Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja przyciskow sterowania szybami 4x elektryk


djzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może komuś się przydać...

Irytowały mnie wytarcia na boczkach oraz przyciskach do opuszczania szyb, postanowiłem przeprowadzić ich regenerację na własną rękę.. od razu dodam iż zrezygnowałem z ikonek szyb na guziczkach ..jaki jest efekt? sami oceńcie i zastanówcie się czy warto dawać komuś to do regeneracji czy chociażby kupić nowe boczki .... dla mnie efekt jest zadowalający... na razie wrzucam fotki, jak będą jakieś pytania to postaram się w miarę dokładnie odpowiadać....

na początek widok przed regeneracją.... p.s. zdjęcia mam wymieszane część z lewych a część z prawych drzwi

image.jpg

tak jest mocowany cały boczek .... torxy

image.jpg

plastik który malujemy wysuwamy z pozostałej części rączki a następnie wycigąmy guziczki

image.jpg

image.jpg

papier ścierny ...woda .. i do dzieła

image.jpg

po dokładnym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu nałożyłem kilka 4-6 warstw lakieru BOLL do zderzaków czarny mat ...efekty są następujące

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

jak oceniacie efekt tego zabiegu? Pytania? Piszcie, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko zamalowales przelaczniki szyb:facepalm: na forum sprzedaja roznego rodzaju szablony naklejasz malujesz na koncu sciagasz i efekt jak ori

---------- Post dopisany at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany at 17:52 ----------

prosze tu poradnik

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/regeneracja-przyciskow-sterowania-szybami-4x-elektryk-248987/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem na początku zrezygnowałem z szablonów bo 1. miałem do dyspozycji jeden wolny dzien i to był raczej spontan a 2. zastanawiam sie czy nie byłoby problemu ze ściagniaem tego szblony po kilku warstwach farby... zresztą akurat z przyciskami to najmniejszy problem zawsze mozna operacje powtórzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu ze sciaganiem malowalem wlacznik 4 cienkie warstwy farby i schodzily elegancko :wink: bo teraz te przyciski wygladaja jak lyse kolano, raczka wyszla jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są zamienniki przełączników szyb.4 szyby z blokadą 48zł.

Zastanawiam się nad tym bo blokadę tylnych szyb już dwa razy naprawiałem

PANEL PRZEŁĄCZNIK SZYB Audi A4 B6 B7 00-07 NOWY (4005271850) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

W przypadku @dawidrybnik kupić np od A6 (chyba to samo) na cztery szyby i można w obu drzwiach wymienić same plastiki

Chyba że ma symbole jak u mnie bo nie widać na zdjęciach

PRZEŁĄCZNIK OPUSZCZANIA SZYB SZYBY Audi A6 97-04 (3997676379) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i działają ponad pół roku.

Może troszkę jaśniej świecą do oryg.ale ważne że działają i nie są powycierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta ma ktos moze szablon do pomalowania przyciskow szyb ? i klimatronika nawet go nawet kupie w .cdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według was warto jeszcze bawić się samemu w regenerację tych przycisków? Z tego co widzę na allegro, to zestaw do regeneracji 19 zł, podkład i farba pewnie lekko drugie tyle, a nowy panel z przyciskami to ok. 50 zł z przesyłką. No chyba, że te przełączniki za 50 zł to lipa? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie 4xel ponad rok temu i działają bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze link gdzie chłopak malował u siebie przyciski warto jeszcze zobaczyć http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=192661&start=30

Jeśli chodzi o farbę Boll to tak jak koleś pisał, aby zwrócić uwagę i nie zamawiać LAKIER STRUKTURALNY DO ZDERZAKOW BOLL TYLKO LAKIER DO ZDERZAKOW PLASTIKOWYCH BOLL. Bo w przeciwnym wypadku będzie wychodziła struktura. Gdzieś już widziałem na forum gdzie chłopak uzył u siebie w audi prawdopodobnie tego pierwszego i mu za bardzo temat nie wyszedł ;) Sam biorę się za robotę w przyszłym tygodniu także zdam relacje i wrzucę foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma namiar gdzie kupić szablony na przyciski??? A może pasują jakieś inne? Na Allegro są zamienniki przycisków za 30 pare zeta, i nie wiem na co się zdecydować :)

Edytowane przez lukas231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko: czy same przyciski do otwierania szyb są wymienne każde z każdym? Wiem, że te dla kierowcy są lekko pod skosem końcówki a pasażerowie mają z płaską, ale to mi nie przeszkadza.

Chodzi o sam przycisk.

Bo tak myślę, że kupię sobie cały panel dla kierowcy zamiennik, wyjmę przyciski i 2 dam na panel dotychczasowy i po jednym dla pasażera przód i tył bo tylko te są zniszczone. Wyjdzie 5 przycisków (z blokadą) za niecałe 6zł sztuka z wysyłką jak się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem: jak mam 4 elektryczne szyby i kupię cały panel dla 4 szyb od kierowcy to oczywiste, że będą pasowały. Ale czy te przyciski co zostaną mi ze starego panelu (2 są w świetnym stanie da radę przełożyć do regulacji pasażera przód i tył? dziwne, że same nakładki przycisków nie będą pasowały...

Na zdjęciach są identyczne z zewnątrz. (no oprócz wspomnianego miejsca gdzie się palcem łapie, ale to mnie nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki: kilka postów wyżej pytałem się czy same przyciski pasują zamiennie a panelu kierowcy na pasażerów. I sprawdziłem: pasują. Musi być jeśli dobrze kojarzę prawy przycisk na prawe drzwi itp ale pasują. Trzeba tylko jedną nóżkę czymś pogrubić (klejem i owijką itp) bo bolec jest mniejszy i guziczek delikatnie podskakuje na boki. 

Generalnie wykonalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...