecin

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie czym może być spowodowane szarpanie przy zmianie biegu najbardziej słychać i czuć gdy odpuszczam sprzęgło myślałem że to może być wina poduszki pod silnikiem wymieniłem na nową dalej nic wymieniłem więc też pod skrzynią i dalej szarpie macie pomysły gdzie szukać usterki ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Może być już zespół sprzęgła do wymiany (tarcza + docisk + ewentualnie dwumas-jeśli jest w Twoim modelu).

2.Możesz jeszcze spróbować tańszej opcji - wymienić cały płyn hamulcowy ze szczególnym uwzględnieniem odpowietrzenia siłownika sprzęgła

specjalnym przyrządem.

Płynu hamulcowego zwykle nikt nie wymienia a o on też traci swoje parametry( + ewentualne zapowietrzenie siłownika sprzęgła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na to że coś ze sprzęgłem masz nie tak u kumpla były podobne objawy i okazało się że dwumas poszedł :) tylko że on miał 1,8 T ale myślę że i u ciebie jest dwumas raczej nie chodzi tu o silnik tylko o napęd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A jak się zachowuje na benzynie?? Tak samo??

Bo jeśli na benzynie ok, to problem tkwi w instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ADP to nie ma w tym silniku dwumasa.A to szarpanie może być też od potencjometra przepustnicy.Zresztą luzy na trybach w skrzyni w tym roczniku też już są.Przebieg ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne dwumasy i żadne kable :decayed: Jemu przecież szarpie tylko przy zmianie biegów :whistling:

Najwidoczniejsze jest to głównie przy 1 i 2 biegu tak? A biegi jak wchodzą (przede wszystkim 1 i R)? Leciutko czy tak jakby lewarek chciał Ci powiedzieć coś w stylu "weź sp***dalaj"? :decayed:

Wypadało by zerknąć już na sprzęgło i zmienić oliwkę w skrzyni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego otóż biegi wchodzą lekko lewarek nie protestuje ani w przód ani w tył a jak na jedynce odpuszczam te sprzęgło czy na wstecznym to nie ma żadnego szarpania i to mnie właśnie rozwala poza tym ostatnio testowałem je w każdy możliwy sposób I NAWET TROCHĘ nie ciągnie także z jego wymianą się wstrzymam :banan: dużo tu porad ale nauczcie się czytać bo NA LPG NIE NARZEKAM A KABLE WYMIENIAM W KAŻDYM AUCIE TUŻ PO ZAKUPIE :facepalm: i nie chodzi mi o szarpanie silnika bo ten akurat jest brzytewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem już od 4 lat czyli od kiedy kupiłem auto, mechanik u którego naprawiam auto od 4 lat rozkłada ręce, sprzęgło założone jest nowe, olej w skrzyni też wymieniany, sprawdzane poduszki pod silnikiem i skrzynią i zostały one wymienione szczerze powiedziawszy dałem sobie z tym już spokój i zlałem to bo to może być szukanie igły w stogu siana. Być może A4 z 1.6 przed 98r które nie maja dwumasa tak maja :whistling: Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dokładnie ja też już nauczyłem się z tym jeździć chociaż nie ukrywam że gdyby ktoś wpadł na pomysł i trafił z chęcią się tego pozbędę o ile nie będzie to wymiana całego auta na nowsze :wink:

---------- Post dopisany at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany at 19:30 ----------

aż zwątpiłem czarek naprawdę spala ci 14 L czy to błąd się wkradł ?? :PB98:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 to spala jak jadę z górki nie dodając gazu przez 20 km, rzeczywiste spalanie jakie udało mi się obliczyć ostatniego czasu to 16-17L LPG, PB tylko to rozruchu, spokojnym kierowcą raczej nie jestem i główni po mieście jeździe także wiesz :polew:

CO do problemu, tak jak pisałem wcześniej może być to spowodowany tym że nasze autka nie maja dwumasu, montowali je dopiero w A4 1.6 od 98 roku, najlepiej jak by ktoś się wypowiedział kto ma takie auto ale z 98 albo 99 roku, chętnie tez bym się dowiedział co może być nie tak, czy to własnie wina tego że nie ma dwumasu czy też czegoś innego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywał podobny problem inny z użytkowników. Doradziłem mu wymianę Czujnika temperatury cieczy chłodzącej, kosztuje grosze, a sprawia nam Tyle zawodu. Wiem, bo sam miałem taki problem, że gdy jechałem na biegu, puściłem gaz, autem zaczynało szarpać. Wymiana tego czujnika i wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...