Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik dachowy


psychol1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolegów noszę się z zamiarek zakupu bagaznika dachowego :), macie jakieś uwagi? spostrzeżenia? jaki dokładnie kupić itp?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm a czy to "pudełko" (nie wiem jak sie nazywa :) ) wchodzi w skład bagaznika czy to są tylko te poprzeczki? Nie wiesz kolego jaki koszt takiego ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0071126A nr fabryczny bagażnika do Sedana

Nowy kosztuje , ale zawsze można poszukać na ebay, allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pudełko" czyli Box dachowy to już dodatkowy wydatek rzędu 500-1500pln:naughty:

Z tych lepszych bagażników, jeśli nie musi być konicznie ori to Thule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja belki kupiłem whispbara- i jestem b. zadowolony. Jest cichy i praktycznie nie widoczny. W moim temacie masz zdjęcia jak to wygląda i jak siedzi na belkach box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio kupowalem caly osprzet. Po zaglebieniu sie w temat padlo na zestaw Thule (belki WingBar + bagaznik serii Motion). Fajna sprawa jest otwieranie obustronne, przydatna tez jest blokada zamka (mozna go tylko przekrecic, gdy bagaznik jest prawidlowo zatrzasniety - przynajmniej wiesz, ze na trasie nie zgubisz rzeczy ;)

Z tym zestawem zaczyna byc go slychac tak od 120km/h. Jezdzilem 150km/h i bylo ok, szum troche przypomina jakbys mial minimalnie uchylone okno. Jezdzac z samymi belkami zaczyna byc je slychac dopiero tak przy 140km/h.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Thule na bok otwierany-jestem zadowolony-słyszałem opinie, ze nie można szybko z tym jeździć-oczywiście opinia powielana przez tych-którzy nigdy nie mieli bagażnika na dachu...jechałem nie raz 130-140 i nic się nie stało, a jak w DE facet z takim samym bagażnikiem wyprzedził mnie, kiedy ja jechałem 140-od razu poleciałem tyle, co on, jakieś 160-170- nic nie odpadło, problemem może być środek ciężkości i dziwne zachowanie auta przy takich prędkościach, np zjeżdżając z górki i wchodząc w zakręt-autem potrafi zakołysać, do tego boczny wiatr i można sie wystraszyć...:decayed::wink: ogólnie polecam-zawsze to dwie duże torby i dwie małe do góry i miejsce dla psa w bagażniku jest:lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam interpacka (belki + trumna) duży na cały dach. leciałem 200 na autostradzie i nie odpadł ani nic złego się nie działo. reszta jak Dominik napisał. przy większych prędkościach trzeba bardziej kierownice trzymać bo auto potrafi zaskoczyć. powyżej 100-120 zaczyna być słychać powietrze. z otwartym szybrem nie da się jechać. spalanie +3 litry na setkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka tygodni temu nabyłem zestaw Thule, boks Dynamic 800 na belkach Wing Bars... pudelko otwierane na 2 strony, co jest moim zdaniem bardzo praktyczne, 420litrow lub około 80kg bagażu, pudełko jak i belki na kluczyk, gwarancja 5lat, slychac go od okolo 130-150km/h, ale leciałem przez niemcownie 200km/h i jakoś nie było tak źle, spalanie wzrosło o około 2litry...

Thule_Dynamic_800_and_900.jpg

thule-wing-bar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jest to tańsze :) a tu wychodzi że koszt to około 1000zł :) plus dochodzą kłopoty z prowadzeniem jak niektórzy wspominali :) bo jeżeli chodzi o spalanie to tak myślałem że wzrośnie z 2-3 lity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są kłopoty, tylko przy dużych prędkościach i z załadowanym po brzegi bagażnikiem, niedogodności w prowadzeniu auta, bo sie środek ciężkości zmienia, ale nie aż tak, że auto wywraca na boki :wink: trzeba po prostu jechać i mieć na uwadze to, że w takiej sytuacji+ silny ,boczny wiatr i prowadzenie nie jest takie samo, jak bez bagażnika...

...i to jest właśnie opinia, o której wcześniej wspomniałem-nie jechałeś, a już twierdzisz, że będą kłopoty i nie warto dla nich kupować bagażnika...załóż, załaduj po brzegi-przejedz się i oceń, czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm chyba zrezygnuje jednak z takiego boxu :) hehe

To tak jak bys powiedzial ze rezygnujesz z samochodu bo jazda jest niebezpieczna :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem z boxem na belkach whishpbara 3000 km na poczatku wiosny (marzec) z czego część trasy mając non stop 160-180 km/h. Przy 140 szliśmy lekkim bokiem po (jak się okazało) oblodzonej autostradzie. I jedynym momentem kiedy miałem problem była 7 pod Czestochową, gdzie w mega koleinach i na napompowanych oponach nosiło mnie po całym pasie (ale tu winna była droga a nie box).

Jeśli mam być szczery to box to za***ista opcja w momencie kiedy już nie mamy miejsca w bagażniku.

+zdecydowanie lepsza opcja do przewozu nart/deski na dłuższe dystanse niż mocowania im dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

box jest za***isty. szukaj używki i wcale nie musisz wydawać tysiaka. ja dzięki niemu mogłem zrobić pseudo sypialnie w bagażniku i nie musieliśmy się zatrzymywać na spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- wszystko to, co mogło by być w bagażniku-jest na górze, ja jadąc do PL-miałem w bagażniku psa w klatce, koło zapasowe i kilka podręcznych pierdół, jak jedzenie, kurtki itp...reszta w "roofbox'ie":wink: jeśli miał bym stanąć ponownie przed opcją zakupu box'a-kupił bym ponownie-jak największy- ja mam taki Karrite Odyssey 580 Roof Box by Thule Car Roof Boxes

używany kilkakrotnie-zapłaciłem 120F, razem z belkami i dwoma kluczykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a używa ktoś opcji, box + uchwyt na rower ?

Jaki uchwyt polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...