Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła do jazdy dziennej.


kik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcialbym podlaczyc sobie swiatla do jazdy dziennej ale nie bardzo wiem jak.Posiada moze ktos jakis schemat lub opis jak to zrobic 1,9tdi 96rok?Za cenne wskazowki z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcialbym podlaczyc sobie swiatla do jazdy dziennej

Nie rób tego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zamiar założyć podobny temat ale skoro już się taki pojawił to się podepnę.

Ja już kupiłem światła drl, w których mam 2 kabelki. Sprzedawca powiedział mi, że jeden kabel podpinam pod postojówki a drugi tam gdzie pojawi się plus po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie taki kabel leci w komorze silnika? Szukam po internecie ale jakoś nie mogę zrozumieć tego co tam piszą. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych tematach nie ma jak podlaczyc te swiatla.A mie interesuje jak kolege gdzie znajde + po wlonczeniu stacyjki w komorze silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem pod kolumną kierownicy (pod obudową są bodajże trzy śrubki i wśród nich chyba lewa jest z napięciem po kluczyku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba ciągnąć kable z kabiny do komory silnika. Musi istnieć jakiś prostszy sposób. Wyczytałem, że można podpiąć się pod alternator, pompę paliwa ewentualnie gdzieś w obudowie ecu z przekaźnika. Niestety nie miałem czasu aby posprawdzać miernikiem. Być może jutro się za to zabiorę i opiszę rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak na mój gust to powinieneś mieć trzy kable a nie 2 nie wiem czy te lampy nie są na przełącznik bo jak jest trzy to masz -,+, i kabel sterujący najczęściej żółty, który dajesz pod + pozycji lub mijania. Ja mam podłączone ze skrzynki bezpieczników + po alternatorze i światła zapalają mi się dopiero po uruchomieniu silnika. Tylko trzeba pamiętać żeby zrobić to przez przekaźnik bo może błąd ładowania pokazywać. Niestety nie powiem Ci z pod jakiego koloru kabla wzięty jest ten + bo elektryk mi to podłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podlaczylem te swiatla w bardzo prosty sposob.Mianowicie + wziolem z radjia bo tam jest +po stacyjce wyprowadzilem go do kompry silnika przez otwor pod komputerem i jest wszystko git.tak jak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podlaczylem te swiatla w bardzo prosty sposob.Mianowicie + wziolem z radjia bo tam jest +po stacyjce wyprowadzilem go do kompry silnika przez otwor pod komputerem i jest wszystko git.tak jak powinno byc.

Faktycznie, prościej się nie dało :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Ogarną ktoś już gdzie najlepiej podłączyć się żeby światła DRL świeciły dopiero po uruchomieniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontujesz osłonę pod kierownicą i tam masz listwę z przykręconymi kablami, na jednym jest plus po zapłonie. Dostaniesz się tam przez obudowę komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcialbym podlaczyc sobie swiatla do jazdy dziennej

Nie rób tego :facepalm:

Wczoraj podlaczylem te swiatla w bardzo prosty sposob.Mianowicie + wziolem z radjia bo tam jest +po stacyjce wyprowadzilem go do kompry silnika przez otwor pod komputerem i jest wszystko git.tak jak powinno byc.

Faktycznie, prościej się nie dało :polew:

ale zes wniosl do tematu :doh:

Demontujesz osłonę pod kierownicą i tam masz listwę z przykręconymi kablami, na jednym jest plus po zapłonie. Dostaniesz się tam przez obudowę komputera.

dokladnie podpinasz sie tam, kabel puszczasz przes ecu, (i jezeli ktos nie zagladal nigdy pod obudowe komputera i pod komputer to niech nie pisze zbednych komentarzy) po odkreceniu obudowy ecu i zdjeciu klamry co trzyma kompa jest wielka dziura do sierodka kabiny... robisz sonie sterowanie na przekazniku takim za 2czy 3 zl mozesz go zamontowac pod oslona zbiorniczka od wspomagania, jak ja zdejmiesz to zobaczysz ze jest tam sporo kostek i polaczen, czyli i przekaznikowi nie powinno zaszkodzic, minus mozesz wziasc z lampy (brazowy kabel) i plus od postojowki tez z lampy ale nie pamietam jaki kolor.....

co do zakladania tych swiatel hmmm zalezy jakie.... sporo niestety wyglada ciulowo.... ale jest i pare sposobow na swiatla do jazdy dziennej zeby mialy rece i nogi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie moze ktos czy w B6 jest + 12 po stacyjce w komorze silnika? Tu jest taki problem ze aby sie dostac do skrzynki w podszybiu to trzeba sciagac ramiona wycieraczek... co mi sie nie usmiecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam pociągNolem kable pod kiera i mam osobny włącznik jeszcze do tego. A czy pasują do audi dzienne to kto jak woli. Mi w miarę się podoba. Ktoś Chce widzieć to zapraszam do mojego wątku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...