Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju [1.9 TDI 115km]


makiGS

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jak zabrać się do wymiany oleju mniej więcej wiem co z czym się je czyli wykrecamy filtr olejowy (wymieniamy na nowy) spuszczamy olej, jak sobie ładnie wycieknie (myślę, ze z 1 godz starczy) zakręcamy korek wlewamy olej do filtru oraz smarujemy olejem uszczelkę filtru zakręcamy, wlewamy olej, a dalsza część czy trzeba coś w liczniku kasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o silnik ajm tam masz sam wkład fitra potrzebny ci będzie klucz do odkrecenia osłony filtra osłona wkładu filtra jest plastykowa także nie prubuj czymś typu łańcuszek bo możesz ją uszkodzić musisz mieć klucz specjalny do odkręcania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa stronka z kluczem do nakrętki filtra:

Jonnesway Nasadka, klucz do filtra oleju VW, Porsc (2672741158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W liczniku za pomocą vaga powinieneś skasować przegląd w adaptacjach by od nowa odliczał 15tys.km

Wszystkie informacje są na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

machina, może i to głupie ale sam dokładnie tego vag nie rozkminiam, w książce przeczytałem, że można to jakoś normalnie za pomocą dwóch przycisków zrestartować (bez vag), a ma ktoś szybki pomysł jak zastąpić klucz hazel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w wyszukiwarke google jak skasowac service oil w a4 b5 i tam juz ci wyskoczy dokladnie ze zdjeciami jak to zrobic manualnie za pomoca przyciskow.apropo klucza to na twoim miejscu nie kombinowal bym odkrecac czyms innym bo moga byc szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo klucza to na twoim miejscu nie kombinowal bym odkrecac czyms innym bo moga byc szkody

kurde wszystko było by spoko i cud miód jakbym nie musiał tyle dojeżdżać do roboty prawie codziennie, a kasa na paliwo idzie stąd kurde muszę trochę oszczędzać (pół uposażenia na paliwo) kurwasz twarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastępuję starym paskiem rozrządu i odpowiednim kluczem np. żabką chwytam i powoli idzie. Im dalej, tym lepiej się kręci. Nie ma co panikować - z porcelany to to nie jest. Co do kasowania inspekcji, to zgodnie z instrukcją - na wyłączonym zapłonie naciskasz prawy "cycek" w zegarach, trzymając go włączasz zapłon i naciskach lewy cycek - powinno się zresetować. Co do procedury - generalnie najpierw spust a w czasie kiedy schodzi stary olej, wymieniasz pozostałe rzeczy np. filtr powietrza i inne - takim sposobem nie trzeba specjalnie czekać aż ścieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

machina, może i to głupie ale sam dokładnie tego vag nie rozkminiam, w książce przeczytałem, że można to jakoś normalnie za pomocą dwóch przycisków zrestartować (bez vag), a ma ktoś szybki pomysł jak zastąpić klucz hazel?

Moze to Tobie pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak zabrać się do wymiany oleju mniej więcej wiem co z czym się je czyli wykrecamy filtr olejowy (wymieniamy na nowy) spuszczamy olej, jak sobie ładnie wycieknie (myślę, ze z 1 godz starczy) zakręcamy korek wlewamy olej do filtru oraz smarujemy olejem uszczelkę filtru zakręcamy, wlewamy olej, a dalsza część czy trzeba coś w liczniku kasować?

Szukanie nie boli: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest w linku podanym przez kolegę Biszczan. Żadne kasowanie przyciskami w liczniku poliftowym z białym podświetleniem nie działa, tylko vag.

W skrócie wygląda to tak:

Kasowanie licznika wymiany :

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter channel 02

[Read]

Wpisz : 0

[Test]

[save]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że nie posiadam kabla :facepalm: samochód mam od niedawna i dopiero go "poznaje"

A swieci Tobie wogole ze... SERVICE...?

Bo tego nie napisales...

A jesli nawet tak... no to co z tego.... jezdzij dalej z tym...

A jak bedziesz miał kabelek to sobie to zrobisz...

I sprobuj jeszcze z tymi przyciskami... tak jak jest na filmie z YT

A tak to ma wygladac poglodowo za pomoca VAG COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest w linku podanym przez kolegę Biszczan. Żadne kasowanie przyciskami w liczniku poliftowym z białym podświetleniem nie działa, tylko vag.

W skrócie wygląda to tak:

Kasowanie licznika wymiany :

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter channel 02

[Read]

Wpisz : 0

[Test]

[save]

Nie generalizuj i nie pisz, że nie działa, bo u mnie (i nie tylko) w taki sposób kasowałem tzw. "service" - bez angażowania laptopa i VAGa. Może zależne jest to od producenta zegarów, ale raczej nie pisaliby w instrukcji o tej metodzie zastrzegając, że działa to tylko w licznikach Jaeger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Jaegera 1/2 fis, teraz mam VDO cały fis i ani w jednym ani w drugim nie można metoda z kluczykiem i przyciskami skasować więc na tym się opieram. Za to kasowałem w kilku A4 B5 z lat 97-99 ze starymi zegarami na czerwonym podświetleniu i działało. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra już przyinwestuje w kabel do vag, a z miejsca mam prośbę skąd wziąć oprogramowanie i mniej więcej jakaś instrukcja do nauki poruszania się.

edit: :facepalm: co do instrukcji to odpada, bo cały poddział o tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...