Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie macie spalanie w A4 B8 2.0TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi a4 b8 2009r 2.0tdi 170ps opony 18Cali 245/40 oryginał S-line - U mnie spalanie pokazuje nawet 16litrów trasa Polska Niemcy ... Wydaje mi sie że FIS zawyża spalanie a z baku paliwo wychodzi w normalnych ilosciach.. co może być przyczyną ? trzeba zrobić jakąś adaptacje fisa??

---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Dotykając pedał gazu fis pokazuje 12litrów ... POMOCY

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi 8.6 litra/100km

2.0TDI CR 143KM koła 245/40/18

W przyszłym miesiącu będzie program, więc ponownie zweryfikuję.

Opublikowano
U mnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi 8.6 litra/100km

2.0TDI CR 143KM koła 245/40/18

W przyszłym miesiącu będzie program, więc ponownie zweryfikuję.

Czekamy :thumbup1:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

2.0TDI CR CAGC 120KM(88kW) koła 245/40/18 , po programie na 177KM > 398NM

W moim przypadku:

8,1 l/100 km(cykl mieszany)

10,7 l/100 km(cykl miejski)

6,0 l/100 km(cykl pozamiejski)

na postoju zimny 0,9

na postoju ciepły 0,6

Opublikowano
2.0TDI CR CAGC 120KM(88kW) koła 245/40/18 , po programie na 177KM > 398NM

W moim przypadku:

8,1 l/100 km(cykl mieszany)

10,7 l/100 km(cykl miejski)

6,0 l/100 km(cykl pozamiejski)

na postoju zimny 0,9

na postoju ciepły 0,6

A przed programem ile Ci palił?

Opublikowano

Nie wiem, bo w sierpniu 2013r kupiłem i od razu chip

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
Audi a4 b8 2009r 2.0tdi 170ps opony 18Cali 245/40 oryginał S-line - U mnie spalanie pokazuje nawet 16litrów trasa Polska Niemcy ... Wydaje mi sie że FIS zawyża spalanie a z baku paliwo wychodzi w normalnych ilosciach.. co może być przyczyną ? trzeba zrobić jakąś adaptacje fisa??

---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Dotykając pedał gazu fis pokazuje 12litrów ... POMOCY

temat ze spalaniem opanowany ;

realne wartości ;

5,5 l/100 km(cykl pozamiejski) - 140km/h

4,7 l/100 km poza miastem ( jazda po dziadkowemu do 100km/h )

cykl mieszany po zrobieniu 4000tyś km 6,6 l/100 km

Ogólnie Średnio 5,9 - 6,2 L

Opublikowano
U mnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi 8.6 litra/100km

2.0TDI CR 143KM koła 245/40/18

W przyszłym miesiącu będzie program, więc ponownie zweryfikuję.

Mariusz i jak tam? działałeś coś z podkręceniem furki???

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

CAGA 143KM 213kkm. B8 mam od niedawna (3500km), jeżdżę w zasadzie jedynie trasy.

Na autostradzie 110-130km/h i w trasie krajowej przy suchej pogodzie spalanie w granicach 5.5l/100km FIS. Żonie zdarzało się przekroczyć 5.0l/100km.

Obecna średnia z 3500km FIS: 6.1l/km (przy średniej 61km/h). Na tym dystansie najwyższe średnie pod dystrybutorem: 6.25l/100km.

Paliwo Shell V-Pow Nitro+. Nie jeździmy poniżej 1500rpm. Deptamy z redukcją.

Na postoju ciepły bez klimy, ledy włączone: 0.6l/h. Ze światłami stopu skacze do 0.7, nie zawsze.

Pozdrawiam.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć

u mnie silnik CAGA 143KM, przed zrobieniem mapy i po zrobieniu spalanie takie samo

miasto 8-9

trasa 5,6-6,0

mieszany 6,7

Podane wartości liczone z tankowań, FIS zaniża spalanie o ok 0,3-0,4l.

Zliczony dystans 8kkm.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć

u mnie silnik CAGA 143KM, przed zrobieniem mapy i po zrobieniu spalanie takie samo

miasto 8-9

trasa 5,6-6,0

mieszany 6,7

Podane wartości liczone z tankowań, FIS zaniża spalanie o ok 0,3-0,4l.

Zliczony dystans 8kkm.

Cześć,

Krzysiek jakie dane osiągów po programie?

Opublikowano

Średnio (60 % miasto / pozostałe poza miastem) - 7,8l/100

poniżej 2 skajności - wynik przy spokojnej jeździe w trasie (90-110) vs. miasto z właczoną klimą i korkach

b3843cf2a3d16b64m.png

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam podobny problem co założyćiel tematu ale podejrzewam że to wina wtrysków ,
Silnik seria 2.0 TDI CAGA 143PS , przebieg 290 tyś.km , spalanie na kołach zimowych 205/60/R16 :

Przy spokojnej jeździe bez ślimaczenia ale nie przekraczając 2200obr. :

miasto 8-9

trasa 6-7 ( do 120km/h )

mieszany 7,8

Ogólnie nie umiem zejść poniżej 6 litrów , żeby te 6 osiągnąć to już musze się naprawde toczyć a nie jechać , aż się boje założyć letnie tym bardziej że mam dwa komplety 225 i 245 ,wtedy to będzie 10 l non stop chyba , a spalanie na postoju na ciepłym w normie - 0,6 l , daje niebawem wtryski do sprawdzenia bo nie da się tak jeździć , można się nabawić syndromu spalania :facepalm:

Opublikowano

zostaw te wtryski ja mam takie samo spalanie co ty, w miescie nie zejde ponizej 8 litrow a trasa do 130 km/h okolo 6 litrow pali

Opublikowano

zostaw te wtryski ja mam takie samo spalanie co ty, w miescie nie zejde ponizej 8 litrow a trasa do 130 km/h okolo 6 litrow pali

Obawiam się że coś jest faktycznie nie tak ponieważ inni mają faktycznie mniejsze spalanie z opisów i zapomniałem dodać że mój tata posiada identyczne auto z kołami 225/55 R17 i czasami pożyczam , ostatnio na trasie przy 150km/h wychodziło 6,3 litra co u mnie jest skrajnie realne :kwasny:

Opublikowano

Panowie jeszcze proszę podawać średnią prędkość bo miasto miastu nie równe i też będzie można porównać z jaką prędkością się poruszamy bo jednemu na mieście spali 10L a drugiemu 7 tylko nie bierze pod uwagę że ten pierwszy ma średnią prędkość 30km/h a drugi 50km/h i spalanie wyjdzie całkiem inne

Opublikowano

Ja koledzy 2.0 CAHA 170 Quattro letnie 255/35/19 spalanie w okolicach 9,5 l/100 przy średniej prędkości ok 36km/h, trasa poezja, przy średniej prędkości 70-80 km/h spalanie na poziomie 6,8-7,5

P.S. Ale silnik ma co obracać 4x19 CALI !!!

Opublikowano

Ja koledzy 2.0 CAHA 170 Quattro letnie 255/35/19 spalanie w okolicach 9,5 l/100 przy średniej prędkości ok 36km/h, trasa poezja, przy średniej prędkości 70-80 km/h spalanie na poziomie 6,8-7,5

P.S. Ale silnik ma co obracać 4x19 CALI !!!

No właśnie , a ja mam takie spalanie bez quattro i przy kołach 205/55 R16 więc jak dla mnie twoje spalanie to bajka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja również podzielę się obecnymi wynikami . Dzisiejszymi .

2.0 tdi 170km quattro, 17"/225/45

Trasa A2 3 bramki po drodze 900 km na pełnym baku 62l chyba weszły do odbicia .

Średnie chwilowe 6.1 do 7.2 w zależności od ukształtowania terenu,cały czas tempomat trochę zwolnień i przyspieszenie wiadomo jak ktoś blokuje lewy .

Przy prędkości do 120 można zrobić ponad 1000km ale to dwa dni by człowiek jechał :)

Miasto trochę trasy warszawa głównie dojazdy do pracy kilka km to 600 km na pełnym baku myślę że maks. Jeszcze nie o pracowałem tego parametru.

  • 2 lata później...
Opublikowano
Dnia Thursday, November 08, 2012 o 21:48, loon119 napisał:

Witam niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem b8 2.0tdi. Jest to moja trzecia a4 (b5,b6) i zarazem najbardziej paliwozerna ze wszystkich. A powinno chyba być na odwrót, przecież wszyscy dążą do redukcji a tu proszę... Producent podaje:

Zużycie paliwa:

5,3 l/100 km(cykl mieszany)

6,8 l/100 km(cykl miejski)

4,5 l/100 km(cykl pozamiejski)

Teraz moje spalanie:

Zużycie paliwa:

7-8l/100 km(cykl mieszany)

10-11 l/100 km(cykl miejski)

5,8 l/100 km(cykl pozamiejski) max prędkość 100/110 6bieg

Na postoju (zimny 0,9 ciepły 0,7-0,8)

Napiszcie jak to wyglada u was... Sprecyzujemy te dane, bo nie wiem czy to jest normalne spalanie czy możliwe ze coś jest nie tak.

Witam - mam silnik CAGB 136km na postoju komputer po rozgrzaniu pokazuje 0.8l/h i tu jest pytanie czy nie powinno być 0.6l/h?? Po przejechaniu 850km (cały bak) średnio 6.8l/100km.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.