Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowe odpalanie auta-brak kluczyka


radkii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie może banalne ale zadam je:wink:

W mojej A4 zamiast kluczyka wkładam do gniazda pilot.

1.Czy mogę z rana od razu włożyć pilot i od razu pchnąć by odpalić auto?

2.Czy lepiej będzie kiedy umiejscowie pilot, odczekam kilka sekund i wtedy wcisnę aby odpalić?

3.Czy najlepiej będzie-kiedy włożę pilot odrazu nacisnę (nie wciskając sprzęgła)-pojawią mi się kontrolki,poczekam aż kontrolka świec zgaśnie i wtedy wcisnę sprzęgo i ponownie nacisnę pliot aby odpalić.

4.Jak sprawa wygląda zimą?

DZięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

z tego co zauważyłem u siebie w zimie, to auto samo sobie reguluje ile poczekać i dopiero odpala.

Ja wsiadam i od razu wciskam kluczyk ze sprzęglem ,jak jest mróz to od momentu zaswiecenia sie kontrolek do rozruchu, mija dluższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie może banalne ale zadam je:wink:

W mojej A4 zamiast kluczyka wkładam do gniazda pilot.

1.Czy mogę z rana od razu włożyć pilot i od razu pchnąć by odpalić auto?

2.Czy lepiej będzie kiedy umiejscowie pilot, odczekam kilka sekund i wtedy wcisnę aby odpalić?

3.Czy najlepiej będzie-kiedy włożę pilot odrazu nacisnę (nie wciskając sprzęgła)-pojawią mi się kontrolki,poczekam aż kontrolka świec zgaśnie i wtedy wcisnę sprzęgo i ponownie nacisnę pliot aby odpalić.

4.Jak sprawa wygląda zimą?

DZięki

w instrukcji obsługi napewno pisze jak sie odpala fachowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladasz kluczyk i od razu odpalasz, resztę robi nazwijmy to automatyka

Dokładnie otwierasz auto wsiadasz wciskasz sprzęgło wkładasz kluczyk do końca jeśli silnik jest zimny auto same odczeka aż spirala świec żarowych zgaśnie i wtedy zaczyna rozrusznik kręcić niczym się nie musisz stresować elektronika sama wszystko robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo ja zglupialem :)

Ja odpalam auto wkladajac kluczyk na tzw pierwsza pozycje później dociskam i puszczam, az zapala się wszystkie ikonki i zgasną swiece. Pozniej dopiero sprzeglo i dociskam kluczyk oraz trzymam (sprzeglo i kluczyk) az odpali. Z tego co widze każdy odpala inaczej ale ja musze ten kluczyk trzymać dopóki auto nie odpali. Jak wcisne go na krótko to zakreci ale nie odpali :)

czy to jest correct? Powiem wiecej nie działa mi system start/stop - pisze ze System Start/Stop is Unavaible wiem ze to dobrze ale to oznacza ze cos się zdupcylo a bledów zero. Czasami jak jade do mechanika to po jego próbie odpalenia on tylko raz naciska zakreci ale nie odpali pokazuje zwarcie rozrusznika do masy :( (blad sporadyczny jak podepniemy kompa)

mial ktoś tak czy to jest cos poważnego?

Silink CAGA 2.0 TDI manual FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz i wciskasz od razu kluczyk na wcisnietym sprzęgle, nie kombinuj i nie czekaj itp ...auto samo wie kiedy ma czekać i ile ma kręcić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tez probowalem zrobić po przeczytaniu tego postu :) ale niestety mi zakreci baaaardzo krótko i nie wlaczy się silnik po takim jednym wcisnienciu. Ja musze trzymać dopóki odpali... może to wina ze czasami wyskakuje w VAG zwarcie z masa na rozruszniku, nie wiem już ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...