Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne stukanie przy ruszaniu


Przemo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy ostrym ruszaniu słychać przez chwilę dziwne stukanie czy chrobotanie jak ktoś woli. Spotkał się już ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przegubami spotkałem się niedawno :kox: / ok. 150zł strona.

Tak jak kolego mówi = skręć koła i ruszaj, nie musisz wcale ostro, zrób to na lewą i prawą stronę od razu będziesz wiedział, który..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie te stukanie słychać jak się przyspieszy zaraz po ruszeniu. Przy ruszaniu sprawdzałem i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie te stukanie słychać jak się przyspieszy zaraz po ruszeniu. Przy ruszaniu sprawdzałem i nic się nie dzieje

Ja mam to somo ..ruszam ..zmieniam bieg i ..PUK...jade zmieniam bieg i PUK .. :disgust:

Wymienie jeden wahacz i rozpoczne testy w poszukiwaniu pukania :travolta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienie jeden wahacz i rozpoczne testy w poszukiwaniu pukania

raggaman czy moze masz już jakies wnioski dotyczące tego stukania przy ruszaniu itp.

Oczywiście .

Wczoraj wymieniłem górny drugi gurny wahacz i łączniki stabilizatora ..Stuków juz nie ma ..ale jest chrobotanie jak sie dynamicznie przyspiesza... obstawiam kolejny wahacz do wymiany ..lub przegub wewnętrzny ..na skręconych kołach nie słychać stukania ..tylko podczas jazdy na wprost .

Załamka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też tak mam przy ostrym ruszaniu jak się mocno gazu da przy skręconych kołach nic nie słychać . ile może kosztować wymiana przegubu wewnętrznego? Długo można tak jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też tak mam przy ostrym ruszaniu jak się mocno gazu da przy skręconych kołach nic nie słychać . ile może kosztować wymiana przegubu wewnętrznego? Długo można tak jeździć?

Bede to wiedział najdalej we wtorek .

Auto badało juz 3 mechaników i żaden nie stweirdził nic jednoznacznie " z tym można jeździćto nie jest coś co może sie urwać " .. Wg. jednego to może być ktoryś z wahaczy .. wg. drugiego rezonans od wydechu bo w zawieszeniu to on nic nie słyszy ..

Ja obstawiam przegub wewnętrzny lub ktoryś wahacz .. na spocie mam nadzieje ze sie to zweryfikuje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepię się z pytaniem :tongue4: z tyłu czasem słychac jakieś piszczenie w zawieszeniu przy ruszaniu, pozniej znika bo jest ciche tylko nie mam pojęcia co może wydawać taki denerwujący dzwięk

Jesteś pewny, że to w zawieszeniu? Może po prostu zacinają ci się tłoczki w cylinderkach tzn. nie odbijają po uprzednim zahamowaniu i po ruszeniu moga powodować piszczenie.

Co do tematu to mniemam, że wyeliminowaliście stukot pochodzący od paliwa w zbiorniku. ja zauważyłem u siebie, że w zależności od ilości paliwa chlupot przechodzi w stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to mniemam, że wyeliminowaliście stukot pochodzący od paliwa w zbiorniku. ja zauważyłem u siebie, że w zależności od ilości paliwa chlupot przechodzi w stukanie.

Tego nie brałem pod uwage nawet . To jest inny dźwięk :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moje pukanie jest spowodowane uszkodzoną poduszka pod silnikiem :gwizdanie:

Wyszło dziś na spocie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę podłączyć się do tematu. :)

Otóż, zauważyłem ostatnio że także występują u mnie jakieś dziwne dźwięki podczas zmiany biegów, jest to jakby chrobotanie czy coś w tym stylu. :gwizdanie:

raggaman czy mógłbyś określić po wymianie której z poduszek objaw ten ustąpił? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się górny czy dolny? bo troche ich tam jest:)

Dolny tylny łatwo go poznasz ponieważ jest wygięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pukanie bardziej czuć na pedale gazu niż słychać.

Na równej drodze nic ale najbardziej podczas przejazdu przez przejazd kolejowy albo "tarkę" przed skrzyżowaniem.

Wtedy pojawia się coś w rodzaju dudnienia.

Czy to może być uszkodzona poduszka pod silnikiem ?

Dodam, że zawieszenie było sprawdzone i był wymieniony jeden z wahaczy prawego koła.

Ktoś spotkał się z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...