Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ksenony


kamil50505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy w dobrym miejscu zaczynam temat, jeśli nie to z góry przepraszam.

Posiadam w moim Audi zwykłe żarówki H7, a chciałbym zmienić je na ksenony, czy muszę wstawiać jakieś przetwornicę (czy coś w tym stylu)? Bo rozmawiałem ze znajomym, który powiedział mi, że on coś takiego posiada jak te przetwornicę i teraz nie wiem czy mogę zmienić te żarówki na żarniki bez instalowania tych przetwornic (jeśli w ogóle coś takiego istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Wiedz że bez systemu zmywania lamp i samopoziomowania przelądu raszej nie przejdziesz :whistling: Niebiescy też mają schiza na te rzeczy i szybko dowodzik poleci :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zabral i mi dowód bo spryskiwacze nie działały

silniczek zdechł :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Wiedz że bez systemu zmywania lamp i samopoziomowania przelądu raszej nie przejdziesz :whistling: Niebiescy też mają schiza na te rzeczy i szybko dowodzik poleci :grin:

To chyba żyjemy w innych krajach, bo ja uważam zupełnie inaczej. Mam 3 samochody z xenonami i nigdy nie miałem ani na stacji diagnostycznej ani drodze przygody. Diagnosty ani policjantów nigdy samopoziomowanie i spryskiwacze nie interesowały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam gdzie mieszkasz czas jest cofniety o kilka lat :facepalm:

przyjedz nad morze to Cie wyleczą ze wszystkiego

ksenony, spryskiwacze, telefony, pasy, foto i videoradary, alkomaty...

u nasz wszystko działa jak nalezy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić reflektory xenon a najlepiej bixenon:hi:

Reflektory mam z soczewkami.

I świecisz każdemu po mordzie :hi:

HID w lampach do tego nieprzystosowanych - zło, koniec kropka.

HID tylko w drogowe i halogeny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja jest coraz bardziej przewrażliwiona na punkcie oświetlenia. Ostatnio byłem zaskoczony, gdy podczas kontroli drogowej, pan policjant sprawdzał czy gasną DRL-e po załączeniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też zachorowałem na ksenony ale zrezygnowałem. Żeby nie mieć problemów, to trzeba by było zamontować:

-spryski,

-potem przynajmniej układ imitujący samopoziomowanie (jeśli dobrze pamiętam, to koś z forum taki układ robi),

-no i reflektory, chyba najlepiej kupić oryginalne przetwornicami.

Sporo kosztów i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w A4 założyłem hida i jeżdze już tak z 2 lata , na przeglądzie nikt nic mi nie mówił . Najważniejsze żeby lampy miały soczewke , żeby mieć spryski lamp , żeby barwa światła nie była bardzo niebieska i żeby światła były dobrze ustawione wtedy nikogo nie oślepiają . Kilka razy zatrzymała mnie policja i nikt sie nie doczepił , hid 4300K lub 5000K świeci na biało więc nie zwraca tak uwagi policji , zresztą nawet jak już by sie doczepili to zawsze możesz podczas kontroli wyjąć żarnik i założyć zwykłe żarówki . Jak coś sie zrobi z głową to nie powinno być problemu , masę osób jeździ na hidach i bixach bo widoczność jest dużo lepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' masę osób jeździ na hidach i bixach bo widoczność jest dużo lepsza ''

Nie ważne,że niezgodnie z prawem no bo po co,ważne tylko aby autko ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' masę osób jeździ na hidach i bixach bo widoczność jest dużo lepsza ''

Nie ważne,że niezgodnie z prawem no bo po co,ważne tylko aby autko ładnie wyglądało.

Kolego nie pisałem że auto lepiej wygląda tylko że widoczność jest lepsza w nocy , mase rzeczy jest niezgodne z naszym prawem a i tak to robimy . Jeździsz z prędkością taką jak mówią przepisy ?? Wątpię więc nie wyjeżdżaj tu z przestrzeganiem przepisów . Nikt tu nie namawia do zakładania hidów , a ja powiedziałem co o tym myśle . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam gdzie mieszkasz czas jest cofniety o kilka lat :facepalm:

przyjedz nad morze to Cie wyleczą ze wszystkiego

ksenony, spryskiwacze, telefony, pasy, foto i videoradary, alkomaty...

u nasz wszystko działa jak nalezy :grin:

potwierdzam : Zimny1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...