Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telepanie budą na postoju


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy zużyte poduszki skrzyni biegów mogą się objawiać tym że np na rozgrzanym silniku podczas postoju lekko telepie od czasu do czasu budą?

Dodatkowo rusza mi się gałka zmiany biegów przód/tył odejmowanie/dodawanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele przyczyn, poduchy, dwumasa, pompki.... zacznij od diagnostyki elektronicznej, wtedy się wyeliminuje silnik i jego osprzęt...

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Podczas ujmowania lub dodawania gazu lewarek delikatnie sie rusza. Na postoju momentami mozna wyczuc delikatne drganie. Niby jedna poducha jest rozwulkanizowana, ale ponoc to nie ma wplywu na takie objawy. Wtryski...hmm chyba raczej tez nie. Obstawiam poduchy skrzyni. Kolega w A4 B5 miał identyczny objaw i okazały sie poduchy.

Poki co normalnie jezdze i jakos bardzo mi to juz nie dokucza, ale przy 100% postawionej diagnozie napewno bym to usunął.

Czekam na jakieś info, jak rozwiążesz problem....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega AVFy tak maja. ja mialem avf i drgal kilku innych kumppli tez tak mialo. jak zaczniesz wymieniac wszystko to pojdziesz w mega koszty. tak naprawde to moze byc wszystko razem albo kazde z osobna tj. dwumas, rorzad, pompki, turbo, alternator, tlumik drgan, itd. Lepiej kontrolowac silnik i poki jest ok nic nie kombinowac szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego niech Kolega zacznie od zerowych kosztów czyli pełnej diagnostyki silnika! :wink:

:hi:

Panowie z tąd: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ krok 1 i 2 na włączonym silniku?

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 10:46 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 18:09 ----------

?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czeka go wymianka ktora zaczyna sie od sprzegielka alternatora a konczy na wtryskach i turbie i dwumasie ze sprzeglem itd a koszty sa mega chyba ze zrobi wieksza moc wtedy mozna wymieniac na wydajniejsze w przeciwnym wypadku szkoda czasu a czas to pieniadz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czeka go wymianka ktora zaczyna sie od sprzegielka alternatora a konczy na wtryskach i turbie i dwumasie ze sprzeglem itd a koszty sa mega chyba ze zrobi wieksza moc wtedy mozna wymieniac na wydajniejsze w przeciwnym wypadku szkoda czasu a czas to pieniadz

To bylo odnosnie tego tematu? Bo nie bardzo rozumiem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 13:32 ----------

?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2012 at 08:29 ----------

Wolałbym nie słyszeć opinie " AVF-y tak mają " Gdyby AVFy tak miał to by się ich nie kupowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czeka go wymianka ktora zaczyna sie od sprzegielka alternatora a konczy na wtryskach i turbie i dwumasie ze sprzeglem itd a koszty sa mega chyba ze zrobi wieksza moc wtedy mozna wymieniac na wydajniejsze w przeciwnym wypadku szkoda czasu a czas to pieniadz

To bylo odnosnie tego tematu? Bo nie bardzo rozumiem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 13:32 ----------

?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2012 at 08:29 ----------

Wolałbym nie słyszeć opinie " AVF-y tak mają " Gdyby AVFy tak miał to by się ich nie kupowało.

niestety taka jest prawda i popieram kolege ze jak chcesz cos wyeliminowac a w tym przypadku trzesienie buda to pojdziesz w koszty i to nie male bo to moze byc sporo rzeczy

Jesli nie szkoda Ci kasy to nic tylko dzialac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akurat zauwazylem ze jak nacisne sprzeglo to budą przestaje telepać...

Jakies sugestie?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem przypadek taki i stawiałem na poduchy, a tu przegłub wewnętrzny był wybity i przenosił drgania.

na postoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...