Skocz do zawartości
IGNOROWANY

golf 3 variant tdi + gtb


krzysiek1606

Rekomendowane odpowiedzi

nie wrzucalem nastawnika z ahh, nie chcialo mi sie kombinować z przelutowaniem wtyczek, latwiej w afna bylo zostawic. warto wrzucac z ahh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem nastawnik z afn, wrzucac z ahh, bedzie lepiej?

dzis bylem na dynomecie by sprawdzic ori11

jak dostane maila to wkleje wykres tak dla porownania pompy z ahh do pompy z reni 988 na fali de110

na tym samym programie

slabszy 11-tka.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Poutrudniaj troche Mackowi i niech nalozy oba wykresy na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem nastawnik z afn, wrzucac z ahh, bedzie lepiej?

tak

a jak masz nastawnik z reno to jest jeszcze mocniejszy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o pompach na forum golfa,to widzę,że chłopaki coraz częściej powielają moje patenty.Nie ma jak sekcja z reni 982/983/988+odpowiednie mody:naughty:.

Pompy 107J zwyczajnie przy tych modach wymiękają,nie prawda?Tak więc mój golfik to już chyba nie takie widmo,jak niektórzy myśleli.

Coraz częściej pisze się o nurnikach z małymi otworkami,ale to jeszcze nie wszystkie myki,jakie można zastosować w takiej pompie.

O fali de 143 pisałem już rok temu.No ta bene,wczoraj sprzedałem taką userowi za 300 zeta.

Czyli wychodzi na to,że ten osławiony tłok ze 107J,to nie taka potęga,jak się dotychczas mówiło.Wiedziałem już o tym od dawna:decayed:.Trzeba było go wyjąć i porównać z takim od renaty,żeby dojść do takich wniosków,bez pomiarów na hamowni.

Co do sterowania,strojenia takich pomp,to robią się tak samo dobrze,jak wszystkie inne.

Cieszy fakt,że koledzy szybko się uczą modzić pompy,zachowując przy tym minimum wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile tylko tłokorozdzielacz:decayed:

bo nie było czasu a jeszcze czeka nastawnik hdk 248:naughty:

a tak dla porownania pomp i nastawikow

renata 988 i nastawnik hdk253 fala de110 nurniki 107j

http://images45.fotosik.pl/1811/d485d8c6e7ce9c3c.jpg

i 107j modzona na 2 kodowaniu czyli troche slabszym

http://images37.fotosik.pl/2075/7e672f539eb233b2.jpg

patrzac na wykresy to nastawnik hdk240 jest slabszy:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opisane na poczatku tego watku co zostalo zmienione w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej 107j masz tylko tłok z renaty,to nie jest to jeszcze szczyt jej możliwości.Nastawnik i podsadzenie pomijam:naughty:.Pompa z renaty ma kilka lepszych elementów,jak te 107j,co w połączeniu z dobrą falą daje w konsekwencji bardzo dobrą 11tkę.

Widać,co robi taka ranata na fali de 110,nie trudno sobie wyobrazić,co by było na fali de 143 w połączeniu z kilkoma modyfikacjami.

Niektórzy widzę szybko się uczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, wychodzi na to,ze najwiekszym kotem bedzie pompa 107j na tloku z renaty? nastawnik, nurniki i reszta zostaje ze 107j ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat pompa 107j?

Każda pompa będzie się nadawała,w tej 107j jedyną cenną rzeczą jest fala,tyming(taki sam mają wszystkie renaty 982/983/988) i nurniki,choć nastawnik też nie jest ostatni.Reszta moim zdaniem nie warta jest złamanego grosza.

Mając sekcję i nastawnik z renaty+ de 143 możesz zrobić mocną 11tkę na każdym korpusie.Nie musi to być akurat 107j,czy renia.Korpus,to tylko korpus.Fakt,że mają pewne małe różnice,ale jak się nie chce szaleć z wyprzedzeniem powyżej 20tu stopni,to nawet te z 1Z będą dobre.

Gdybyś porównał tłok ze 107j z tym od reni,to być może wyłapałbyś wszystkie plusy,jakie ma ten drugi,a jest ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej 107j masz tylko tłok z renaty,to nie jest to jeszcze szczyt jej możliwości.Nastawnik i podsadzenie pomijam:naughty:.Pompa z renaty ma kilka lepszych elementów,jak te 107j,co w połączeniu z dobrą falą daje w konsekwencji bardzo dobrą 11tkę.

Widać,co robi taka ranata na fali de 110,nie trudno sobie wyobrazić,co by było na fali de 143 w połączeniu z kilkoma modyfikacjami.

Niektórzy widzę szybko się uczą.

nastawnik 248 zaloze ale przed sama korekta bo przed awarja pompy byl testowany:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytam, bo mam mega zdrowa 107j, kupiona akurat za grosze z allegro (kolo 300zl) sprzedawca nie kumal co sprzedaje. zalozylem do niej nastawnik z pompy afn, i teraz mysle,czy nie warto postarac sie o wtyczki i przelutowac i dac ori ze 107j. jak zapewne pamietasz, mialem hybryde 10/11 z pompki od reno , ale padla w niej pompa wstepna plus walek mial luz, a trafila sie wlasnie 107j to takową kupilem. teraz moj tlokorozdzielacz jezdzi u kogos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytam, bo mam mega zdrowa 107j, kupiona akurat za grosze z allegro (kolo 300zl) sprzedawca nie kumal co sprzedaje. zalozylem do niej nastawnik z pompy afn, i teraz mysle,czy nie warto postarac sie o wtyczki i przelutowac i dac ori ze 107j. jak zapewne pamietasz, mialem hybryde 10/11 z pompki od reno , ale padla w niej pompa wstepna plus walek mial luz, a trafila sie wlasnie 107j to takową kupilem. teraz moj tlokorozdzielacz jezdzi u kogos innego.

nie zastanawiaj sie tylko zakladaj ori nastawnik i nie musisz nic lutowac przepinasz piny kolejnosc jest ta sama

kup tylko wtyczke bez pinow koszt w aso 16zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytam, bo mam mega zdrowa 107j

Która w najlepszym wypadku wleje na totalnego maxa około 115-120cm(10tka wlewa około 100cm) w dwóch testach.Co powiesz o hybrydzie,która w tych samych testach wlewa 160cm:naughty:?

Era mega drogich i zawsze zdrowych 107j przeszła już do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko na 216 i gtb 17 czy coś jeszcze zmieniłeś?

Te 216ki starcza na max turbiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko na 216 i gtb 17 czy coś jeszcze zmieniłeś?

Te 216ki starcza na max turbiny :D

chyba raczej nie:naughty:ale na 230 i wieksze nie bede zmienial bo to mija sie z celem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...