Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Dziwne stukanie przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Przy ostrym ruszaniu słychać przez chwilę dziwne stukanie czy chrobotanie jak ktoś woli. Spotkał się już ktoś z tym?

Opublikowano

Tak to przegub, jak na skręconych kołach jest mocniej to na 100% przegub

Opublikowano

Z przegubami spotkałem się niedawno :kox: / ok. 150zł strona.

Tak jak kolego mówi = skręć koła i ruszaj, nie musisz wcale ostro, zrób to na lewą i prawą stronę od razu będziesz wiedział, który..

Opublikowano
  • Autor

No właśnie u mnie te stukanie słychać jak się przyspieszy zaraz po ruszeniu. Przy ruszaniu sprawdzałem i nic się nie dzieje

Opublikowano

No właśnie u mnie te stukanie słychać jak się przyspieszy zaraz po ruszeniu. Przy ruszaniu sprawdzałem i nic się nie dzieje

Ja mam to somo ..ruszam ..zmieniam bieg i ..PUK...jade zmieniam bieg i PUK .. :disgust:

Wymienie jeden wahacz i rozpoczne testy w poszukiwaniu pukania :travolta:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Wymienie jeden wahacz i rozpoczne testy w poszukiwaniu pukania

raggaman czy moze masz już jakies wnioski dotyczące tego stukania przy ruszaniu itp.

Opublikowano
Wymienie jeden wahacz i rozpoczne testy w poszukiwaniu pukania

raggaman czy moze masz już jakies wnioski dotyczące tego stukania przy ruszaniu itp.

Oczywiście .

Wczoraj wymieniłem górny drugi gurny wahacz i łączniki stabilizatora ..Stuków juz nie ma ..ale jest chrobotanie jak sie dynamicznie przyspiesza... obstawiam kolejny wahacz do wymiany ..lub przegub wewnętrzny ..na skręconych kołach nie słychać stukania ..tylko podczas jazdy na wprost .

Załamka :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

Ja właśnie też tak mam przy ostrym ruszaniu jak się mocno gazu da przy skręconych kołach nic nie słychać . ile może kosztować wymiana przegubu wewnętrznego? Długo można tak jeździć?

Opublikowano

Ja właśnie też tak mam przy ostrym ruszaniu jak się mocno gazu da przy skręconych kołach nic nie słychać . ile może kosztować wymiana przegubu wewnętrznego? Długo można tak jeździć?

Bede to wiedział najdalej we wtorek .

Auto badało juz 3 mechaników i żaden nie stweirdził nic jednoznacznie " z tym można jeździćto nie jest coś co może sie urwać " .. Wg. jednego to może być ktoryś z wahaczy .. wg. drugiego rezonans od wydechu bo w zawieszeniu to on nic nie słyszy ..

Ja obstawiam przegub wewnętrzny lub ktoryś wahacz .. na spocie mam nadzieje ze sie to zweryfikuje :mysli:

Opublikowano

podczepię się z pytaniem :tongue4: z tyłu czasem słychac jakieś piszczenie w zawieszeniu przy ruszaniu, pozniej znika bo jest ciche tylko nie mam pojęcia co może wydawać taki denerwujący dzwięk

Opublikowano

podczepię się z pytaniem :tongue4: z tyłu czasem słychac jakieś piszczenie w zawieszeniu przy ruszaniu, pozniej znika bo jest ciche tylko nie mam pojęcia co może wydawać taki denerwujący dzwięk

Jesteś pewny, że to w zawieszeniu? Może po prostu zacinają ci się tłoczki w cylinderkach tzn. nie odbijają po uprzednim zahamowaniu i po ruszeniu moga powodować piszczenie.

Co do tematu to mniemam, że wyeliminowaliście stukot pochodzący od paliwa w zbiorniku. ja zauważyłem u siebie, że w zależności od ilości paliwa chlupot przechodzi w stukanie.

Opublikowano

Co do tematu to mniemam, że wyeliminowaliście stukot pochodzący od paliwa w zbiorniku. ja zauważyłem u siebie, że w zależności od ilości paliwa chlupot przechodzi w stukanie.

Tego nie brałem pod uwage nawet . To jest inny dźwięk :mysli:

Opublikowano

może pływak uderza o górę zbiornika :tongue4: a co do mojego problemu to raczej zawieszenie bo dzwięk na wybojach się zmienia, i wiem jak piszczą klocki to na pewno nie to...

Opublikowano

Wiec moje pukanie jest spowodowane uszkodzoną poduszka pod silnikiem :gwizdanie:

Wyszło dziś na spocie :th:

Opublikowano

to samo bylo u mnie wszyscy mowili ze przegob a to byla poducha ktora kosztuje 60 zl:} he tez ci peklo to aluminium z dolu?? dziwna rzecz he

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

jeśli mogę podłączyć się do tematu. :)

Otóż, zauważyłem ostatnio że także występują u mnie jakieś dziwne dźwięki podczas zmiany biegów, jest to jakby chrobotanie czy coś w tym stylu. :gwizdanie:

raggaman czy mógłbyś określić po wymianie której z poduszek objaw ten ustąpił? :przebiegly:

Opublikowano
dzisiaj wymienilem lewy banan i pukanie zniknelo.

Znaczy się górny czy dolny? bo troche ich tam jest:)

Opublikowano

Znaczy się górny czy dolny? bo troche ich tam jest:)

Dolny tylny łatwo go poznasz ponieważ jest wygięty :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie pukanie bardziej czuć na pedale gazu niż słychać.

Na równej drodze nic ale najbardziej podczas przejazdu przez przejazd kolejowy albo "tarkę" przed skrzyżowaniem.

Wtedy pojawia się coś w rodzaju dudnienia.

Czy to może być uszkodzona poduszka pod silnikiem ?

Dodam, że zawieszenie było sprawdzone i był wymieniony jeden z wahaczy prawego koła.

Ktoś spotkał się z czymś takim ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.