Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Telepanie budą na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam pytanie czy zużyte poduszki skrzyni biegów mogą się objawiać tym że np na rozgrzanym silniku podczas postoju lekko telepie od czasu do czasu budą?

Dodatkowo rusza mi się gałka zmiany biegów przód/tył odejmowanie/dodawanie gazu.

Opublikowano

Może być wiele przyczyn, poduchy, dwumasa, pompki.... zacznij od diagnostyki elektronicznej, wtedy się wyeliminuje silnik i jego osprzęt...

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

:hi:

Opublikowano

Mam identyczny problem. Podczas ujmowania lub dodawania gazu lewarek delikatnie sie rusza. Na postoju momentami mozna wyczuc delikatne drganie. Niby jedna poducha jest rozwulkanizowana, ale ponoc to nie ma wplywu na takie objawy. Wtryski...hmm chyba raczej tez nie. Obstawiam poduchy skrzyni. Kolega w A4 B5 miał identyczny objaw i okazały sie poduchy.

Poki co normalnie jezdze i jakos bardzo mi to juz nie dokucza, ale przy 100% postawionej diagnozie napewno bym to usunął.

Czekam na jakieś info, jak rozwiążesz problem....

Pozdrawiam

Opublikowano

Też, tak miałem. Czaiłem się, czaiłem. W końcu wymieniłem dwumas, pompki, poduszki i jest ok. Tak więc jak kolega napisał - powodem jest któreś z nich :)

Opublikowano

a ja miałem wałek na +2 zrobiłem na 0 i przestało:)

Opublikowano

Czyli, ilu ludzi, tyle powodow........jednak ciezki temat. W kazdym razie, oby nie wtryski lub dwumas:-)

Opublikowano

a jak hamujesz silnikiem masz czasem szarpanie??

Opublikowano
  • Autor
a jak hamujesz silnikiem masz czasem szarpanie??

Ja nie...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

Wtryski to koszt około 1000-1200zł +wymiana. Dwumas to ok 1200 zł + wymiana. Koszty nie są już takie straszne jak kiedyś.

Opublikowano

dlatego niech Kolega zacznie od zerowych kosztów czyli pełnej diagnostyki silnika! :wink:

:hi:

Opublikowano

kolega AVFy tak maja. ja mialem avf i drgal kilku innych kumppli tez tak mialo. jak zaczniesz wymieniac wszystko to pojdziesz w mega koszty. tak naprawde to moze byc wszystko razem albo kazde z osobna tj. dwumas, rorzad, pompki, turbo, alternator, tlumik drgan, itd. Lepiej kontrolowac silnik i poki jest ok nic nie kombinowac szkoda kasy

Opublikowano

Tak też można, ale jak kogoś to bardzo denerwuje to niech wymieni parę gratów w aucie niż ma później wydać na psychoanalityka :)

Opublikowano
  • Autor
dlatego niech Kolega zacznie od zerowych kosztów czyli pełnej diagnostyki silnika! :wink:

:hi:

Panowie z tąd: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ krok 1 i 2 na włączonym silniku?

---------- Post dopisany 28-10-2012 at 10:46 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 18:09 ----------

?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

no to czeka go wymianka ktora zaczyna sie od sprzegielka alternatora a konczy na wtryskach i turbie i dwumasie ze sprzeglem itd a koszty sa mega chyba ze zrobi wieksza moc wtedy mozna wymieniac na wydajniejsze w przeciwnym wypadku szkoda czasu a czas to pieniadz

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
no to czeka go wymianka ktora zaczyna sie od sprzegielka alternatora a konczy na wtryskach i turbie i dwumasie ze sprzeglem itd a koszty sa mega chyba ze zrobi wieksza moc wtedy mozna wymieniac na wydajniejsze w przeciwnym wypadku szkoda czasu a czas to pieniadz

To bylo odnosnie tego tematu? Bo nie bardzo rozumiem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 13:32 ----------

?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2012 at 08:29 ----------

Wolałbym nie słyszeć opinie " AVF-y tak mają " Gdyby AVFy tak miał to by się ich nie kupowało.

Opublikowano
no to czeka go wymianka ktora zaczyna sie od sprzegielka alternatora a konczy na wtryskach i turbie i dwumasie ze sprzeglem itd a koszty sa mega chyba ze zrobi wieksza moc wtedy mozna wymieniac na wydajniejsze w przeciwnym wypadku szkoda czasu a czas to pieniadz

To bylo odnosnie tego tematu? Bo nie bardzo rozumiem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 09:29 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 13:32 ----------

?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2012 at 08:29 ----------

Wolałbym nie słyszeć opinie " AVF-y tak mają " Gdyby AVFy tak miał to by się ich nie kupowało.

niestety taka jest prawda i popieram kolege ze jak chcesz cos wyeliminowac a w tym przypadku trzesienie buda to pojdziesz w koszty i to nie male bo to moze byc sporo rzeczy

Jesli nie szkoda Ci kasy to nic tylko dzialac :wink:

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj akurat zauwazylem ze jak nacisne sprzeglo to budą przestaje telepać...

Jakies sugestie?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Opublikowano

Dumas do wymiany.

Opublikowano

dzisiaj miałem przypadek taki i stawiałem na poduchy, a tu przegłub wewnętrzny był wybity i przenosił drgania.

Opublikowano
dzisiaj miałem przypadek taki i stawiałem na poduchy, a tu przegłub wewnętrzny był wybity i przenosił drgania.

na postoju ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.