Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Napełnienie klimy , po 2 tygodniach znow lipa ??


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

ja na naprawe swojej klimy wydalem 2400 - tez taki maly OT :kox:

a co tyle kosztowalo?

oringi w aso :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na naprawe swojej klimy wydalem 2400 - tez taki maly OT :kox:

a co tyle kosztowalo?

pewnie byly od R8 :kox:

oringi w aso :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupuje nową , firma nie pamietam cos na h , hart ? nie pamietam , a cena 250 zł

hart???? jutro rano- sprawdz- podaj-sprawdzę :)[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2008, 22:34 _________________________________________________Hart masz racje robiona dla nich cena 220 zł hurt ,szkoda że nie ma Nissensa droższa o 30zł ale nie dostępna :)

dwa lata powinna wytrzymać :)

No dluzej napewno nie bede mial a4 :tongue4:

Widze podobne domojego podejście.... :)

Ja dzis zaczynam walke z klimką :( JAde sobie jade i co .... cieplo sie zrobilo... wie ECON na off a on "wała" :) Caly czas sie swieci :/

Podpinam Vaga -

błąd 00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-10 - Signal to Low - Intermittent

Nie patrzyłem organoleptycznie czy węże mam "miętkie"... Jutro musze sie z klimatronikiem :) umówić i napełnić układ. Qrcze w tamtym roku robilem serwis klimy i wsio dzialalo OK....

Zobaczymy co i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...czy na wlaczonym econ tez chlodzi do zadanej temperatury czy jak to dziala...bo u mnie mam wlaczony econ a i tak lekko chlodzi

Czy to jest prawidlowe dzialanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...czy na wlaczonym econ tez chlodzi do zadanej temperatury czy jak to dziala...bo u mnie mam wlaczony econ a i tak lekko chlodzi

Czy to jest prawidlowe dzialanie??

Z tego co wiem kiedy wlaczony jest przyciek ECON sprezarka jest calkowicie odlaczona. Masz jedynie nawiew z zewnątrz. Jednym slowem masz z nawiewow temp z zewnatrz. Wylaczenie ECON powoduje przyjemny chlodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy temp zewnętrznej 7 stopni mam:

Curren t- 0.428A

Load - 39.4%

Load - 26.0%

Absolute Pres - 7.0 bar

Czy to są dobre wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawił się podobny problem. Mianowicie wieje tylko ciepłym powietrzem :/

Błąd w klimie:

01232 - A/C Compressor Regulator Valve (N280)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

a logi 1:

na wyłączonej:

1 : 0.004

2 : 0.0

3 : 19.5

4 : 4.0

temperatura 19 stopni

na wlaczonej:

1: 0.080

2: 59.7

3: 19.5

4: 4.0

W zeszłym roku 2 razy napełniałem klime, raz tutaj w Irlandii, działało, a potem do Polski pojechałem w lato, upały i się okazało, że nie działa, napełniłem i znowu działało a teraz znowu nie działa... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy temp zewnętrznej 7 stopni mam:

Curren t- 0.428A

Load - 39.4%

Load - 26.0%

Absolute Pres - 7.0 bar

Czy to są dobre wartości?

wydaje mi sie ze Absolute Pres powinno byc wieksze, spawdz ile jest na wylazonej klimie powinnno byc co kolo 5-7bar

U mnie też pojawił się podobny problem. Mianowicie wieje tylko ciepłym powietrzem :/

Błąd w klimie:

01232 - A/C Compressor Regulator Valve (N280)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

a logi 1:

na wyłączonej:

1 : 0.004

2 : 0.0

3 : 19.5

4 : 4.0

temperatura 19 stopni

na wlaczonej:

1: 0.080

2: 59.7

3: 19.5

4: 4.0

W zeszłym roku 2 razy napełniałem klime, raz tutaj w Irlandii, działało, a potem do Polski pojechałem w lato, upały i się okazało, że nie działa, napełniłem i znowu działało a teraz znowu nie działa... :hi:

kompresor sie nie wlacza wogole jaki i cisnienie w ulkadzie troche nizsze powinno byc ok 5-7bar sprawdz wtyczke idaca do kompresora, przykrecona jest u gory kompresora, dostepna chyba tylko od dolu auta ale mozesz sprobowac od gory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam tak:

na włączonej:

1 : 0.636A

2 : 70,6%

3 : 43%

4 : 14bar

na wylaczonej:

1: 0.0A

2: 0%

3: 19.5%

4: 4.0bar

I teraz tak ,żadnych błędów nie ma, klima chłodzi ale nie tak jak powinna, w upały 30 stopniowe to musze miec na low zeby było ok w aucie. A najgorzej jest jak auto stoi na słońcu np 8godzin to nawet po 20 km w aucie jest dalej gorąco, poprostu dopiero po przejechaniu chyba 5 km zaczyna leciec lekko chłodne - ale to tylko gdy auto stoi na słońcu i temp wewnątrz jest bardzo duza. Gdy natomiast stoi w cieniu odrazu leci zimne - lecz nie takie jak powinno. Jak ustawie na 20 stopni i AUTO to po jakims czasie siła nawiewu spadnie do 3-4 kresek lecz w aucie dalej jest gorąco. Zawsze musze manualnie ustawiac na LOW i siłe nawiewu zeby w aucie szło wytrzymac. Klima była nabijana rok temu lecz juz od początku tego lata cos słabo chodzi. Wentylatory sie kreca jak powinny. Czy to poprostu mało czynnika? Napełnić ,sprawdzić szczelność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobij czynniki i powinno byc :good: na wlaczonej ok 17bar. ewentualnie mozesz jeszcze sprawdzic jaki jest odczyt z czujnikow temp. jezeli klimatronik obniza predkosc wiatraka a w aucie dalej cieplo to moze ktorys jes zabrudzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja na włączonej klimie mam 20 barów czy to nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja na włączonej klimie mam 20 barów czy to nie za dużo?

A msz problemy z klima czy tak poprostu pytasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc naprawiłem dzisiaj problem z zaworem N280. Przetarte były kable, polutowane, złożone i wszystko działa, mam 10 barów na włączonej klimie, ile powinno być prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz małą dziurke w układzie której maszyna do nabijania nie wykryje, ja tak u siebie miałem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to trzeba będzie sprawdzić, niech wpuszczą barwnik i sprawdzają... Tylko gdzie w Świnoujściu lub okolicach wykonać taką operację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody dobij i sie nie martw przez najblizszy rok. pozaty i tak autko do zyda idzie ;). ja tez pare dni temu dobijalem bo okazalo sie ze troche spierdzielilo czynnika od tamtego roku bylo 230g. oszczedze sobie nerwow na szukanie przyczyny i raz na rok poprostu ja dobije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię, w Polsce znowu dobiję i potem do żyda pójdzie :evil: Dzięki Kuba i reszta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię, w Polsce znowu dobiję i potem do żyda pójdzie :evil: Dzięki Kuba i reszta :hi:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...