Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS nie pokazuje 1 i 2


ROBERTRS6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega na tym iż na FIS-ie nie pokazuje mi 1 i 2 za czym idzie nie pokazuje mi tez spalania zasięgu na baku prędkości i innych na ekraniku samochód niedawno kupiłem i nie wiem co z tym fantem zrobić , dodam że manetka działa klawisz a i b oraz reset ( może to trzeba jakoś zaprogramować?) dodaję zdjęcie zapożyczone z google a po pracy wrzucę filmik (NIE POKAZUJE 1 ani 2)


http://www.kfzpix.de/audi/_images/41a-audi-fis-farbe-repariert.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co nie możesz przełączyć manetką na 1 i na 2 (resetem) ani bocznymi na chwilowe spalanie itd. ??? może sypło sie kodowanie lub manetka:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie domin sądzę że to kodowanie ponieważ cały fis był orginalny w tym audi. Bocznymi mogę przełączać funkcje spalanie zasięg itd resetem mogę wyłączyć fisa resetować też ale tak jak mówię jak zresetuje czy tam przełączę to czasami mi pokażę spalanie 10l (manetka działa) i nic się nie zmienia naprawdę nie mam pojęcia co jest jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolic chętnie bym zlecił naprawę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..trzeba luknąc co za błędy siedzą :wink: jak coś podjerzdzaj podziałamy:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i jak sobie z tym poradziliscie?bo kolega kupil b6 i ma identyczny problem przelaczac moze ale nic mu nie pokazuje:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i jak sobie z tym poradziliscie?bo kolega kupil b6 i ma identyczny problem przelaczac moze ale nic mu nie pokazuje:hi:

odpowiednie ustawienia adaptacji w liczniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze mam ten sam problem nie pokazuje mi spalania chwilowego ani sredniego. moge przelaczac miedzy 1 a 2 komputerem przycisk reset dziala bo moge skasowac czas jazdy. po odlaczeniu aku i podlaczeniu go ponownie dystans kilometrow do przejechania zmienia sie z 2000 na np. 270 i bardzo szybko idzie w gore tzn do 2000 i tak zostaje bez wzgledu na tankowania a spalanie z 10l po przejechaniu paru kilometrow wskakuje na 0l. na vag nie pokazuje zadnych bledow jedyny blad jaki pokazuje to zwarcie na poduszce silnika. nie wiem czy fis wczesniej(przed tym zwarciem) pokazywa prawidlowo poniewaz auto mam od niedawna. czytalem na forum ze mozna wejsc w menu fis-a dzieki pokretlu i przyciskowi umieszczonym w tunelu srodkowym kolo hamulca recznego ale ja tego nie posiadam gdyz mam w panelu glownym duza nawigacje i nie wiem czy jest mozliwosc wejscia w menu. na czym polega ta adptacja licznika. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze mam ten sam problem nie pokazuje mi spalania chwilowego ani sredniego. moge przelaczac miedzy 1 a 2 komputerem przycisk reset dziala bo moge skasowac czas jazdy. po odlaczeniu aku i podlaczeniu go ponownie dystans kilometrow do przejechania zmienia sie z 2000 na np. 270 i bardzo szybko idzie w gore tzn do 2000 i tak zostaje bez wzgledu na tankowania a spalanie z 10l po przejechaniu paru kilometrow wskakuje na 0l. na vag nie pokazuje zadnych bledow jedyny blad jaki pokazuje to zwarcie na poduszce silnika. nie wiem czy fis wczesniej(przed tym zwarciem) pokazywa prawidlowo poniewaz auto mam od niedawna. czytalem na forum ze mozna wejsc w menu fis-a dzieki pokretlu i przyciskowi umieszczonym w tunelu srodkowym kolo hamulca recznego ale ja tego nie posiadam gdyz mam w panelu glownym duza nawigacje i nie wiem czy jest mozliwosc wejscia w menu. na czym polega ta adptacja licznika. prosze o pomoc

musisz odpowiednio poustawiać adaptacje w liczniku , postaram sie dziś wam popisać jak zeskanuje swój:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze mam ten sam problem nie pokazuje mi spalania chwilowego ani sredniego. moge przelaczac miedzy 1 a 2 komputerem przycisk reset dziala bo moge skasowac czas jazdy. po odlaczeniu aku i podlaczeniu go ponownie dystans kilometrow do przejechania zmienia sie z 2000 na np. 270 i bardzo szybko idzie w gore tzn do 2000 i tak zostaje bez wzgledu na tankowania a spalanie z 10l po przejechaniu paru kilometrow wskakuje na 0l. na vag nie pokazuje zadnych bledow jedyny blad jaki pokazuje to zwarcie na poduszce silnika. nie wiem czy fis wczesniej(przed tym zwarciem) pokazywa prawidlowo poniewaz auto mam od niedawna. czytalem na forum ze mozna wejsc w menu fis-a dzieki pokretlu i przyciskowi umieszczonym w tunelu srodkowym kolo hamulca recznego ale ja tego nie posiadam gdyz mam w panelu glownym duza nawigacje i nie wiem czy jest mozliwosc wejscia w menu. na czym polega ta adptacja licznika. prosze o pomoc

musisz odpowiednio poustawiać adaptacje w liczniku , postaram sie dziś wam popisać jak zeskanuje swój:wink:

to czekamy:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i proszę o pomoc. Nie pokazuje spalania chwilowego i średniego, dystans na baku cały czas 2000km. Mogę zmieniać przycieskiem a i b pokazywane informacje ale pokazują one 0. Dodam że w tunelu posiadam przyciski szt. 4 i jeden obrotowy ale one też nie działają. Zero reakcji na wyświetlaczu. (Oprócz przycisku NAV, ale nie mam płytki i wywaja błąd i woła od CD). Jak to rozwiązać?

---------- Post dopisany 21-10-2013 at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany 19-10-2013 at 23:55 ----------

pomoże ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w tunelu posiadam przyciski szt. 4 i jeden obrotowy ale one też nie działają. Zero reakcji na wyświetlaczu. (Oprócz przycisku NAV, ale nie mam płytki i wywaja błąd i woła od CD). Jak to rozwiązać?

---------- Post dopisany 21-10-2013 at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany 19-10-2013 at 23:55 ----------

pomoże ktoś? :)

To akurat jest do navi.

Fisa przełącza się przyciskami w manetce przy kierze.

Jak krzyczy o CD to jak myślisz,czego on potrzebuje ?

Pomyśl,to nie boli.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie się przełącza fisa... Przecież napisałem wyraźnie "Mogę zmieniać przyciskiem a i b pokazywane informacje, ale pokazują one 0." <--- tego nie widziałeś?

Przeczytaj mój post ze zrozumieniem. Widzę, że koniecznie chcesz zrobić ze mnie debila.

A o przyciski w tunelu bardzo dziękuję, tego nie wiedziałem, że służą one wyłącznie do NAVI. Jedno załatwione, trzeba kupić płytkę.

Teraz chodzi mi o to, ze spalanie zawsze wynosi 0 i zasięg na baku = 2000km nawet jak jest pusty. Czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązał ktoś ten problem 2000km nowymi nastawami? jezeli chodzi o brak spalania sredniego oraz chwilowego mialem ten problem, ale rozwiazaniem bylo zmiana w wskaźnikach, fuel consumption mialem wartosc 0, przestawilem na 100 i zadziałalo, lecz dalej nie działa dystans.

Edytowane przez artur10a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2018 o 11:16, kamil_cabrio napisał:

Witam,

Odgrzewam kotleta, rozwiązał ktoś problem z tym fisem po rozkodowaniu?

Mam podobny problem z wzrostem przewidywanego dystansu do 2000 km

czy możesz sprawdzić i podać mi wartości bloków adaptacyjnych w liczniku (17 -Instrument cluster ->adaptacja )

--przykładowo jeśli nie pokazuje ci chwilowego spalania

w Adaptacjach kanał 3 ustaw wartość : 100 (wartość domyślna)

--jeśli masz pełnego fisa a nie widzisz 1 i 2 w kanale adaptacji 19 ustaw odpowiednią wartość :

http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_10953.html

szukaj "Driver information system" i "I Onboard computer"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...