Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie powinno być normalne spalanie tego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Jakie powinno być normalne spalanie tego silnika w miescie, bo mi ostatnio zatankowałem dziada za 150 (około 26l) zeta i przejechał zaledwie 230km,

Opublikowano

To zależy od:

1. Jak cieżką masz nogę

2. Pory roku

3. Od miasta

Ja mam od 10-13l/100

Opublikowano

Nie zbyt masz to spalanie.

Ja 1.6 zapełnionym zrobiłem 350 km, zalałem podobnie. Ale to trasa Chrzanów - Zakopane i zwiedzanie mniejszych miasteczek, ale to po drodze.

Biorąc pod uwagę silnik do masy samochodu, to musiałem nie raz wysoko go kręcić :)

Opublikowano

ostatnio za 100 zł zrobilem 250 km to nie duzo chyba co??

Opublikowano
ostatnio za 100 zł zrobilem 250 km to nie duzo chyba co??

w trasie ?

mój tak na mieście około 10 bierze bez porządnego butowania

trasa wiadomo - jak przyciśniesz

Opublikowano

ciezko mi tak powiedziec czy to trasa . jechalem od swojej chaty do Olsztyna prze Pisz-Mragowo itd tam jest jak zwykle jakies remonty drog i ciagle trzeba zwalniac . to prawie jak miasto he he a w Olsztynie to juz wogole masakra gorszej drogi jak tam to w zyciu nie widzialem

Opublikowano

Na wlepce w bagażniku masz podane nominalne spalanie MIASTO/TRASA/CYKL MIESZANY (wszystko bez klimy).

U mnie w ADR avant jest 12,2/6,6/8,6 i co do miasta nie zejdę poniżej 10,5 (przy max. płynnej jeździe).

Tak więc 11,6 w twoim to całkiem normalnie jak na sedana , po mieście.

Audi to nie Suzuki Trutututi bo trochę masy własnej ma i zwłaszcza B5 -tki nie są jeszcze raczej oszczędne.(zwłaszcza benzyny bez Pb :decayed:).

Opublikowano
Witam!

Jakie powinno być normalne spalanie tego silnika w miescie, bo mi ostatnio zatankowałem dziada za 150 (około 26l) zeta i przejechał zaledwie 230km,

Kolego najpierw VAG

potem podjedz na stacje obsługi i niech Ci zrobia analize spalin

scan wrzuc na forum

możesz mieć niesprawne:

- czujnik wody

- termostat

- sondę lambda

Opublikowano

W mieście (zakorkowany Kraków) 11,5 to norma. Nie ma szans zejść poniżej 11.

Opublikowano

Ja na 1,6 na pełnym 55 l 70 % trasa i 30 % miasto zrobiłem 770 km. Ale tak ostrożnie :D

Opublikowano
Witam!

Jakie powinno być normalne spalanie tego silnika w miescie, bo mi ostatnio zatankowałem dziada za 150 (około 26l) zeta i przejechał zaledwie 230km,

Wychodzi okolo 11.5 litrow czyli jak masz cięższą noge to wynik normalny .
Opublikowano

mi też ok 10 spali w cyklu mieszanym. A zwłaszcza jak do pracy mam 6km to wciąż na zimnym silniku chodzi.

Opublikowano

swoim miasto przy korkach silnik po remoncie ciężko przekroczyć ponad10L, trasa około7,5litra poniżej zejdę ale poniżej 80km/h na trasie oczywiście:naughty:

Opublikowano

Mi pali w mieście między 9-11l na 100 km :hi:. Czasami i 12l spali.

Opublikowano

mi podobnie jak wyzej. jak sie zacznie stac zima w korku to dojdzie spalanie do 12l, jak sie jedzie delikatusnie plynnie to 9 jest osiagalne

mowa oczywiscie o LPG

Opublikowano
  • Autor
Witam!

Jakie powinno być normalne spalanie tego silnika w miescie, bo mi ostatnio zatankowałem dziada za 150 (około 26l) zeta i przejechał zaledwie 230km,

Wychodzi okolo 11.5 litrow czyli jak masz cięższą noge to wynik normalny .

Szczerze mówiąc, to jeżdżę jak dziadek, 2000 obrotów i zmiana biegu i powolne rozpedzanie, wiec nie wiem co znaczy "ciężka noga"

Opublikowano

pomiędzy 10 a 12 literów wydaje mi się spalanie normalne oczywiście miasto

Opublikowano
Witam!

Jakie powinno być normalne spalanie tego silnika w miescie, bo mi ostatnio zatankowałem dziada za 150 (około 26l) zeta i przejechał zaledwie 230km,

Wychodzi okolo 11.5 litrow czyli jak masz cięższą noge to wynik normalny .

Szczerze mówiąc, to jeżdżę jak dziadek, 2000 obrotów i zmiana biegu i powolne rozpedzanie, wiec nie wiem co znaczy "ciężka noga"

Przy takim stylu jazdy to moj pali w miescie 9.5 litra , w dodatku ma dmuchawke i jest po chipe. 2 razy mierzylem : pelny bak ,100 km i dolewka
Opublikowano

Tak czytajac wasze wypowiedzi wnioskuje ze silnik ADR to jedna wielka porazka Laguna z motorem 1,8 w miescie koledze pali 8-9LPG

a mi moj adr w miescie miedzy 14-16l LPG

Opublikowano

ADR ma strasznie krótką skrzynię, stąd takie a nie inne spalanie w trasie, wystarczy wrzucić skrzynię od 1.8t i na pewno troszkę spadnie, ponieważ na 5 biegu będzie 10 km/h więcej przy skrzyni 1.8t

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.