Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

2,7 i 3,0 to w zasadzie jeden silnik,skokiem tłoka sie tylko różnią:wink:

to samo w bmw bylo 2.5d i 3.0d - te same silniki praktycznie a teraz jest tylko 3.0d z roznymi mocami jak w audi....

---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 19:03 ----------

2,7 i 3,0 to w zasadzie jeden silnik,skokiem tłoka sie tylko różnią:wink:

Znam i ogarniam ich problematykę w nadwoziu B7 i C6... A jak to wygląda w B8? Coś gryzie te jednostki?

dalej to samo klapy w kolektorze ssacym ale to raczej nie problem - regeneracja i po sprawie :decayed:

Ale regeneracja czego? W starszych modelach poprawiono już kanały ssące (trwalsze bolce i zmodyfikowane silniczki sterujące klampami). A tu co - nadal bolce się ścierają?

To ze poprawili to po prostu to dluzej wytrzymuje ...ale siada dalej ...m.in. tu AZet Auto Serwis - Ul. Nowowiejskiego 22B | 83-000 Pruszcz Gdański | Email: [email protected]

to regeneruja w taki sposób ze staje sie "wieczne" :wink:

Tak, pamiętam że Olo (a raczej jego warsztat) też się tym zajmuje - bodajże wymiana krućca na miedziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"- usunięcie problemu klap kolektora ssącego / przepustnicy w silnikach 3.0 TDI - robione na miejscu: 1000zł za obie strony, wysyłane kurierem: 800zł za obie strony (-== szczegóły ==-) - EDIT: Nowa technologia przeróbki klap - dożywotnia gwarancja na elementy mechaniczne (nie obejmuje silniczków el.) ! ! ! "

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zl czyli nie ma nawet co zwracać uwagi na ta usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zl czyli nie ma nawet co zwracać uwagi na ta usterke

Dokładnie , jak rzecz eksploatacyjna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

A robota naprawde profi i juz nie ma sie co tam zkasztanic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeden temat obcykany :grin:

---------- Post dopisany 28-07-2013 at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2013 at 22:40 ----------

I tak właśnie plan zakupu czegoś mocniejszego upadł - w związku z dojazdami żony do pracy, póki co zostałem bez wozu :facepalm:

...wracam do dbania o B6 a w zasadzie prostuję to co mnie wk.. denerwuje :wink: Tutaj prośba do Was - poszukuję czarnej tapicerki drzwi kierowcy w full opcji i alcantarze. Może być goła (bez przycisków, przełączników, wiązki i bzyka) byle by miała profil na panele alarmu i memo w kieszeni. Wskazana także blenda BOSE ale jak jej nie będzie to nic się nie stanie (ten element akurat przekłada się bardzo prosto :wink:). No i stan jakiś nie wyśmigany... Na allegro nie udało im się znaleźć :kwasny:

Plany na przyszłość... będzie webasto - powoli dogaduję z Mario szczegóły. Tak jak wcześniej pisałem - piec, który wcześniej kupiłem okazał się szrotem. Potrzebny jest zatem nowy + komplet ori węży wodnych dla 1.9TDI. Zawór odcinający i resztę gratów tj. pompa paliwa z eżektorem, przewody paliwowe już mamy. Poza tym wiązka elektryczna łącznie z odcinkiem dla zdalnego sterowania jest już położona więc tragedii podczas rezania nie będzie (grzebiemy tylko w przedziale silnika :wink:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez wozu a co z Paskiem? Ty nie rób jaj jak Grzesiu i za drobne nie sprzedawaj:shock3:

Passata kupiłem teściowi a A4-kę ujeżdża Gośka - jak potrzebuję i akurat są na miejscu to mam. Ale formalnie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę taki sprzedam Ci mojego paździocha:polew: Domin był u mnie ale nie chciał się zamienić:grin: miłej nocki lecę w kimę a Ty jak coś to wpadaj do Helu zapraszam bo już pól forum tu siedzi:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę taki sprzedam Ci mojego paździocha:polew: Domin był u mnie ale nie chciał się zamienić:grin: miłej nocki lecę w kimę a Ty jak coś to wpadaj do Helu zapraszam bo już pól forum tu siedzi:grin:

Słyszałem, słyszałem :decayed: Fajnie macie - ale ja tu muszę za***rdalać... Niestety nie będzie wakacji w tym roku (przez ten wyjazd do Szwecji za dużo się nazbierało :facepalm:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku dzieki za pomoc :decayed:

Nie ma problemu Robert - jeśli tylko mam czas, zawsze chętnie pomogę :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to wlansie jestem niezmiernie wdzieczny no i kiedys ta obiecana flaszke by trzeba napoczac :) bo ze starosci sie zepsuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to wlansie jestem niezmiernie wdzieczny no i kiedys ta obiecana flaszke by trzeba napoczac :) bo ze starosci sie zepsuje :)

Hehe - to prawda :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu rolety w Avancie...

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw naprawczy 8E9 898 661 4PK, który po zamontowaniu daje lepsze trzymanie zaczepom rolety (ta przestaje wypadać np. na wybojach).

zestnapr.JPG

Potwierdzam skuteczność tego zestawu - od czasu montażu, roleta siedzi w prawidłowej pozycji i nie wyskakuje z profilu.

...jednak do kolejnych problemów można dołożyć jeszcze jeden, bardziej wkurzający czyli skrzypienie :facepalm: Na mojej starej roletce nie było problemu ale kilka dni temu dostałem od Andrzeja srb38vx nową (w lepszym stanie) no i się zaczęło :decayed:

Kolejnym elementem ulegającym zużyciu są bolce/zaczepy rolety - to one generują niepożądane hałasy. Problem rozwiązał zakup kolejnego zestawu (8E9 863 661 94H).

zaczeprolety.JPG

Poniżej fotka porównawcza nowego bolca i zużytego - po montażu nowych zaczepów jest... cichutko (możecie przetestować u siebie :wink:).

damagedbolts.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem że nie musze nigdzie szukać na forum tylko wejść w temat autka Bart-sa i znajde odpowiedź na wszystko :decayed:

właśnie ta roletka doprowadza mnie do szewskiej pasji, na każdym wyboju ją słysze jak sobie postukuje i strzela :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałem z mniej profesjonalnego rozwiązania - taśma materiałowa, dwa zwoje na każdy bolec i jest cichutko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...