Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem w naszych A4 A do Z


wasyl291

Rekomendowane odpowiedzi

Z SKF nie powinno być problemów. Kiedyś w oplu miałem problem z pompą po wymianie rozrządu, z tym że tam z powodu badziewnej pompy dziwnie zachowywała się temp silnika. Po ok50 km wzrastała na wskaźniku do czerwonego pola przy czym chłodnica była zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam ale jak uda mi się uzyskac dam znac jutro pojadę do mechanika

---------- Post dopisany at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

na tą chwile mam numery z opakowania VKPC81408 skf i takie coś aqua2-f55 184x131x119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g etki do silnika ALT/ALZ ma być pompa 06B121011E lub EX,ten nr. który podałeś jest odpowiednikiem ori pompy , jeśli to faktycznie jest SKF to pompe bym wyeliminował.

Nie odpisałeś co z nastawami i klimatronikiem ?

Co do tych cienkich wężyków to zdejmij je i włóż tam jakiś cienki drut i zobacz czy nie są zatkane , miałem tak kiedyś w golfie i ni hu hu nie szło go odpowietrzyć , musiałem w zbiorniczku wiercić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o te cyferki chodzi ,sprawdzenie czy zmieniają swoje wartości podczas testu, czy po teście notuje błędy,itd . proponuje odwiedzić tą strone Ross-Tech Wiki. Nić nie piszesz o błędach itp. klimatronika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejestem zabardzo obkukany w tej elektronice niby takie błędy na tescie wyskoczyły 1810/1809/831/1232 chwilowo mnie nie będzie wyjezdzam,pomojając klimatronik wszystko by się zgadzało oprucz tego ze niema obiegu wężem powrotnym jak nie podniose na obrotach chyba pierw przyczyny tego musze szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj te błędy i odczytaj ponownie , tylko podaj cały kod ,przeważnie 5 cyfr.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, u mnie wyskoczył błąd termostatu jak podłączałem pod vaga, tj. przerwa w obwodzie termostatu...

Zaprowadziłem auto do serwisu w poniedziałek, okazało się, że w obudowie termostatu jest wytopiona kostka i robiła zwarcie, dlatego tren błąd i możliwe, że dlatego nie grzało mi sie auto w środku. Tyle, że temp łapał normalnie...

Właśnie zamówiłem dzisiaj termostat w obudowie i jak do mnie przyjdzie od razu idzie do zamontowania przez mechaniorów. Dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tu Wasze wypowiedzi to się przerażam, masakra to u mnie tylko przez przycierki zderzakiem rozwaliłem raz przewód od klimy kupiłem nowy i 1,5 roku spokoju, prócz oleju co 10tys km w TDI, uzupełniania klimy i ogrzybiania co rok nic nie robię, rozrząd był robiony na samym początku i tyle, zawias itd wszystko idealne. A żeby nie było totalnego off topu to w a4 b7 jest elektryczna nagrzewnica oprócz tej wodnej, działa wtedy gdy przestają grzać świece żarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica elektryczna jest tylko w grużlikach :grin: TAKICH kierowców jak ty którzy jeżdżąc autem 10 letnim i twierdząc że nic się nie psuje to bardzo dobrze znam, wyeksploatują auto na maxsa ,podjadą do mechanika i jak im wyliczy ile jest do zrobienia to nagle lepiej auto na zlom oddać bo się nie opłaca. NIe psuje to się nowe , choć też coraz żadziej:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica elektryczna jest tylko w grużlikach :grin: TAKICH kierowców jak ty którzy jeżdżąc autem 10 letnim i twierdząc że nic się nie psuje to bardzo dobrze znam, wyeksploatują auto na maxsa ,podjadą do mechanika i jak im wyliczy ile jest do zrobienia to nagle lepiej auto na zlom oddać bo się nie opłaca. NIe psuje to się nowe , choć też coraz żadziej:grin:

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, termostat w obudowie jest wymieniony, jednak dalej nie grzeje ciepłym powietrzem, wiec bede grzebał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeb grzeb tylko głupi sposób na wymiane termostatu ja nie załowałem na org a te wymienne długo nie chodzą obys miał szczęśćie jak naprawisz cos daj znac ja juz niemam siły odpuszczam nic nie będe robił niemam obiegu 3 mechaników niemają pojęcia co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat działa bez problemu.

Natomiast jesli chodzi o nagrzewnice, to dolny wąż wchodzący do nagrzewnicy jest goroący podczas nagrzanego auta a góny jest chłodny, wniosek taki ze to zapchana nagrzewnica ? jak zejdzie troche mroz to będe ją odtykał wodą z octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo jak odpowietrzę to na chwile jest ok ale potem znowu się zapowietrza. Może być to wina uszczelki pod głowico :( ale na razie szukam innego rozwiązania podpowietrzam parę razy i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...