Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brudna tapicerka - czym czyścić?


pi0

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest bardzo uwalone i smierdzi szczurami (żarcik) :grin: to zaplac komuś pare PLN niech ci machnie ozonowanie i po bolu,czysto i pachnaco bedziesz mial jak by byl salonowy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są dwie szkoły: albo robisz to sam albo oddajesz komuś :wink:

Jeśli samemu to najlepiej to już zostawić na ciepłe dni chyba że masz garaż :wink:

Najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie foteli (mam porównanie bo jeden prałem w środku a jeden wyjmowałem), wypranie ich i wysuszenie w ciepłym domku chyba że masz garaż ogrzewany :naughty:

Prać tylko specjalnym środkiem do tapicerki w/g instrukcji.

Można oddać do jakiegoś warsztatu, ale najpierw zapytaj czy wyjmują fotele a potem oddaj im auto na rezerwie i powiedz że sam sobie wysuszysz :wink: Dobra rada :whistling:

Ja używałem jakiegoś środka z Autolandu ale na wiosnę będę chciał jeszcze trochę odświeżyć tapicerkę (jasna cholera jest i mam wrażenie że przyciąga plamy jak magnes... :facepalm:) ale tym razem użyję jakiegoś lepszego środka (nie wiem jeszcze jakiego) i jakiejś maszynki bo kostki pozdzierałem równo a naszorować się trzeba więc odradzam takie "ręczne" podejście do tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem oddaj komuś kto ma sprzęt i ci zrobi za ok 120zl elegancko

tanio u was biora.... ja sie ostatnio pytalem to za wypranie kompletnego auta chca ok 250zl (sedana), a co powiesz na opcja wyporzyczenia odkurzacza pioracego? ja mam dostep do odkurzcza do prania uzywam valetpro heavy duty carpet cleaner.... jestem zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym się zastanowił nad pokrowcami na siedzenia, sa takie fajne np z napisami turbo itd. :whistling:

Masz takie fajne u siebie? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj ogłoszenie do oferi i masz na bank chętnych do mycia Twojego autka

u mnie za mycie całego środka + bagażnik 150 zł

i masz czysto i szybko sucho

jak sam będziesz mył to cały syf zostanie w środku a autko przy obecnej pogodzie będzie schło tydzień

i uwierz mi że sam tak autka nie umyjesz a zobaczysz jaki syf poleci - masakra

hmm chyba że chcesz kupić moje fotele już umyte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw chciałem sam ogarnąć środek, ale za dużo zachodu no i brak doświadczenia, oddałem do firmy i za 140zł kompletnie mi wyprali wnętrze i bagażnik. Muszę powiedzieć że naprawdę od razu powiało świeżością w samochodzie. No powiedzmy koszt nie jest mały, ale efekty naprawdę utrzymują się długo. No a teraz to samemu raczej beż ocieplanego garażu nie ma szans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym się zastanowił nad pokrowcami na siedzenia, sa takie fajne np z napisami turbo itd. :whistling:

Masz takie fajne u siebie? :facepalm:

czytaj między wierszami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Chyba jednak poczekam do cieplejszych dni jeszcze w aucie nie jest tak tragicznie wiec i kobiete mozna powozic :wink: ogolnie mam dostep do odkurzaczy pioracych wiec pomysle nad wlasna ingerencja w sprzatanie. duzo zabawy z demontazem i montazem foteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy bawiłem się w pranie tapicerki różnymi specyfikami i powiem że nie warto. Dobre środki są drogie a i tak nigdy nie uzyskacie efektu jak po profesjonalnym praniu tapicerki. Wolę troszkę dołożyć i dać wyprać u sprawdzonego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."tak nigdy nie uzyskacie efektu jak po profesjonalnym praniu tapicerki" dlaczego? co oni maja jakies specyfiki dostepne tylko dla nich? ja nie widzialem roznicy jak wypralem swoje auto sam a obok postawilem auto zony wyprane przez firme zajmujaca sie tym.... coprawda zajelo mi to duzo czasu ale wiem ze wypralem auto wszedzie, nic nie zostalo ominiete,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że profesjonalne środki są drogie, no i trzeba mieć odkurzacz piorący. Więc jeśli chcesz zrobić to jednorazowo to chyba nie ma sensu inwestować, pozatym troche szkoda się uczyć na swoim aucie. Lepiej na żony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisalem wyzej, ze jest to opcja jak sie ma dostep do odkurzacza, bo tak jak piszesz wydac tysiac na odkurzacz zeby wyprac jedno auto.... to naprawde bezsensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma dostęp do odkurzacza piorącego to można samemu dobrze wyczyścić tapicerkę. Chodzi o to, że jak np. będziesz prał jakimiś piankami lub podobnymi specyfikami to nigdy nie wyciągniesz brudu z pod tapicerki i wystarczy że siądziesz po deszczu w trochę mokrych spodniach lub deszcz pokropi Ci po fotelu pojawią się plamy po bród który siedzi głęboko wyjdzie na wierzch. Sam prałem kilka razy piankami i niby było ok, ale tak jak pisałem, trochę zmoczysz fotel i plamy wychodzą, ponadto po praniu odkurzaczem piorącym tapicerka wygląda jak nowa, czego nie uzyskasz w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie .. też sam próbowałem prać ręcznie tapicerkę dużo roboty marne efekty. odkurzacz załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...