Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach spalin wewnątrz samochodu


koniu121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od 2 - ch dni jestem posiadaczem Audi A4 B7 z silnikiem 2.0 BRB . Kiedy włącze silnik i samochód stoi czuje zapach spalin , wszystko mija wtedy , kiedy rusze. W trasie - 500 kilometrów nie czułem żadnych nie przyjemnych zapachów , jednak jeżdżąc po mieście , oraz mniejsze odcinki , zapach daje się we znaki . Dzisiaj otworzyłem maske , odpaliłem zimny silnik , ściągnołem pokrywe , czułem ten zapach w okolicy filtra paliwowego , kolektora . Poprzedni właściciel powiedział , że jeden wtrysk ponoć nie chodzi do końca tak jak powinien ( obniżona moc ) , był na ASO z tym i zalecili czyszczenie , aczkolwiek benzyną mi to nie zalatuje. Samochód pracuje bez zarzutu , udokumentowane 86 tys przebiegu. Jakieś sugestie ? Na co zwrócić uwage ? Jutro wybieram się do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Od 2 - ch dni jestem posiadaczem Audi A4 B7 z silnikiem 2.0 BRB . Kiedy włącze silnik i samochód stoi czuje zapach spalin , wszystko mija wtedy , kiedy rusze. W trasie - 500 kilometrów nie czułem żadnych nie przyjemnych zapachów , jednak jeżdżąc po mieście , oraz mniejsze odcinki , zapach daje się we znaki . Dzisiaj otworzyłem maske , odpaliłem zimny silnik , ściągnołem pokrywe , czułem ten zapach w okolicy filtra paliwowego , kolektora . Poprzedni właściciel powiedział , że jeden wtrysk ponoć nie chodzi do końca tak jak powinien ( obniżona moc ) , był na ASO z tym i zalecili czyszczenie , aczkolwiek benzyną mi to nie zalatuje. Samochód pracuje bez zarzutu , udokumentowane 86 tys przebiegu. Jakieś sugestie ? Na co zwrócić uwage ? Jutro wybieram się do mechanika.

Silnik to chyba 2.0 BLB bo BRB to 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie pojechał do mechanika tylko do tłumikarza... bo z opisu wydaje sie, że masz nieszczelny układ wydechowy... dlatego podczas postoju czujesz spaliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Od jakiegoś czasu mam identyczny problem, jak postoję minutę albo dwie w jednym miejscu to czuję zapach spalin( w sumie nie wiem jak to nazwac, taki specyficzny zapach) ostatnio podniosłem maskę niucham i niucham i wyczułem ten zapach z listwy wtryskowej, nie wiem może się coś rozszczelniło??? wydaje mi się, że to z tego.

Mój silnik to 1.8t AVJ...

nie wiem, co robic..w sobotę mam wyjazd;/ hmm..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Co do oznaczenia silnika - mam teraz w rękach książke serwisową , patrze na oznaczenie silnika , jest BRD , moc silnika 125 KW , czyli 170 KM .

Wraz z mechanikiem znalazłem przyczyne nieszczelności - przepalona uszczelka pomiędzy turbiną , a kolektorem wydechowym . Jest cała czarna , w jednym miejscu pęknięta . Prawodopodobnie serwis , który kiedyś wyciągnoł turbine ,nie dokręcił jej do końca i dlatego spaliny uciekały po uszczelce . Ponoć dostęp do kolektora i śrób jest ciężki zatem macherom niechciało się dobrze dokręcić śrób.

Co do kolegi powyżej , to może warto sprawdzić , czy niema wycieku paliwa w okolicy wtrysków ? Z tego co się dowiedziałem , to ponoć w przypadku nie sprawności jednego z wtrysków to może lać.

Tak samo możesz spróbować dodać gaz na postoju , a druga osoba niech patrzy skąd dochodzą spaliny . U mnie było widać czarny dym z okolic turbiny , dlatego odrazu podejrzenia padły w tamtą strone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...