Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHH 216 Bosch chip wykres do oceny


mnetzimny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A4 B5 silnik AHH + 216 Bosch-a rozpylacze , reszta seryjna .Katalizator nie wywalony , przebieg 245000 km .

Logi były wcześniej robione po wymianie rozpylaczy i wszystko jest ok .

Sprubuje jeszcze wymienić wszystkie wężyki , czy gdzieś nie wypadły . Przeczyszcze jeszcze kolektor i sprawdzę chłodnice IC .

IMG_5751.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykres jest ok ?? teraz ino remap softu i jeszcze raz pomiar .

Właśnie wyczyścilismy kolektor był strasznie zabrudzony , wężyk od doładowania był wypięty oraz do wymiany wężyk podcieśnienia . Zostanie mi jeszcze do sprawdzenia układ oraz chłodnica IC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata jeszcze wywal bo i tak już dawno swojej roli nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wezyk wypiety od doładowania , i podcisnieniowy do wymiany to po wymianie powinno byc lepiej , ale zrób tez remap odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jak mi wymieniał węże od podciśnienia to mi pokazał że jeden był wypięty i jeszcze dziurawy , dokładnie już nie pamiętam skąd wychodził .

Kolektor ssący wyczyszczony , był bardzo zapchany auto jeszcze bardziej jest żywsze , prawie wogle nie kopci . Pojadę jeszcze na korektę i zobaczymy co z tego będzie .

Zastanawiam się czy może jednak zmienić kolektor na AWX-a ?? widzę że otwór ma inny trzeba dokupywać przelotkę ?? albo przespawać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść sobie dolot to zobaczysz jak ci mnie zacznie kopcić , prawie że wcale , jak miałem zasyfiony dolot i jak byłem na hamowni to nic nie było za autem widać . Wtryski od ASV masz nowe czy po przebiegu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski po 100 tys km sprawdzane i cisnienie dawały dobre co masz na mysli dolot mówisz o filtrze powietrza czy kolektorze ssącym on też sie może zabrudzic?

---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

jesli jest brudny to jak to sprawdzic trzeba go wykrecac? czy tak bedzie widac i jak go wyczyscic ? to moja po wymianie wtrysków przed softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kolektora ssącego po intercooler. Kolektor odkręcassz i zalewasz bezyna i podpalasz :decayed: jak sie wypali to pod cisnieniem wyplukujesz syf z niego. Ewentualnie mozesz uzyc srodka do czyszczenia komnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Do rozpylaczy 216 Bosch-a doszedł program , wykres poniżej , auto zaczeło kopcić . Zastanawiam się czy przypadkiem kat nie jest zapchany i dlatego auto kopci .

Na dniach zrobie logi to wkleje je .

a4_AHH_mod_goodhope_5_1.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mało tej mocy

u mnie na na ori sofcie + 216, fmic, wywalony kat i egr, kolektor od awxa było 155km, po programie + turbo awx wyszlo bezpieczne 180km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu kopci będzie widać po logach. Tak pi x oko.

Katalizator ''mało drożny'' może powodować na większej dawce poddymianie, wolno wstające T i się gnojóweczka nie przepali...

batory z dołu, czy przy 4prm?

@vauxhall sprzęgło póki ma okladzine ruszy budą... ale Nm będą znikać z tyg. na tydzień.. ;)

@grzesiek wymień amory i końcówki, lub wahacze :) ładnie chodzi przed modem... ale nie rób mocnego i tak już masz pisk i Nm z wiadra po 3rpm, ewent go strój na płasko z ogr Nm dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego zmieniasz wtryski, wymienisz węże, czyścisz kolektor a nie wywaliłeś odrazu kata kóry do niczego nie jest Ci potrzebny bo po tylu latach już dawno jest pewnie zabity, a wywalenie go i wspawanie rurki to raptem koszt z 50 zł a efekt podczas strojenia jak i po był by na pewno widoczny. Gdzie tu logika, przecież co można zrobić bo może dać lepszy efekt to się robi przed programem, a teraz co wytniesz kata i na korektę specjalnie pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...