Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Skrzypiący fotel kierowcy


kry2503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poradźcie gdzie mam popsikać wd40 żeby przestał mi skrzypieć fotel bo mnie do szału doprowadza, wydaje mi się że skrzypi jak opieram się o oparcie jak siedzę na samym siedzisku to nie, psikałem w tą szczelinę po bokach na łączeniu oparcia z siedziskiem ale nic to nie dało, dzięki za ewentualne odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo tylko ze w b5 a teraz w fotelu kierowcy pojawil mi sie stuk jak hamuje albo ryszam :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, jak siedziałem na samym siedzisku to cisza, gdy tylko sie oparłem od razu jakieś skrzypienie, trzaskanie.

A by to zlikwidować wystarczy czymś tłustym np. wd40 lub, tak jak ja, olejem (bo nie opłacało mi sie dla 3 kropli kupować całego opakowania wd40) delikatnie potraktować miejsce łączenie fotela z prowadnicami. Na fotce zaznaczyłem które to miejsca. Ja nasmarowałem tylko te od strony drzwi i od razu pomogło.

b2920cc6109a8f18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z trochę innej beczki.

U mnie trzeszczenie pojawia się z powodu ocierania się obudowy zamka pasa bezpieczeństwa o fotel.

Czy ktoś już się z czymś takim spotkał? Jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z trochę innej beczki.

U mnie trzeszczenie pojawia się z powodu ocierania się obudowy zamka pasa bezpieczeństwa o fotel.

Czy ktoś już się z czymś takim spotkał? Jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście?

Ja przykleilem na obudowe zamka pasa jakis material, wyglada tak sobie, ale nie trzeszczy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjnie nie ma czegos takiego przyklejonego?

Jak kupilem auto to juz taki patent mialem... chyba, ze niemiec tak dbal :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjnie nie ma czegos takiego przyklejonego?

Jak kupilem auto to juz taki patent mialem... chyba, ze niemiec tak dbal :naughty:

Chyba od strony tunelu. Powinno być seryjnie, też tak mam a "mój" niemiec nie dbał na pewno :angry:, dbał za to o M5 i M3 cabrio :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjnie nie ma czegos takiego przyklejonego?

Jak kupilem auto to juz taki patent mialem... chyba, ze niemiec tak dbal :naughty:

powinno być seryjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przemo78, zaraz to obsikam ze wszystkich stron, pozdrawiam[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2008, 16:55 _________________________________________________Niestety nic nie pomogło skrzypi dalej, może to gdzieś wewnątrz fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z trochę innej beczki.

U mnie trzeszczenie pojawia się z powodu ocierania się obudowy zamka pasa bezpieczeństwa o fotel.

Czy ktoś już się z czymś takim spotkał? Jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście?

Filc do podklejania mebli i cisza :) zlokalizuj miejsce, przyklej małą łatke i nawet nie bedzie widać. a filce są czane, wiec z moją skórką sie zlewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Wam olej wazelinowy :) Taki mały, w przezroczystej butelce z czerwoną zatyczką i etykietą - na takie skrzypienia bardzo dobry, i bardziej tłusty niż WD40, przez co trzyma o wiele dłużej. A butelka chyba 4pln? Ja już swój mam ze 3 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w moim B5. Rozebrałem fotel na czynniki pierwsze i przesmarowałem wszystko co tylko się dało. Nie minął tydzień skrzypienie powróciło.

Ale wkońcu doszedłem co było przyczyną.

1. Jeżeli stuka przy chamowaniu to masz prawdopodobnie suche prowadnice. Wyjmij fotel i przesmaruj prowadnice i ślizgi fotela.

2. Jeżeli skrzypi mimo tego że przesmarowałeś co się dało, założyłeś filce na zapięcie pasa... hehehe.... to zadam ci pytanie. Czy masz obniżony w pionie fotel do samego dołu? Ja podniosłem dosłownie o 1 ząbek i skrzypienie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał może już ktoś luz na fotelu?? Ja jak ruszam czuje jak lekko fotel sie ruszy. Przy hamowaniu także. Może ktoś wie gdzie taki luz może występować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał może już ktoś luz na fotelu?? Ja jak ruszam czuje jak lekko fotel sie ruszy. Przy hamowaniu także. Może ktoś wie gdzie taki luz może występować??

było wiele razy :doh1:

wymień tworzywowe ślizgi od prowadnic i po kłopocie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z trochę innej beczki.

U mnie trzeszczenie pojawia się z powodu ocierania się obudowy zamka pasa bezpieczeństwa o fotel.

Czy ktoś już się z czymś takim spotkał? Jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście?

u mnie to samo. Tapicerka skórzana. Wystarczy nieco go poprawić(podniesc zamek), chodzi na tyle ciężko że sie utrzymuje w dowolnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem stuki i skrzypienia, pomogła wazelinka w sprayu, ale teraz mi wypada z fotela tylna osłona plastikowa :wallbash: wciskam ją i jak tylko dodam gazu oduwa się w dolnej części na jakieś kilka centymetrów... poradźcie coś... proszę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dla odmiany mam podobny problem (skrzypiący, bujający się fotel kierowcy). Dzwoniłem dzisiaj do ASO czy mają (i za ile) ślizgi do fotela, ale dostałem smutną odpowiedź że ślizgów odzielnie nie sprzedają ;(. Pytanie - czy do fotel w A4 B6 pasują ślizgi dostępne na aukcjach w allegro (http://allegro.pl/item453068186_slizgi_foteli_przednich_vw_golf_i_ii_iii_audi_seat.html)? Jak nie to czy jest jakaś inna opcja?

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...