Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Quattro - poliuretany do tyłu


woytek9

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jeździ ktoś na poliuretanach z Olkusza?

Audi A4 w sklepie poliuretany.olkusz.pl

Chcę u siebie w aucie pozmieniać wszystkie gumy z tyłu i mocno się zastanawiam nad poli. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma może doświadczenia a tymi tulejami w A4, jak się spisują, jak się na tym jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wiedziec ze jest cos takiego, moze z czasem uzbieram kasiorki na to cudo i sie zobaczy

ja mam tylko gumy stabilizatora zarowno z przodu jak i ztylu z zoltego poliuretanu i na razie sa ok

---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

czyli trzeba 480 zł za 10 tulei zawiechy tylnej ale to wraz nie wszystkie, brakuej chyba tulei dolnej zwrotnicy tylnej, zaraz przy mocowaniu dolnym amorka, numer 8D0505171, może by też mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry motyw, przydaly by sie w ofercie jeszcze 4 tuleje sanek przednich, 4 sanek tylnich, i 3 poduchy/tuleje dyfra z tylu i bylo by w miare wszystko :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i do sanek też będą mieli na zamówienie pewnie, ciekawe czy z biegiem czasu sie nie wyrabiaja i nie trzeszczą bo te moje na stabilizatorach musiałem przesmarowac po roku czasu bo aż sie ludzie odwracali jak przejezdzalem po progach zwalniajacych

Wysłano z HTC EVO 3D X515m z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę że posiadają w swojej ofercie tuleje do wachaczy,co myślicie o takiej wersji?i cena nie duża w porównaniu do nowych wachaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powymieniasz tuleje to ci sworzeń zaraz padnie, jak nie on pierwszy, a jego juz nie wymienisz

Wysłano z HTC EVO 3D X515m z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO sie zastanawiam bo mialem kupowac wszystkie nowe w aso ale widze ze tj jakas alternatywa ciekawe jak z jakoscia w stosunku do ori, wyslalem do nich odboje do gwintu na wzor maja mi dorobic na zamowienie z poliuretanu zobaczyny jak z trwaloscia na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę że posiadają w swojej ofercie tuleje do wachaczy,co myślicie o takiej wersji?i cena nie duża w porównaniu do nowych wachaczy

no właśnie z przodem jest taka lipa że sworzni nie powymieniasz...jedynie jak byś miał auto na tor i chciałbyś usztywnić zawieszenie. Do codziennego użytku nie bardzo się to sprawdzi.

Ale przypadku tylnego zawieszenia jest to na pewno dobra opcja... w przyszłym tygodniu, będę montował to później dam znać co i jak.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przejechałem już ponad 1000km więc mogę się podzielić wrażeniami, które są jak najbardziej pozytywne. Założyłem czerwone, czyli zbliżone twardością do seryjnych. Wg mnie są minimalnie twardsze co dla mnie jest zaletą. Jest cicho, nic nie stuka, nic nie bije, żadnych niepokojących odgłosów. Auto prowadzi się rewelacyjnie. Ja co prawda nie miałem jakoś mocno powybijanych gum z tyłu więc mogę śmiało powiedzieć że różnica w prowadzeniu na +. No i wychodzi taniej niż zakładając komplet z Lemfordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ile dałeś łącznie za cały tył?

I napisz czy dużo roboty było z wybiciem starych tulejek

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 z tulejami stabilizatora (żółtymi) ale bez dolnej tulei zwrotnicy (musiał bym czekać ok 12 dni aż mi dorobią, a nie miałem na to czasu i założyłem lemfordera w to miejsce).

Wybicie tulei i wciśnięcie poli zajęło około 2 godzin, nie licząc demontażu/ montażu zawieszenia. Ważne przed montażem poli żeby dokładnie wyczyścić "gniazda" w które wciska się tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smar do poliuretanow też dawales?

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także właśnie się zastanawiam nad tymi poliuretanami do wahaczy tylnych tych co są na górze bo mi z jednej strony padł całkowicie... W sklepach te tulejki z tego co pytałem są nie do dostania :( W Aso jeszcze nie pytałem, ale cena będzie pewnie konkretna...

A teraz jeszcze szybkie pytanko... Żeby wymienić ten wahacz na górze z tyłu trzeba ściskać sprężynę ściągaczami i demontować amorek wraz ze sprężyną? http://img23.otofotki.pl/obrazki/mf877_DSC0000349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da.radę je dostać tylko musisz znać numery, z tym że dobre zamienniki wyjdą tyle co te o których mowa w temacie

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...