Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AEB C5] 1,8T 150km Brak mocy - gorzej calkiem nie ma sily ruszyc !!!


fenix185

Rekomendowane odpowiedzi

Ookrec rure ktora wlatuje powietrze to turbiny i zobacz czy wirnik sie kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreci sie juz sprawdzalem ale niewiem jak jest z tym drugim co idzie do wydechu :mysli:[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2008, 22:22 _________________________________________________i pytanie za 100punktow gdzie jest katalizator w A6 :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma jeszcze jedno pytanko gdzie jest tek Katalizator

Katalizator jest zaraz za turbiną, na zdjęciu go niema jest widoczny od góry (widać go na filmie)... i na Boga nie męcz już tego silnika. Zapomnij o logach w tym stanie, laweta i do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zawór zrobi dziure w pokrywie podczas robienia logów to komu wystawisz rachunek?? Jeżeli chcesz sam próbować to sugeruje najpierw sprawdzić kompresje, a dopiero potem zabierać się za robienie logów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to na 99% zapchany katalizator, albo nawet kawałek wkładu się oberwał i obrócił uniemożliwiając wychodzenie gazów- stąd dymienie z turbo i przy silniku. Nie męcz więcej tego auta tylko wywal kat, i powinno banglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tym silniku jest olej?

pracuje jak diesel. :mysli:

wyglada ze sie dostaje olej na rozgrzane elementy ukladu wydechowego lub turbo, taki dymek to nie przedmuchy - za mala dynamika,raczej sie cosik pali.

diagnostyke rozpoczalbym od pomiatu kompresji cylindrow. oraz cisnienia smarowania.[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 08:17 _________________________________________________ocen wyglad oleju, czy nie wyglada jak krem kakaowy, wyglad oraz zapach plynu chlodzacego e zbiorniczku wyrownawczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tylko jakies znikome ilosci spalin wychodzą?

Ja bym jeszzcze oprocz wywalenia kata sprawdzil wogole czy wirnik od turbawki sie kreci swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym dziale i jeszcze chyba dwoch innych jest poruszany ten watek,autor pisze ,ze spaliny wychodza i wirnik od turbawki sie kreci http://www.a4-klub.pl/smf/c5_aeb_duze_problemy_z_silnikiem_auto_nie_moze_ruszyc_z_miejsca-t34592.0.html;msg401980#msg401980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie rozwialiscie troszke moje watki bynajmiem mam kolejny trop :th:dzis odlacze kata tylko ze tam jest sonda :mysli: czy dam rade odpalic silnik kiedy sonda bedzie w odlaczonym wydechu ?? :mysli: powiem tak to jest moziwe bo jak wczesniej padlo mi turbo to strasznie kopcil i bral olej w niesamowtych ilosci to moglo spowodowac zapchanie kata to bylo jakies 10tys.km temu. A co do tego oleju w ukladzie chlodzenia to go nie ma no i olej jest zmieniony i brak jest tak zwanej kaszy na zaworach wiec ten watek mozemy pominac tylko jak sprawdzic cisnienie moze mi ktos to jakos opisac ?? :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibizab a jakie miales objawy w BMW przeciez tam nie ma Turbo no chyba ze w TDSie tez tracila na mocy z dnia na dzien az wkoncu klekla tak ze nie mogles ruszyc z miejsca ??

A co do tego rozrzadu to mam foty tyko brak mi opisu nigdy nie ustawialem rozrzadu w audi ale mysle ze dam rade go bynajmiej sprawdzic zaraz wrzuce foty ktore posiadam ale sciagnelem je z netu bez opisu kolejnosci dzialan :mysli:

Moze ktos mi to opisac ??[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 16:35 _________________________________________________moze mi ktos napisac gdzie znajduja sie znaki do ustawienia rozrzadu ??[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 16:54 _________________________________________________3ae8c311a63f0b1bm.jpg

[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2008, 16:54 _________________________________________________A moze ktos ma jakis ladny shemacik z zaraczonymi miejscami znakow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu mojej Audi to wiem ze sugerujecie sie stukaniem zaworow ale nie sugerujcie sie rozrzadem przez to pykanie bo ona tak pykala zawsze a na filmiku troszke to zawyraznie slychac w zeczywistosci jest cichsze to stukanie no ale jest tak wlasnie zrobili mi remont silnika W SERVISIE VW/AUDI GAŁGAŃSKI w Gorzowie WLKP :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...