Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czerwone zegary - wymiana na białe


MAx

Rekomendowane odpowiedzi

a nie lepiej i prosciej zastosowac to : http://moto.allegro.pl/search.php?string=audi&category=18814&country=1

efekt super :th:

czesc. czy chodzi Ci o biale tarcze zegarow?? bo jak dla mnie to ohyda, ale to jest kwestia gustu, a pozatym to bylo modne kilka lat temu i nie wiele wnioslo do stylistyki, osobiscie biale podswietlenie bije na glowe jakies kiczowate nakladki na tarcze w kolorze bialym. i sadze ze wiele osob sie ze mna zgodzi, ale dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam Jocker01[br]Dopisany: 06 Styczeń 2008, 11:28 _________________________________________________czytam,szukam i nic.

chodzi mi o to ze jezeli moja niunia ma immo zewnetrzene to jezeli uda mi sie znalesc zegary po lifcie to czy bede mogl pozostawic stare immo (zewnetrzne) czy wtyczki bardzo sie roznia? czy jak kupie wtyczki w aso lub gdzies na zlomowisku to bede w stanie to polaczyc aby dzialo? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skonczone w 99% (musze jeszcze dac mocniejsze podswietlenie na przebieg)

86647d253d33cd90.jpg

Co do zegarów : na pewno musisz miec nowsze kostki do nowszych...

Sam miałem podobny dylemat (gdy usmierciłem moje poprzednie zegary przy :P) i mysle ze kostki i schamty i łączenie ;)

Skoro chłopaki wkładaja liczniki z a6 z immo wbudowanym wiec pewnie nic nie powinno kolidowac... Zauwaz ze u nas wyjmiesz licznik i pojedziesz ;) Wiec nie ma wpływu na immo... W nowszych immo identyfikuje licznik tak jak i ECU... Ale u nas immo nie bedzie bralo zadnego sygnalu z licznika :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dzieki, powiedz mi jak usmierciles poprzednie? ale wyszla Ci choinka na tych zegarach, ale skoro Tobie sie podoba to ok :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dobrze nie wiem czemu ale poszedł z nich dymek ;)

Co kto lubi... Mnie ten czerwony wnerwial a ten mnie cieszy wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedl dymek po wymienie diod? tak sie pytam z ciekawosci i w ramach przstrogi:d Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po wymianie a przy wymianie ;) Zrobilem niechcący zwarcie i poszly sie rypac :confused4: ;( :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skonczone w 99% (musze jeszcze dac mocniejsze podswietlenie na przebieg)

86647d253d33cd90.jpg

Co do zegarów : na pewno musisz miec nowsze kostki do nowszych...

Sam miałem podobny dylemat (gdy usmierciłem moje poprzednie zegary przy :P) i mysle ze kostki i schamty i łączenie ;)

Skoro chłopaki wkładaja liczniki z a6 z immo wbudowanym wiec pewnie nic nie powinno kolidowac... Zauwaz ze u nas wyjmiesz licznik i pojedziesz ;) Wiec nie ma wpływu na immo... W nowszych immo identyfikuje licznik tak jak i ECU... Ale u nas immo nie bedzie bralo zadnego sygnalu z licznika :rolleyes:

Kolego wielkie brawa :thumbup:

Osobiście próbowałem coś takiego u siebie zrobić ale nie miałem cierpliwości więc wsadziłem licznik od A6 i teraz jest tak:

ccb184ee3421f04cm.jpg

Mimo wszystko i tak odwaliłeś kawał dobrej roboty, tak trzymać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Nosb nie widzialem piekniejszych zegarow :oklaski: Dla mnie mistrzostwo swiata tez probowalem cos zmienic wiec kupilem te tarcze z Allegro ale to jest wielkie gow.o!!.

I teraz musze cos z tym zrobic kupic nowe zegary i zmienic podswietlenie na bialo .

Czy ze zegary po ll lifcie maja naprawde biale podswietlenie? Jakich mam zegarow szukac zeby miec biale podswietlenie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegary po II lifcie maja biale podswietlenie, a6 rozniez maja biale podswietlenie ale nie wiem od ktorego rocznika, chyba od 98.

Nosb prosze powrzucaj jakies fotki z wymiany, tzn chce wiedziec jak usunac filtr czerwony z tarcz, kupilem biale diody ( wkrecane bo moje nowe zegary nie maja diodek jak moje stare) i koniecznie bede musial to zrobic na bialo, czerwony mi sie znudzil :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skaner ? :) Czemu pytam ? Już mówie ;)

Widziałes moj opis przeróbki w B4... W A4 robiłem tak samo...

Ten barwnik po prostu skrobiesz (np zyletka)

ALE!

PRzyjrzyj sie dobrze a zauwarzysz ze gdzieniegdzie (w okolicach zarówke ;) ) są ciemniejsza nadruki jakby (zobacz tarcze pod swiatło) .... Jesli zeskrobiesz wszystko (a innej opcji nie ma) tarcza bedzie swiecila nierówno...

Wiec jesli masz skaner :D Skanujesz tarcze (od dołu)... wyodrebniasz sobie w jakims programie graficznym własnie te obszary (nie wiem jak Ci to wytłumaczyc : zeby zostal czarno biały obrazek . mozesz mi skan podeslac postaram sie to zrobic) ...

Potem drukujesz to na samoprzylepnej ? foli bezbarwnej i podklejasz pod ori tarcze :D

wtedy jak włozysz zarówki bedzie swieci równo...

Nie mam pewnosci czy białe zamienniki tarcz z allegro - gdzie mozesz wybrac wersje czarną tez np- nie mają tego od dołu nadrukowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skaner ? :) Czemu pytam ? Już mówie ;)

Widziałes moj opis przeróbki w B4... W A4 robiłem tak samo...

Ten barwnik po prostu skrobiesz (np zyletka)

ALE!

PRzyjrzyj sie dobrze a zauwarzysz ze gdzieniegdzie (w okolicach zarówke ;) ) są ciemniejsza nadruki jakby (zobacz tarcze pod swiatło) .... Jesli zeskrobiesz wszystko (a innej opcji nie ma) tarcza bedzie swiecila nierówno...

Wiec jesli masz skaner :D Skanujesz tarcze (od dołu)... wyodrebniasz sobie w jakims programie graficznym własnie te obszary (nie wiem jak Ci to wytłumaczyc : zeby zostal czarno biały obrazek . mozesz mi skan podeslac postaram sie to zrobic) ...

Potem drukujesz to na samoprzylepnej ? foli bezbarwnej i podklejasz pod ori tarcze :D

wtedy jak włozysz zarówki bedzie swieci równo...

Nie mam pewnosci czy białe zamienniki tarcz z allegro - gdzie mozesz wybrac wersje czarną tez np- nie mają tego od dołu nadrukowanego?

Potwierdzam wypowiedź kolegi "Nosb"a.

Zrobiłem tak u siebie, tzn wytarłem tarcze z tyłu ale efekt był małozadowalający. Mocno podświetlało w miejscach gdzie są żarówki a reszta była słabo podświetlona.

Więc postanowiłem postawić na oryginał i dałem cos takiego :decayed:

95b64271ef43dfdcm.jpg

i teraz jest jak być powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!!! Mam te zegary NSI UK i niewiem jak sie dostac do tych diod!!! Do plytki sie dostalem, a teraz niewiem czy mam poodkrecac od niej kazdy z 4rech zegarow(paliwo,temper,obrat,predk) czy co niewiem!!!!!!!!!!! Zeby nie zj***c nic!!! bo na pierwszy zot oka to to jest bardzo delikatne!!!! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale chciałbym napisać o czym o czym być możne nie wiedzą (jeszcze) wszyscy posiadacze Audi. Jeśli to oczywista oczywistość to z góry przepraszam :)

Oglądaliście kiedyś amerykańskie filmy z wojny w wietnamie ? Nie przypadkowo latarki używane przez żołnierzy są koloru czerwonego. Jest to kolor który powoduje ze akomodacja oka w ciemnym pomieszczeniu następuje najszybciej. Inaczej mówiąc czerwony oślepia najmniej (oczywiście umiejętnie dawkowany).

Zastanawiam sie czy Audi zdawało sobie z tego sprawe..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skonczone w 99% (musze jeszcze dac mocniejsze podswietlenie na przebieg)

86647d253d33cd90.jpg

Co do zegarów : na pewno musisz miec nowsze kostki do nowszych...

Sam miałem podobny dylemat (gdy usmierciłem moje poprzednie zegary przy :P) i mysle ze kostki i schamty i łączenie ;)

Skoro chłopaki wkładaja liczniki z a6 z immo wbudowanym wiec pewnie nic nie powinno kolidowac... Zauwaz ze u nas wyjmiesz licznik i pojedziesz ;) Wiec nie ma wpływu na immo... W nowszych immo identyfikuje licznik tak jak i ECU... Ale u nas immo nie bedzie bralo zadnego sygnalu z licznika :rolleyes:

troche odgrzeje kotleta,

masz gdzies kolego manuala jak przerobic podswietlenie? mam licznik do testow to cos bym dlubnal, najwyzej jakby wyszlo zastosowal bym u siebie :)

znalazles sposob zeby wskazowki swiecily na czerwono?

pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm widziałem że wcześniej ktoś pisał coś na temat podświetlania "cyferblatów" w a4 po 2 lifcie... ja mam z kwietnia 99 a to już chyba po drugim lifcie i mam wszystko czerwone a nie białe cyfry i czerwone wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że masz po 1 lifcie, sprawdź czy masz zegarek analogowy czy cyfrowy, po drugim lifcie był już cyfrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszla kombinacja... bylo o tym ze na poczatku drugiego liftu zegarki byly stare (analogowy zegarek i czerwone wskazowki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skaner ? :) Czemu pytam ? Już mówie ;)

Widziałes moj opis przeróbki w B4... W A4 robiłem tak samo...

Ten barwnik po prostu skrobiesz (np zyletka)

ALE!

PRzyjrzyj sie dobrze a zauwarzysz ze gdzieniegdzie (w okolicach zarówke ;) ) są ciemniejsza nadruki jakby (zobacz tarcze pod swiatło) .... Jesli zeskrobiesz wszystko (a innej opcji nie ma) tarcza bedzie swiecila nierówno...

Wiec jesli masz skaner :D Skanujesz tarcze (od dołu)... wyodrebniasz sobie w jakims programie graficznym własnie te obszary (nie wiem jak Ci to wytłumaczyc : zeby zostal czarno biały obrazek . mozesz mi skan podeslac postaram sie to zrobic) ...

Potem drukujesz to na samoprzylepnej ? foli bezbarwnej i podklejasz pod ori tarcze :D

wtedy jak włozysz zarówki bedzie swieci równo...

Nie mam pewnosci czy białe zamienniki tarcz z allegro - gdzie mozesz wybrac wersje czarną tez np- nie mają tego od dołu nadrukowanego?

Potwierdzam wypowiedź kolegi "Nosb"a.

Zrobiłem tak u siebie, tzn wytarłem tarcze z tyłu ale efekt był małozadowalający. Mocno podświetlało w miejscach gdzie są żarówki a reszta była słabo podświetlona.

Więc postanowiłem postawić na oryginał i dałem cos takiego :decayed:

95b64271ef43dfdcm.jpg

i teraz jest jak być powinno ;)

skad wziales ori tarczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...