Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór tarcz i klocków do mojej Audiczki


piotr93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czas na wymianę wszystkich tarcz i klocków w mojej B5 AHH 90KM. Słabo się orientuję w tym temacie, z tego co kojarzę, to firma ATE jest jedną z najlepszych w tej kategorii :eusathink:Jednak dla mnie ok 900zł za komplet (tarcze + klocki) to trochę dużo. Chciałbym się zmieścić w 600zł za cały komplet.

Co myślicie o takim zestawie: BOSCH TARCZE+KLOCKI P+T AUDI A4 B5 1.6 1.8 1.9 90K (2646377033) - motoAllegro

Oglądałem też tarcze Brembo.

Nie jeżdżę dużo ani jakoś bardzo szybko, ale chcę dobre jakościowo i sprawdzone hamulce :wink:

Macie może jakieś inne ciekawe propozycje? Czekam na opinie fachowców.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ate.... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

2. zmien hamulce na 288/25mm

jak bedziesz chciał to Ci pomoge w temacie

jeżeli masz 16" felgi warto pomysleć o 312-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad zmianą na większe hamulce tak jak doradza Tomek.

Koszt większy ale skoro masz i tak zmieniać to lepiej dołożyć.

Ate odpuść sobie,prędko się krzywią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za odpowiedź Panowie :hi:

Ogólnie jeżdzę na 16", ale na zimę przekładam na 15". To w takim razie jakie te większe hamulce polecacie i jak to wygląda cenowo? I czy coś jeszcze trzeba zmieniać dodatkowo? Jeszcze jest jedna sprawa taka, że kiedyś zblokowało mi się tylne prawe koło i od tamtego czasu zacisk źle pracuje (zużył mi się nowy klocek w 2 tygodnie) :facepalm: Tak więc muszę wymienić jeden zacisk tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj żle Ci napisałem,tzn jak zjechało Ci klocek to prawdopodobnie nie odbija tłoczek,sprawdz prowadnice czy pracują równo bez oporów.

Wszystko zależy od tego w jakiej cenie dostaniesz cześci.

Gdzieś ostatnio byl kompet po regeneracji na swap 288 za 150zł.

Jak już chcesz 312 do wyżej wymienionego kupujesz komplet jarzm pod 312 koszt jak dobrze znajdziesz to po 150 można dostać ale wielu ludzi wie o co caman i cieżko trafić w tej cenie,normalnie koszt 300zł.Tylko pamietaj ze pod 312 nie założysz żadnej 15 felgi,najmniej 16.

Poszukaj w dziale hamulcowym,tam jest wsio opisane.

Albo drydnij do Tomka on trochę sie zna ma tego trochę u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo załóż sobie mikode jest to polska tarcza hamulcowa a u nas w kraju nie doceniana a Niemcy łykają je jak by nigdy tarcz nie widzieli sam mam u siebie mikode w audi a4 b5 i bmw e36 320i i hamowanie sie poprawiło ( np na autostradzie nie ma efektu przegrzewania ) :wink: mnie cały zestaw tarcz klocki ferrodo ( o lepszej mieszance + płyn ) to cena 550zł zobacz u mnie jak te tarcze wyglądają Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca też polecał Mikodę tyle że podobno ciężko dobry klocek do niej dobrać, niby lubi bardziej miękkie inaczej może piszczeć. Do siebie zakupiłem tarcze zimmermann i klocki Jurid (seria z J podobno lepsza) zobaczymy co z tego będzie w tygodniu je założę. Polecam też przypiłować krawędzie klocków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam caly zestaw trw smigam caly rok juz i wszystko w pozadku nalatane 25tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przód cały Bosch, tył tarcza Brembo+klocki Ferrodo i jest gitara:banan: Nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo nie Ferrodo, Frodo też nie :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecą zestaw Zimmerman (tarcza) + TRW (klocek), po roku jazdy nic nie piszczy, nic nie bije itp. Tarcze z Zimmermana są co prawda drogie (to już ta wysoka półka) w porównaniu do TRW np., ale za to klocki z TRW są jednymi z droższych. Latam na takim zestawie z przodu, tył będę wymieniał na wiosnę w przyszłym roku też Zimmerman + TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca też polecał Mikodę tyle że podobno ciężko dobry klocek do niej dobrać, niby lubi bardziej miękkie inaczej może piszczeć. Do siebie zakupiłem tarcze Zimmermann i klocki Jurid (seria z J podobno lepsza) zobaczymy co z tego będzie w tygodniu je założę. Polecam też przypiłować krawędzie klocków ;)

OK wszystko założone - jeżdżę już tydzień na razie wszystko fajnie się sprawuje, nic nie hałasuje, heble dobre - chociaż na razie nie cisne mocno, z resztą nawet pogoda na to nie pozwala bo ślisko. A jeszcze po rozpakowaniu mały bonusik- tarcze Zimmermana są malowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem u siebie temat tarcz klocków róznych firm najlepiej wg mnie spisały się tarcze polskiej firmy CAR DEN produkują je w ostrołęce ja za komplet na przód 288/25 zapłaciłem ok140 zl wiec za każdą wymianą klocków wymieniam takze tarcze polecam zestaw z klockami mintex tu jest link do ich sklepu na allegro Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. oraz stronka CarDen.pl . Dodam ze to nie żadna reklama ich firmy tylko moje doświadczenia .Zjeżdziłem już 3 komplety kazdy starczał na 80 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...