Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pływa w koleinach i ściąga w prawo, pukająca prawa strona ?


pablo15005

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wezmę lema od Toma bo szosy w mojej okolicy są takie że szkoda gadać...

PS. A przy zmianie na nowe to jak je skręcać? bo wyczytałem że na opuszczonym samochodzie trzeba skręcać zawieszenie, w tym przypadku także?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładać i nie dokręcać na maxa, potem na opuszczonym aucie dokręcić, wcześniej pobujaj nim aby się ułożył zawias. Nie wiem czy to się uda bo tam mało miejsca, najlepiej podstaw coś pod wahacz abyś miał więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładać i nie dokręcać na maxa, potem na opuszczonym aucie dokręcić, wcześniej pobujaj nim aby się ułożył zawias. Nie wiem czy to się uda bo tam mało miejsca, najlepiej podstaw coś pod wahacz abyś miał więcej miejsca

Dzięki za info :) coś pomyślę żeby było dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nasila się stukanie z prawej strony... na nierównościach słuchać stukanie jakby korkiem od tarczyna ktoś strzelał sobie... co to może być? :| A wahacze dolne banany zmieniane ze 2 miesiące temu...

Nie chodziło mi o banany lecz o wahacze nośne proste do których masz przykręcone amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej jeździe, stwierdzam ze muszę zmienić te amorki z tyłu jak najszybciej bo samochód chodzi po szosie jak szmata... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci pisaliśmy :wink: Tylko nie kup jakiegoś chłamu, muszą być dobre, jak masz obniżone zawieszenie to musisz kupić odpowiednik 1BE :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisze Ci z inne beczki, stawiam na 99 że tylne tuleje na ośce są porozklejane i wybite. Szt z lemfordera to koszt coś koło 60zł, wymień *

sporo roboty i rzymska śruba do montażu potrzebna lub prasa sporych rozmiarów)

Amory tył są okej a nosi powyżej 120km/h na pusto a jak jedziesz w 4 osoby to jak naczepę na slimach się Ja prowadzi prawda?

Pamiętaj żeby śruby na ośi dokręcić na samym końcu jak auto bedzie stało na kołach.

Ps trochę problemu może być z wyjęciem lewej śruby bo korektor siły ją zasłania więc go odkręć i przed otwór ładnie wyjdzie. Powodzonka i napisz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już wymienił na Lema od Toma więc jeszcze dobre są, przynajmniej z tego co pisał :wink:

Tak tuleje zmienione ok 2-3 miechy temu ... Myślałem nad 1 BE amorkach lub mts?:>

PS. Co sądzicie o amorkach MTS na tył i sprężynach Eibach Pro Kit -35mm. Będzie twardo troszkę ? Żeby nie było że jak siądzie 3 osoby z tyłu to d*pa po ziemi... przód mam -40 i tył -35 niby wyglądałoby to jakoś? Obecnie mam -30 ale prawa sprężyna chyba już nie domaga bo ta strona na równym czasami bardziej siedzi... jutro myślę wyciągnąć te amorki moje i zobaczyć co z nimi się dzieje ... Co Wy do takiego połączenia jak w/w ?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Eibach Pro Kit i amorkach Bilstein B4 (takie które można stosować i przy 1BA i 1BE) i powiem Ci że jeździło mi się świetnie. Springi te są progresywne i czym bardziej je obciążasz tym mniej się poddają a nierówności w jezdni wybierają jak standard 1BA. Mi jeździło się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Eibach Pro Kit i amorkach Bilstein B4 (takie które można stosować i przy 1BA i 1BE) i powiem Ci że jeździło mi się świetnie. Springi te są progresywne i czym bardziej je obciążasz tym mniej się poddają a nierówności w jezdni wybierają jak standard 1BA. Mi jeździło się wyśmienicie.

Czyli mówisz że takie połączenie nie byłoby głupie :D pomyślę nad tym jak zobaczę co się stało z tymi gadżetami u mnie z tyłu ...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze górne z prawej strony zmienione,auto prowadzi się lepiej :) w koleinach myślę ze i tak będzie chodziło dalej... Słychać jeszcze te pykania z prawej strony jak przed wymianą wahaczy ale już nie tak bardzo, czyżby to amortyzator?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tyłu ... przejedź się 50-70 km/h na jakimś łuku gdzie będą poprzeczne wyłomy pęknięcia jedni itp jak zauważysz że tył auta lekko uskakuje na zewnątrz to zabierz się na wymianę amorków, jak auto pływa przy jeździe na wprost (koleiny itp) to będą to tuleje tylne oczywiście uwzględniając że z przodem jest już wszystko doprowadzone do normy, chyba że górne lub/i dolne mocowania amorka są wybite.

Co do tych tulei to należy baczną uwagę zwrócić by były dokręcone w pozycji pracy (auto stoi na kołach) inaczej szybko ulegają nadmiernemu skręceniu i zerwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy mechanik skręcał auto na podnośniku czy pod obciążeniem, sprawdzę jeszcze tą opcje sprężyny prawej (samochód stoi nierówno - padnięta prawa strona w dół) zobaczymy co się okaże jak wyjmę amortyzator ;)

---------- Post dopisany 15-10-2012 at 18:02 ---------- Poprzedni post napisany 10-10-2012 at 15:33 ----------

wyjąłem dziś amortyzator prawy tylny, tłoczysko chodzi ciężko, ciekawe jak z lewą stroną . Dalej stawiacie na amorki tył że pływa?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tłoczysko chodzi ciężko, ciekawe jak z lewą stroną . Dalej stawiacie na amorki tył że pływa?:>

co to znaczy ciężko - powinno z opora dawać się wcisnąć (ale opór sprężania się a nie taki zacierania tłoczka) i po odpuszczeniu energiczny płynny powrót

Jak wszystko zdrowe pozostanie dokręcić tylne łożyska o 1/4-1/2 obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tłoczysko chodzi ciężko, ciekawe jak z lewą stroną . Dalej stawiacie na amorki tył że pływa?:>

co to znaczy ciężko - powinno z opora dawać się wcisnąć (ale opór sprężania się a nie taki zacierania tłoczka) i po odpuszczeniu energiczny płynny powrót

Jak wszystko zdrowe pozostanie dokręcić tylne łożyska o 1/4-1/2 obrotu.

wchodzi z oprem,palcami go nie wciśnie :P ale już wypychać to on energicznie sie nie wypchnie ...:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje, a pomyślał ktoś o maglownicy? brejdak wsiadł do auta i powiedział że jego zdaniem magiel kaput:facepalm:

---------- Post dopisany 06-11-2012 at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany 04-11-2012 at 16:14 ----------

up, pomoże ktoś? co byście obstawiali bo mnie już brak sił do tego auta:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...