Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gdzie znależć ilośc płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

gdzie znaleźć informację o ilości płynu jaki potrzeba do mojego układu? Ile mam kupić G12?

Opublikowano

Według "Sam naprawiam samochód" do Twojego układu chłodzenia wchodzi 7L.

Opublikowano

wydaje mi się że powinno wystarczy ci 6 litrów płynu - można kupić koncentrat 3 litry (G12+ lub G12++) i 3 litry wody demineralizowanej - mieszanka będzie miała odporność do -35 st.C ... jesli zobaczysz że jest za niski stan lub min. to kupisz koncentrat i dolejesz samego koncentratu - max stężenie to 60:40 (koncentrat:woda => odporność do -40 st.C)

Opublikowano
  • Autor

dzięki za informacje, kupię pewnie 3x 1,5l koncentratu i doleje pewnie do stanu wody demineralizowanej:)

Opublikowano

dokładnie jak kolega napisał wyżej, ja zrobilem tak samo, zakupiłem płyn w koncentracie i rozrobiłem go razem z woda demineralizowana - zrobiłem 1:1 - JEST MIODZIO.

Opublikowano

tylko wlej 2x1,5 litra i resztę wody. zbyt duża ilość koncentratu też jest nie dobra dla silnika :wink:

Opublikowano
tylko wlej 2x1,5 litra i resztę wody. zbyt duża ilość koncentratu też jest nie dobra dla silnika :wink:

Nie do końca tak ... rozrobić te koncentraty (1 litrowe - dostępne w skodzie, 1,5 litra w VW Audi i Seacie) w stosunku 1:1 - otrzymamy 6 litrów płynu - i zalewać mieszankę ... dalej ewentualny niski stan uzupełnić można samym koncentratem bo to już 100 czy 200 ml i nie ma szansy przekroczyć stężenia 60:40 (a płyn będzie w granicach -35...-40 st.C)

Opublikowano

Mi 6 litrów wlazło tej tańszej wersji G12, nie koncentratu tylko już płynu.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

a ja wlałem borygo i też jeżdżę :) myślę że to zbędny wydatek ten g12

Opublikowano

6 litrów płyny (koncentrat + woda) to koszt 60-65 zł a ile wyszło cię te Borygo???:facepalm:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koszt koncentratu g12 nie jest aż tak duży, żebym zdecydował się na eksperymentowanie z Borygo.

Opublikowano

panowie a g12 to jest to samo co g13?można mieszać?

Opublikowano

Raczej nie można bo G13 wprowadzono z myślą o nowych autach i pewnie zaiwera hiper cudowne składniki z których po wymieszaniu g. będzie

użyj G12, G12+ lub G12++ wszystkie można mieszać.

Opublikowano

tylko że panowie w aso powieedzieli że to jest to samo co g12,tyle że 5zł droższe i mozna mieszać i mam teraz mysli pogubione hehe

Opublikowano

Płyn musi być z ASO czy mozna kupić G12 produkcji SWAG?

Opublikowano

Ja kupowałem w najbliższym sklepie motoryzacyjnym, ale nie pamiętam dokładnie jego nazwy.

Opublikowano

Ja dzisiaj kupiłem 2x1.5L G12+ FEBI + 5L demineralizowanej wody, jutro chyba wymiana termostatu :decayed:

Opublikowano

SWAG/ to właśnie FEBI. Bo czytałem, że niektórzy zalecają ORI ASO.

Opublikowano
a ja wlałem borygo i też jeżdżę :) myślę że to zbędny wydatek ten g12

Ja tez całe życie na Borygo w kazdym aucie i jest OK, więc jakie eksperymentowanie z Borygo ? :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.