Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

H&R, Eibach, Weitec... ile faktycznie obniżają?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Koledzy jestem po wymiance sprężyn z 1BE na H&R i niestety siadło mi jeszcze dodatkowo (do 1BE) ok 25mm. Być może dlatego, że kupiłem te 29369-1 a powinienem z 2, bo mam 1070kg na przednią oś. Tak czy inaczej H&R (pewnie i inne) w stosunku do 1BE to inna bajka; komfort lepszy, lepsze wybieranie dziur i oczywiście trzymanie na zakrętach:whistling:. Tak jak jest teraz jest niestety dla mnie za nisko ok 620 mm od ziemi do krawędzi błotnika a zarazem nie chcę wracać do 1BE bo to kupa jak ma się porównanie.

Mam zatem pytanie jak wam siadły furki na dobrze dobranych H&R -35, Eibachach -30 czy Weitecach też -30? Dodam jeszcze, że mam nowe amorki monroe reflex te do zawiechy sportowej więc teraz zmiana na gwint mija się z celem.

Zakładam więc, że 1BA ma +/- 680 mm do rantu błotnika -35 H&R powinno dać ok 645 mm a nie kurna 620:kwasny:.

Ile więc Wam siadły fury na tych sprężynach? Chodzi mi wyłącznie o wysokość (najlepiej tak samo mierzone od ziemi do rantu błotnika) nie analizuję tutaj twardości ceny itp.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie

Opublikowano

kolego ja miałem 1BA tak jak mówisz 680mm po załozeniu samych sprezyn waiteca opadł mi na 650 mm jakes 3 cm nizej

Opublikowano
  • Autor
kolego ja miałem 1BA tak jak mówisz 680mm po załozeniu samych sprezyn waiteca opadł mi na 650 mm jakes 3 cm nizej

a widzisz, to jest właśnie dobra wysokość do spokojnej jazdy a zarazem lepsze prowadzenie.:good:

Może jeszcze się wypowiedzą Ci co mają Eibachy i H&R

Opublikowano

tez mam H&R - 35. a siedzi duzo nizej. jakies 50 mm:wink:

Opublikowano
  • Autor
tez mam H&R - 35. a siedzi duzo nizej. jakies 50 mm:wink:

czyli tak jak u mnie ok 55mm. Widzę, że faktycznie H&R siadają zdecydowanie niżej

brakuje jeszcze do kompletu jak siadają Eibachy:wink:

Opublikowano

Eibachy (ale w Superbie 2003r, to samo co Passat B5 FL) obniżyły mi o równe 30mm.

Opublikowano

u mnie przy 1BA założyłem Springi EIBACHY PRO KIT i auto siadło 2 cm. Po przejechaniu na polskich drogach 1200 km ładnie się ułożyły do 3cm.

Opublikowano

mi na zestawie eibach pro-kit siadło -35mm

Opublikowano
  • Autor

czyli mamy jasność Eibachy i Weitec siadają z reguły tyle ile mają, natomiast H&R więcej niż katalogowo.

Niestety z bólem będę musiał rozstać się z moimi H&R bo jest za nisko, zmieniając na Eibach lub Wietec.

Poradźcie które z tych dwóch mają bardziej zbliżoną charakterystykę do H&R które poza wysokością bardzo mi odpowiadają.

Opublikowano
czyli mamy jasność Eibachy i Weitec siadają z reguły tyle ile mają, natomiast H&R więcej niż katalogowo.

Niestety z bólem będę musiał rozstać się z moimi H&R bo jest za nisko, zmieniając na Eibach lub Wietec.

Poradźcie które z tych dwóch mają bardziej zbliżoną charakterystykę do H&R które poza wysokością bardzo mi odpowiadają.

szkoda ze za nisko... bo dla mnie komfort jest bdb. a czy te 2 cm w góre zrobi jakas róznice? :wink:

Opublikowano
  • Autor
czyli mamy jasność Eibachy i Weitec siadają z reguły tyle ile mają, natomiast H&R więcej niż katalogowo.

Niestety z bólem będę musiał rozstać się z moimi H&R bo jest za nisko, zmieniając na Eibach lub Wietec.

Poradźcie które z tych dwóch mają bardziej zbliżoną charakterystykę do H&R które poza wysokością bardzo mi odpowiadają.

szkoda ze za nisko... bo dla mnie komfort jest bdb. a czy te 2 cm w góre zrobi jakas róznice? :wink:

wiadomo 2 cm to niewiele ale na 1BE nigdy o nic niczym:wink: nie przywaliłem

powiem Ci, że bardzo mi szkoda, bo po 1BE bardzo te H&R mnie pozytywnie zaskoczyły. I te wszystkie teorie, że zawias obniżany to brak komfortu do bzdura. Jednak bardzo muszę uważać na hopkach, kilka razy konkretnie przywaliłem spodem i zderzakiem itd.

Pozostaje konieczny wybór Eibach lub Weitec. Za Eibachem przemawia cena :wink:

Opublikowano

olek_BB masz jeszcze springi 1BE? ...jeżeli tak to jaka kat wagowa? szukam do siebie samych springów 1BE.

Pisz na pw.

Opublikowano
  • Autor
olek_BB masz jeszcze springi 1BE? ...jeżeli tak to jaka kat wagowa? szukam do siebie samych springów 1BE.

Pisz na pw.

Poszło PW

Panowie ponawiam pytanie które sprężyny Eibach -35 czy Weitec -30 są bardziej zbliżone charakterystyką do H&R -35?

Opublikowano

Ma ktoś sprężyny obniżające SuperSporta? Jeśli tak to ile faktycznie obniżają a ile mają wybite?

Opublikowano

Mi się na Eibachu bardzo dobrze jeździ, porównując do 1BA. Nie jest twardo jakbym się spodziewał, ale tu jest jedno ale :) >>> amorki siedzą jeszcze seryjne.

Opublikowano
  • Autor
Mi się na Eibachu bardzo dobrze jeździ, porównując do 1BA. Nie jest twardo jakbym się spodziewał, ale tu jest jedno ale :) >>> amorki siedzą jeszcze seryjne.

oczywiście porównanie do 1BA to napewno kosmos:decayed: tak jak piszesz opinie, że obniżone springi dają zero komfortu są zdecydowanie przesadzone a prowadzenie na duży plus.

Czyli eibach i weitec -30 lub -35 to optymalne rozwiązanie na nasze drogi. Kompromis pomiędzy dobrym prowadzeniem a względnie spokojnym poruszaniem się po mieście.:wink:

Opublikowano

Jak dla mnie pozytywne zaskoczenie, nastawiałem się na bardziej twardą pracę na Eibachu. Na pewno mając drugi raz podejmować decyzję jakie sprężyny, wybrałbym Eibach Pro-Kit

Opublikowano
  • Autor
Jak dla mnie pozytywne zaskoczenie, nastawiałem się na bardziej twardą pracę na Eibachu. Na pewno mając drugi raz podejmować decyzję jakie sprężyny, wybrałbym Eibach Pro-Kit

ja ze swoich H&R też jestem mega zadowolony jeśli chodzi o prowadzenie i komfort. No troche za nisko, ale może trzeba się przyzwyczaić:wink::decayed:

Panowie jeszcze jedno, ma ktoś porównanie Eibacha/Weiteca do 1BE? jest różnica na plus?

Opublikowano
Mi się na Eibachu bardzo dobrze jeździ, porównując do 1BA. Nie jest twardo jakbym się spodziewał, ale tu jest jedno ale :) >>> amorki siedzą jeszcze seryjne.

oczywiście porównanie do 1BA to napewno kosmos:decayed: tak jak piszesz opinie, że obniżone springi dają zero komfortu są zdecydowanie przesadzone a prowadzenie na duży plus.

Czyli eibach i weitec -30 lub -35 to optymalne rozwiązanie na nasze drogi. Kompromis pomiędzy dobrym prowadzeniem a względnie spokojnym poruszaniem się po mieście.:wink:

U mnie po zmianie na Eibach -30 przysiadł -32 mm, jazda o wiele przyjemniejsza, ale napewno nie niekomfortowa, polecam te sprężyny. Z tyłu mam amor serię, przód Bilstein, bo seria sie kończyła. Pozdrawiam.

Opublikowano
ja ze swoich H&R też jestem mega zadowolony jeśli chodzi o prowadzenie i komfort. No troche za nisko, ale może trzeba się przyzwyczaić:wink::decayed:

gdzie tam za nisko:wink: 3 sezon na tym smigam i na wiosne mysle o zakupie gwintu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.