Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena z OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno miałem stłuczkę, pewien Pan zaczepił mnie swoim tylnym błotnikiem o mój zderzak tylni i po zarysował na rogu. Rysy są bardzo widoczne, głębokie do samego plastiku.

Szkoda została zgłoszona z OC sprawcy.

W dniu dzisiejszym dostałem telefonicznie informacje z ubezpieczalnia (BTA RESO) że koszt naprawy wycenili na 400zł (lakierowanie tylnego zderzaka).

Kwota wydaje mi się kwotą śmieszną, biorąc pod uwagę że kiedyś jak miałem jeszcze B4 miałem podobną sytuację w wtedy wycenili mi to na prawie 600zł.

Co zrobić aby ubezpieczyciel wypłacił prawidłową kwotę - według mnie powinno to być około 800zł.

proszę o poradę

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wynajął bym własnego rzeczoznawce (prywatnie) Najlepiej z ASO Audi który obliczy Ci normalne koszta a nie maksymalnie zaniżone przez rzeczoznawce z ubezpieczlani... Ja tak zrobiłem i jestem 1 tyś euro do przodu... w tym tygodniu miałem wypadek i ubezpieczalnia nie odwołala sie od tej kowoty... Teraz czekam na przelew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to jakoś uzasadnić dlaczego za lakierowanie jednego elementu powinno być 800 zł? Wiem, że lakierowanie nie jest tanie ale 800 zł za element to nawet ASO nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u 3 lakierników z czego tylko jeden powiedział że podejmie się lakierowania (lakier LY7R - podobno najgorsze do lakierowania).

Za lakierowania powiedział około 600zł i 200zł za zdjęcie i założenie zderzaka (żeby zdjąć zderzak trzeba trochę demontować w bagażniku).

Tak więc dlatego wychodzi mi około 800zł żeby naprawić tą szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zapasała decyzja samochód stawiam na bezgotówkową naprawę.

Nie chcieli wypłacić mi 800zł na kosztorys to zapłacą za lakierowanie zderzaka ponad 1500zł bo na tyle naprawę wycielił serwis Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zl za demontaz zderzaka :D hahahahha dobry gosc nie ma co :D

to wychodzi jakies 400zł za/h roboty:decayed: tyle sie gosc ceni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...