Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miejsce na sub w sedanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że takie półeczki są, hehe. Ale raczej nie będę kupował.

Jak słucham bardzo głośno, to półka trochę brzęczy, ale to tylko słyszę jak głowę wsadzę w bagażnik, ale siedząc na tylnym siedzeniu nic nie słychać, A bas czuć i słychać całkiem, całkiem.

---------- Post dopisany at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

Kshyhu87

Gra całkiem przyzwoicie. Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem jeżdżących dyskotek, także wystarcza mi w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim rozeznaniu sprawa wygląda tak, że posiadam wzmacniacz po lewej stronie bagaznika pod tapicerka. W tym momomencie radio nieorg i graja tylko glosniki przednie, poprzedni wlasciciel wyjac tez glosnik z polki. Otwor pod glosnik org. Czy ktos ma schemat polacznia tego wszystkiego? w planach jest instalacja concert'a i wlasnie teo glosnika w polce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie najpierw kostki przyłączowe do radia

Kostka A - zasilanie

Kostka B jest dla głośników. Żeby radio niefabryczne grało tyłem, to muszą być wyprowadzone przewody spod 1, 2, 7, 8. Jeżeli piny te są puste, tak jak na poniższej rozpisce, to oznacza, że masz instalację pod wzmacniacz. Jeżeli wszystko jest kompletne to jak wrzucisz fabryczne radio powinny zagrać tyły.

[TABLE=class: MsoNormalTable, width: 429]

[TD=width: 26%] 1. - pusty

[/TD]

[TD=width: 37%] 2. - pusty

[/TD]

[TD=width: 37%] 3. głośnik RF+ (prawy przód+)

[/TD]

[TD=width: 37%] 4. głośnik RF- (prawy przód-)

[/TD]

[TD=width: 37%] 5. głośnik LF+ (lewy przód+)

[/TD]

[TD=width: 37%] 6. głośnik LF- (lewy przód-)

[/TD]

[TD=width: 37%] 7. - pusty

[/TD]

[TD=width: 37%] 8. - pusty[/TD]

[/TABLE]

Kostka C - wyjścia do wzmacniacza (sterowanie i wyjścia linowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem tylko odlew wnęki prawej z żywicy i maty szklanej. A wygląda to tak:

Muszę jeszcze zrobić przód, ale czasu brakuje. Mam tylko wątpliwości co do przedostawania się dźwięku z bagażnika do kabiny. W sedanie bagażnik jest chyba bardziej "oddzielony" od kabiny niż jak to ma miejsce w avancie. Ale jak projekt zakończę to dam znać jak to działa.

I jak, skończyłeś swoją skrzynię? Bo nieźle się zapowiadało :) Ile warstw włókna szklanego dałeś? No i ile litrów z tego wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skończyłem, bo zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia :kwasny:.

Co do włókna, to dałem trzy warstwy

str800.jpg

W obecnej formie ma 12 litrów, ale zamierzam głośnik lekko wystawić, więc może będzie ze dwa lub trzy litry więcej. Nie wiem ile odejmie wygłuszenie, ale nie będę się bawił w aptekarza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi stało się, zostałem posiadaczem Concerta II lecz to chyba poczatek problemów. Mianowicie brak podświetlania przycisków, do tego tył nie gra. Jestem zielony w tym temacie. Czy w mojej audi nie ma szyny CAN? Nie wiem jeszcze czy się wyłącza po godzinie, mam je od pół godziny... Póki co to nie wiem też czy wyswietla sie info na liczniku poniewaz walcze jeszcze z odblokowaniem pelnego FIS (został problem ze spryskiwaczami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde b6 ma can. Poprowadź dwa przewody z licznika do radia i wszystkie problemy znikną. W warsztacie jest temat wystarczy poszukać. A tył musisz mieć aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jak podpiąć CAN-y z zegarów

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-z-zegarow-do-radia-14771/

Ale jak masz wzmacniacz z tyłu to powinieneś mieć wtyczkę mini ISO żeby ja wetknąć do radia i wtedy tył powinien grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gregor_gg mówisz ze powinna byc wtyczka mini ISO? takiej nie zauwazylem, czyba ze ktos cos modził i ja ucial?? wzmacniacz jest na 100%, głośniki również. Coś bylo kombinowane bo są nieorg kable chinch zapewne do wzmacniacza. Swoja droga to po co ludzie tak kombinuja. Ja jak slyszalem org naglosnienie + ten sub w polce to gra to o wiele lepiej niz wiekszosc plastikowych radyjek z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam audi a4 b7 w sedanie z oryginalnym subem i wzmakiem,oryginalnie podpiete pod radio audi concert z cd gra bardzo przyjemnie dla ucha,bass jest soczysty(oczywiscie nie to co jakas skrzynia ;P ) plusem jest to ze nie zajmuje miejsca bo wszystko jest w tylniej polce. moim zdaniem jesli ktos lubi posluchac w trasie glosniej muzyki a nie halasowac na pol kilometra od samochodu zdecydowanie wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem czemu prawie nie słysze tylnego suba... Jak otworze bagażnik to słychać ze gra ale mizernie. W środku nie śłychać go wcale. Głośniki w drzwiach grają lepiej. Nagłośnienie standard nie Bose. Czy gdybym wymienił sam głośnik w subie i podpiął to pod jakiś lepszy wzmacniacz grało by porównywalnie do Bose? Bo taki dźwięk już by mnie satysfakcjonował :wink: nie wymagam żeby waliło basem nie wiadomo jak. A znów nie chce zagracać bagażnika skrzynią. Da się to jakoś pogodzić? moze rozwiazanie takie jak tu?? DIY: B6/B7 Replacing stock sub woofer da to podobny efekt do Bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem sedana teraz mam avanta i w jednym i drugim też nie słychać suba. Jak chce się go słychać to tylko w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Bose jednak słychać... Mimo że nie ma skrzyni, to dość ładnie słychać basik. i zalezy mi na takim dźwięku. Nie ma sensu pakować się w ori wzmacniacz bo to koszty duże. Możena kupić przecież wzmaka Blaupunkta GT400 za tanie pieniądze i do tego jakiś głośnik parametrami odpowiadający Bose i zyskujemy jeszcze regulację subwoofera na radiu jeśli takowe mamy :wink: Będę takie coś działał tylko zastanawiam się czy ktoś mozę już to przerabiał żeby nie robić na marne :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...