Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

dobra dobra, jestem :a4fan:

planuję zabrać się za ten modzik ponieważ mam blende do wymiany, ale naszło mnie na kilka pytań

1. gdzie usadowić tuner tv? ori nie byl zamontowany a z tyłu mam boosa oraz zestaw schowków.

2. ewentualnie czym mogę zastąpić tuner analogowy tv zeby uruchomić kamerkę

3. co to znaczy że po tym modzie klamka w klapie nie działa? czy może ja coś zle przeczytałem?

4. jeśli mam kamerke oraz blendę to jak się to ma do takiego zestawu z kufatec Komplettset Rückfahrkamera Low Audi A3 8P, A3 8PA Sportback , A4 8E-39878 , czy on jest tez z kamerka i blendą że taka cene podali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, jestem :a4fan:

planuję zabrać się za ten modzik ponieważ mam blende do wymiany, ale naszło mnie na kilka pytań

1. gdzie usadowić tuner tv? ori nie byl zamontowany a z tyłu mam boosa oraz zestaw schowków.

2. ewentualnie czym mogę zastąpić tuner analogowy tv zeby uruchomić kamerkę

3. co to znaczy że po tym modzie klamka w klapie nie działa? czy może ja coś zle przeczytałem?

4. jeśli mam kamerke oraz blendę to jak się to ma do takiego zestawu z kufatec Komplettset Rückfahrkamera Low Audi A3 8P, A3 8PA Sportback , A4 8E-39878 , czy on jest tez z kamerka i blendą że taka cene podali

1.Tuner tv ori montowany jest z lewej strony w schowku bagażnika, wcale nie musisz go montować możesz inny moduł pod kam zamontować

2.Kolega w dziale sprzedaży sprzedaje adaptery lub na aledrogo.. za ok 350zł

3.Wszystko działa poprawie i klamka działa i jest tam gdzie była

4.Ten komplet to kamerka z blendą oraz wiązka do kam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tunera / adaptera... kolega sprzedaje po prawie 3 stowki a ze teraz nie ma w Polsce TV analogowej taki tuner z pierwszego postu mozna znalezc juz za 70zl.

Czy podlaczales wlasnie tuner TV z B6 RNS-D albo A6 C5 do RNS-E? Bo rozumiem z pierwszego postu ze tak... jesli tak to w jaki sposob ten tuner podlaczyles z RNS-E? Mam u siebie kamere ori z Q7, adapter z allegro PCM i wiecej nerwow niz pozytku - obraz ma paski, klatkuje od czasu do czasu... chetnie podlaczylbym cos innego i pomyslalem o tym tunerze. Tylko jak go z RNS-E podlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tunera / adaptera... kolega sprzedaje po prawie 3 stowki a ze teraz nie ma w Polsce TV analogowej taki tuner z pierwszego postu mozna znalezc juz za 70zl.

Czy podlaczales wlasnie tuner TV z B6 RNS-D albo A6 C5 do RNS-E? Bo rozumiem z pierwszego postu ze tak... jesli tak to w jaki sposob ten tuner podlaczyles z RNS-E? Mam u siebie kamere ori z Q7, adapter z allegro PCM i wiecej nerwow niz pozytku - obraz ma paski, klatkuje od czasu do czasu... chetnie podlaczylbym cos innego i pomyslalem o tym tunerze. Tylko jak go z RNS-E podlaczyc?

Tak dzięki temu że TV analogowa znikła z naszego kraju taki tuner można kupić za pare groszy, do tego wiązke trzeba kupić zrobić pod RNS-E jak to w ori było. Oznaczenie z końcówką D lub C bo B już nie bedzie wpsółpracował. Dzięki temu mamy kolorowy obraz i jedno wolne wejście AV. Do tego można wyciągnąć z tunera sygnały pod dodatkowe monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, jestem :a4fan:

planuję zabrać się za ten modzik ponieważ mam blende do wymiany, ale naszło mnie na kilka pytań

1. gdzie usadowić tuner tv? ori nie byl zamontowany a z tyłu mam boosa oraz zestaw schowków.

2. ewentualnie czym mogę zastąpić tuner analogowy tv zeby uruchomić kamerkę

3. co to znaczy że po tym modzie klamka w klapie nie działa? czy może ja coś zle przeczytałem?

4. jeśli mam kamerke oraz blendę to jak się to ma do takiego zestawu z kufatec Komplettset Rückfahrkamera Low Audi A3 8P, A3 8PA Sportback , A4 8E-39878 , czy on jest tez z kamerka i blendą że taka cene podali

1.Tuner tv ori montowany jest z lewej strony w schowku bagażnika, wcale nie musisz go montować możesz inny moduł pod kam zamontować

2.Kolega w dziale sprzedaży sprzedaje adaptery lub na aledrogo.. za ok 350zł

3.Wszystko działa poprawie i klamka działa i jest tam gdzie była

4.Ten komplet to kamerka z blendą oraz wiązka do kam.

Oo to mnie zaskoczyles odp 4. Wlasnie cena jakas wysoka i w temacie komplet ale na zdjeciu sam kabel. Ok, moze znacz odpowiedz na to. Co to za kabel.? Czy ciagne go na przod od kam do RNS-E i nie potrzebune wtedy tv analog box?

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 16:46 ----------

Czy ktos zakladal zestaw z kufatec? Ciekawe czy tam klamka dziala bez adaptera i co to za kam

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

39878_1.jpg

Ok widze wejscie kabla do RNS-E, niebieska koncowka to chyba do kam, czarna idzie do blendy ale nie wiem po co?

Pomoze mi ktos z tymi trzema k8ncowkami z prawej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, jestem :a4fan:

planuję zabrać się za ten modzik ponieważ mam blende do wymiany, ale naszło mnie na kilka pytań

1. gdzie usadowić tuner tv? ori nie byl zamontowany a z tyłu mam boosa oraz zestaw schowków.

2. ewentualnie czym mogę zastąpić tuner analogowy tv zeby uruchomić kamerkę

3. co to znaczy że po tym modzie klamka w klapie nie działa? czy może ja coś zle przeczytałem?

4. jeśli mam kamerke oraz blendę to jak się to ma do takiego zestawu z kufatec Komplettset Rückfahrkamera Low Audi A3 8P, A3 8PA Sportback , A4 8E-39878 , czy on jest tez z kamerka i blendą że taka cene podali

1.Tuner tv ori montowany jest z lewej strony w schowku bagażnika, wcale nie musisz go montować możesz inny moduł pod kam zamontować

2.Kolega w dziale sprzedaży sprzedaje adaptery lub na aledrogo.. za ok 350zł

3.Wszystko działa poprawie i klamka działa i jest tam gdzie była

4.Ten komplet to kamerka z blendą oraz wiązka do kam.

Oo to mnie zaskoczyles odp 4. Wlasnie cena jakas wysoka i w temacie komplet ale na zdjeciu sam kabel. Ok, moze znacz odpowiedz na to. Co to za kabel.? Czy ciagne go na przod od kam do RNS-E i nie potrzebune wtedy tv analog box?

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 16:46 ----------

Czy ktos zakladal zestaw z kufatec? Ciekawe czy tam klamka dziala bez adaptera i co to za kam

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

http://s30.postimg.org/jx3egjmwd/39878_1.jpg

Ok widze wejscie kabla do RNS-E, niebieska koncowka to chyba do kam, czarna idzie do blendy ale nie wiem po co?

Pomoze mi ktos z tymi trzema k8ncowkami z prawej strony?

Tak jak pisalem, kamera zeby dala obraz musi byc zasilana. Czarna wtyczka to zasilanie, niebieska obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś uruchamiam :banan:

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:38 ----------

halo halo bo chyba cos ominołem :eusathink:

jak z kodowaniem?

co ? gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyk :naughty:

tak to wygląda dla porównania na zestawie z kufatec. zestaw nie jest kompletny jak piszą na stronie trzeba dodać dodatkowy przewód jak kolega pisze powyżej do kostki c2 w rns-e. Ja nie puszczałem go od tylnej żarówki światła wstecznego tylko od mce pod kierownicą i zaoszczędziłem kilka metrów kabla :decayed:

WP_20140517_22_36_26_Pro.jpg noc

WP_20140524_18_54_01_Pro.jpg dzień

dzięki za pomoc, świetny tutorial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tunera / adaptera... kolega sprzedaje po prawie 3 stowki a ze teraz nie ma w Polsce TV analogowej taki tuner z pierwszego postu mozna znalezc juz za 70zl.

Czy podlaczales wlasnie tuner TV z B6 RNS-D albo A6 C5 do RNS-E? Bo rozumiem z pierwszego postu ze tak... jesli tak to w jaki sposob ten tuner podlaczyles z RNS-E? Mam u siebie kamere ori z Q7, adapter z allegro PCM i wiecej nerwow niz pozytku - obraz ma paski, klatkuje od czasu do czasu... chetnie podlaczylbym cos innego i pomyslalem o tym tunerze. Tylko jak go z RNS-E podlaczyc?

Tak dzięki temu że TV analogowa znikła z naszego kraju taki tuner można kupić za pare groszy, do tego wiązke trzeba kupić zrobić pod RNS-E jak to w ori było. Oznaczenie z końcówką D lub C bo B już nie bedzie wpsółpracował. Dzięki temu mamy kolorowy obraz i jedno wolne wejście AV. Do tego można wyciągnąć z tunera sygnały pod dodatkowe monitory.

A mozesz podpowiedziec jak podlaczyles tuner TV z RNS-E? Jakis specjalny kabel? Wlasnie kupilem tuner TV z koncowka D ale oczywiescie bez wiazki. Sa tylko wtyczki z ucietymi przewodami. Wyjscie AV1/AV2 w tym tunerze to wtyczki brazowa i zielona? Tam tez jakis specjalny kabel potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tunera / adaptera... kolega sprzedaje po prawie 3 stowki a ze teraz nie ma w Polsce TV analogowej taki tuner z pierwszego postu mozna znalezc juz za 70zl.

Czy podlaczales wlasnie tuner TV z B6 RNS-D albo A6 C5 do RNS-E? Bo rozumiem z pierwszego postu ze tak... jesli tak to w jaki sposob ten tuner podlaczyles z RNS-E? Mam u siebie kamere ori z Q7, adapter z allegro PCM i wiecej nerwow niz pozytku - obraz ma paski, klatkuje od czasu do czasu... chetnie podlaczylbym cos innego i pomyslalem o tym tunerze. Tylko jak go z RNS-E podlaczyc?

Tak dzięki temu że TV analogowa znikła z naszego kraju taki tuner można kupić za pare groszy, do tego wiązke trzeba kupić zrobić pod RNS-E jak to w ori było. Oznaczenie z końcówką D lub C bo B już nie bedzie wpsółpracował. Dzięki temu mamy kolorowy obraz i jedno wolne wejście AV. Do tego można wyciągnąć z tunera sygnały pod dodatkowe monitory.

A mozesz podpowiedziec jak podlaczyles tuner TV z RNS-E? Jakis specjalny kabel? Wlasnie kupilem tuner TV z koncowka D ale oczywiescie bez wiazki. Sa tylko wtyczki z ucietymi przewodami. Wyjscie AV1/AV2 w tym tunerze to wtyczki brazowa i zielona? Tam tez jakis specjalny kabel potrzeba?

Wiec tak, wtyczki zielone i brązowe to są anteny pod tuner analogowy (anteny 4szt)

Ty wpinasz AV kamere pod duży wtyk gdzie sygnał zasilania linia K i obraz rns-e a tuner TV. Trzeba kupić lub zrobić samemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o taki kabel?

Adapter A/V do oryginalnych tunerów TV Audi/VW - Audi - Adaptery Multimedialne - e-shop - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej

Zmylila mnie ta niebieska wtyczka (do tunera) poniewaz ma jeden rzad pinow a w tunerze z tego co widze na zdjeciach sa dwa rzedy pinow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos rozpiske wszystkich pinow tego tunera tv bo przewody sa uciete i nie wiem ktore ida do radia, ktore to zasilanie. Chcialbym samemu zrobic wiazke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner systemu nawigacji TV info na temat TUNERA

1 - Przyłącze TV4 (brązowe) sterownika wyboru anteny /modułu anteny po prawej stronie

2 - Przyłącze TV3 (brązowe) sterownika wyboru anteny /modułu anteny po prawej stronie

3 - Przyłącze TV2 (zielone) sterownika wyboru anteny /modułu anteny po lewej stronie

4 - Przyłącze TV1 (zielone) sterownika wyboru anteny /modułu anteny po lewej stronie

5 - Złącze wielostykowe, 54-stykowe czarne do sterownika elektroniki obsługi systemu nawigacji

5 - Złącze wielostykowe, 54-stykowe czarne

2 - Magistrala CAN Low (BOSCH) od RNS-E (system Infotainment)

3 - Magistrala CAN High (BOSCH) od RNS-E (system Infotainment)

4 - Przedni ekran audio (niewykorzystany)

5 - Przednie wyjście audio po prawej stronie

6 - Masa audio (niewykorzystane)

7 - Przednie wyjście audio z lewej strony

8 - Audio - masa

9 - Przedni ekran - masa

10 - Przedni ekran video

11 - Synchronizacja wyjścia video Przedni

12 - Video - masa

13 - Przednie wyjście video niebieskie

14 - Video - masa

15 - Przednie wyjście video zielone

16 - Video - masa

17 - Przednie wyjście video czerwone

19 - Zacisk 31

20 - Zacisk 30

21 - Diagnoza L

22 - Wyjście audio z prawej strony (-) Rear (nieużywane)

23 - Wyjście audio z prawej strony (+)Rear (nieużywane)

24 - Ekran audio Rear (nieużywany)

25 - Wyjście audio z lewej strony (-) Rear (nieużywane)

26 - Wyjście audio z lewej strony (+) Rear (nieużywane)

27 - Ekran - masa Rear (nieużywany)

28 - Synchronizacja Com. (-) Rear (nieużywana)

29 - Synchronizacja Com. (+) Rear (nieużywana)

30 - Niebieski sygnał (-) Rear (nieużywany)

31 - Niebieski sygnał (+) Rear (nieużywany)

32 - Zielony sygnał (-) Rear (nieużywany)

33 - Zielony sygnał (+) Rear (nieużywany)

34 - Czerwony sygnał (-) Rear (nieużywany)

35 - Czerwony sygnał (+) Rear (nieużywany)

36 - Ekran video Rear (niewykorzystany)

40 - Wejście audio z lewej strony (-) Rear (nieużywane)

41 - Wejście audio z prawej strony (-) Rear (nieużywane)

42 - Wejście A/V - masa Rear (nieużywane)

43 - Wejście S-VHS (Y) Rear (nieużywane)

44 - Wejście S-VHS © Rear (nieużywane)

45 - Wejście CVBS Rear (nieużywane)

46 - Wejście całego ekranu A/V Rear

47 - Przednie wejście audio z lewej strony (-) (nieużywane)

48 - Przednie wejście audio z prawej strony (-) (nieużywane)

49 - Przednie wejście A/V - masa (nieużywane)

50 - Przednie wejście S-VHS (Y) (nieużywane)

51 - Przednie wejście S-VHS © (nieużywane)

52 - Przednie wejście CVBS (nieużywane)

53 - Przednie wejście całego ekranu A/V

Nieprzedstawione gniazda wtykowe są niewykorzystane.

Złącza wtykowe modułu anteny po lewej stornie Avant

1 - Przyłącze anten w szybach

1 - TV1/FZV

2 - FM1/TS

3 - AM

2 - Przyłącze FZV (szare) do centralnego sterownika systemu Komfort

3 - Przyłącze TS (żółte) do odbiornika zdalnego sterowania ogrzewania postojowego

4 - Przyłącze HF/ZF (żółte) do/od radia /sterownika systemu nawigacji z napędem CD /sterownika z jednostką wskazań radia i systemu nawigacji

5 - Przyłącze FM3 (czarne) modułu anteny po prawej stronie

6 - Przyłącze FM2/TV2 (brązowe) anteny w tylnej szybie

7 - Przyłącze TV1/TV2 (zielone) do tunera systemu nawigacji, TV

Złącza wtykowe modułu anteny po prawej stornie Avant

Złącza wtykowe

1 - Przyłącze anten w szybach

1 - FM3/TV3

2 - TV4

2 - Przyłącze FM3 (czarne) do modułu anteny po lewej stronie

3 - Przyłącze TV3 (zielone) do tunera systemu nawigacji, TV

4 - Przyłącze TV4 (brązowe) do tunera systemu nawigacji, TV

Przechodzimy do wyciagniecia RNS E wyjmakami i podlaczenia wtyki 32 PIN ( ktora przeciagnelismy od TUNERA )

1 Wtyka32 pin w RNS E

13 - Wejście audio po prawej stronie od tunera systemu nawigacji, TV

15 - Synchronizacja wejścia video od tunera systemu nawigacji, TV

16 - Wejście video zielone od tunera systemu nawigacji, TV

27 - Ekran - masa od tunera systemu nawigacji, TV

28 - Audio - masa od tunera systemu nawigacji, TV -

29 - Wejście audio po lewej stronie od tunera systemu nawigacji, TV

30 - Video - masa od tunera systemu nawigacji, TV

31 - Wejście video niebieskie od tunera systemu nawigacji, TV

32 - Wejście video czerwone od tunera systemu nawigacji, TV

Po wyciagnieciu warto zabezpieczyc jakims recznikiem RNS E aby go nie porysowac wciskamy wtyke w gniazdo 32 PIN

Tutaj na chwile sie zatrzymamy w wiazce z NAVIKA mamy cztery kabelki luzem tzn. 2x CANY , zasilanie i mase tutaj podlaczmy je tam Gdzie ida do RNS E

Schemat wiazki od TUNERA do RNS E i anten wraz wzmacniaczami

Na koniec oczywiscie podpinamy VAGA i odpowiednio kodujemy RNS E i TUNERA

http://www.need4street.de/store_files/1/images/product_images/popup_images/203_0.jpg

http://www.ampire.de/ampire_en/prodpic/z-LiNK-2x-AV-input-Audi-Seat-Skoda-VW-with-factory-TV-tuner-ZLA-MFD1_b_0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rozpiske. Napewno ogarne ten temat. Jak bede chcial podlaczy video z kamery cofania to sygnal ma isc na pin 53 w tunerze? A ekran z tego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujac fraze "TUNER TV AUDI PINOUT" google w obrazach znajduje taki opis... T54 TV Tuner big connector pinouts moze przyda sie komus, do konca nie wiem czypokrywa sie z tym co kolega podal ale warto przeanalizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...