Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer na części - gdzie kupować?


Rekomendowane odpowiedzi

Pany

Na pewno wiecie i pomożecie

W jakim sklepie netowym kupić komputer wg życzeń syna? Wymyślił sobie jakąś tam konfigurację i z tego co mi się wydaje, to allegro nie teges, bo albo karta, albo płyta, albo procek nie ten ... :doh:

Najlepiej będzie zamówić gdzieś wszystko razem i czekać na dostawę

Oprócz komputronika (który ponoć jest drogi?) są inne opcje?

Będę szczerze zobowiązany za podpowiedzi

pozdrufka

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze na allegro nie bedzie problemów zeby sie dogadać - przesyłasz kilku sklepom konfiuracje i pytasz ile by to kosztowało a jak sie zdecydujesz na którąs z ofert to wystawią odpowiednia aukcje :) kiedys kiedys ja tak kupiłem chyba swój komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podpowiadam :hi:. Ja kupiłem swój komputer na techplanet.pl wystarczy się tam zarejestrować i wybrać poszczególne części, można też wybrać aby podzespoły zostały złożone przez sklep za drobną dopłatą. Mają dosyć tanio, więc polecam. Syn zna się na rzeczy przy doborze podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troszkę się zna, tak mi się wydaje przynajmniej

upatrzył sobie takie coś

PCS - POWER i5-3450 4x3,5 GTX560 1,5GB 8GB 750GB (2798366485) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a ja z kolei trochę kręcę nosem, bo 2 pęka jak nic ....

nie wiem, troszkę sporawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie na allegro gotowych zestawów. Ja polecam coś takiego, kwota mniej więcej 2100zł.

MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3)

CPU: Intel Core i3 2120

GPU: MSI Radeon HD7850 1GB

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

PSU: Fortron HEXA 400W

CASE: Aerocool PGS Strike-X One lub SilentiumPC Brutus 410

HDD: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie kupowac gotowych zestawow, ostatnio tez rozgladam sie za kompem jak juz kupic to lepiej troszkie dolozyc i kupic cos lepszego co staczy na dluzej i wogole :)taki zestaw wyjdzie ok 2800:

Płyta główna Asus P8Z77-V LX Z77 s.1155

DYSK SEAGATE 750GB 32MB SATA3 7200RPM

Asus GeForce GTX 660 DirectCU II 2GB DDR5

Intel Quad Core i5-3470 BOX 3.2GHz Lga1155

CHIEFTEC 750W

naped dvd i jakas obudowa :) mysle ze takie cos starczy juz do gier itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie potrzebny jest tak duży dysk twardy, chyba że ktoś pobiera gry i filmy. Ten zasilacz przy takim zestawie jest bym powiedział za mocny. Ja przy takiej konfiguracji mam Thermaltake Smart 550W.

Moja konfiguracja:

Procesor: Intel i7 2600K 3,4 GHz @4,5 GHz

Płyta główna: Asrock Z68 Extreme3 Gen3 Intel Z68

Pamięć RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit (ver. OC)

Obudowa: Zalman Z9 Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esc.pl

proline.pl

jestem z komputerami na co dzień i dość dużo się tego w domu przewinęło, te dwa sklepy z czystym sumieniem mogę polecić.

Co do zasilacza, bardzo dużo zależy od jego sprawności, taki 500W n90% uciągnie lepszy zestaw niż nie jeden 700W, tylko dla tego, że jest w stanie trzymać napięcia przy bardzo dużym obciążeniu, przeciętnie zasilacz przy ~70% obciążeniu zaczyna już delikatnie tracić stabilność napięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep Arest:

AREST.pl Sklep Komputerowy Wrocław

juz od 8 lat sie u nich zaopatrzam, maja duzo sprzetu, od reki, do wyboru do koloru, zestaw skladaja bez dodatkowych oplat i bardzo przejrzysta stronka - wszystko ladnie podzielone na kategorie z odpowiednimi filtrami.

Co do konfiguracji, nie polece co dokladnie wybrac ale odniose sie do konkretnych marek:

- plyta Asusa pod socket 1155 - dobrze by byla z portami PCI-Ex 3.0, SATA 3 i USB3.0 wlacznie ze zlaczem na plycie (z wyprowadzeniem usb3.0 na panel przedni)

- procek Intela z serii iX (3 lub 5 lub 7)

- grafika Asusa z serii GForce (seria 6xx obsluguje zlacze PCI-Ex 3.0) - nie bawilbym sie z kartami ATI Radeon

- RAM - tu juz dowolnie

- dysk HDD - w sumie dla mnie to tylko firma WD, Seagete nadszarpnela zaufania wielu uzytkownikom swoim badziewnym 500GB ktory padl i mi

- opcjonalnie dysk SSD sata3 na system - moze byc drogo

- obudowe bralem glownie te ktore sa wyciszone a i na procek kupowalem cichy wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa się robi

bo z jednej strony, rozumiem że na allegro gotowców nie powinno się kupować

z drugiej, jak wg konfiguratorów na różnych stronach złożę sobie takie coś (komputer power i5-3470 OKAZJA nowy 500zł mniej (2796345976) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) to wychodzi mi sporo sporo więcej

no to jak - jednak allegro czy nie?

(peju, dzięki kolego za wrocek - mail już do nich poszedł :hi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep Arest:

Co do konfiguracji, nie polece co dokladnie wybrac ale odniose sie do konkretnych marek:

- plyta Asusa pod socket 1155 - dobrze by byla z portami PCI-Ex 3.0, SATA 3 i USB3.0 wlacznie ze zlaczem na plycie (z wyprowadzeniem usb3.0 na panel przedni)

- procek Intela z serii iX (3 lub 5 lub 7)

- grafika Asusa z serii GForce (seria 6xx obsluguje zlacze PCI-Ex 3.0) - nie bawilbym sie z kartami ATI Radeon

- RAM - tu juz dowolnie

- dysk HDD - w sumie dla mnie to tylko firma WD, Seagete nadszarpnela zaufania wielu uzytkownikom swoim badziewnym 500GB ktory padl i mi

- opcjonalnie dysk SSD sata3 na system - moze byc drogo

- obudowe bralem glownie te ktore sa wyciszone a i na procek kupowalem cichy wentylator

Wszystko zależy od potrzeb klienta, jeden potrzebuje mocy do gier, inny do obliczeń, jeszcze inny potrzebuje sprzętu do multimediów, ktoś inny do obróbki foto/video. Ja nie polecę żadnych podzespołów, nie wsadzę komuś kto potrzebuje kompa do multi, mocnego intela, skoro mogę wrzucić dużo tańszego AMD, który i tak swoją rolę spełni. To samo z grafiką, chociaż nie rozumiem tego "ble" dla AMD [ATI nie istnieje już od dobrego roku :> ], High-endowe karty AMD raczej nie mają się czego obawiać ze strony NV. Nie zgodzę się też z RAM-em, wszystko zależy od tego, co obsługuje płyta, MSI i niektóre asusy właśnie miały delikatny problem z naszymi GoodRAM-ami.

Dysk? W sumie jeden kij, co kto woli, czy to Sea czy WD czy samsung, Najlepszy jaki miałem w historii był dyskiem Maxtor-a, z tego co mamy teraz do wyboru, jakiś SSD na system, 32GB spokojnie wystarczy a wcale takiej fortuny nie kosztuje plus jakiś HDD, Western co ma na pewno bardzo dobre, i tak samo drogie, to dyski Raptor :D.

Obudowa to już właściwie kwestia estetyczna, jeżeli posiada w miarę dobrą wentylację to, jeżeli ktoś nie będzie wyprawią ze sprzętem jakichś cudów, spokojnie dobry pasywny radiator na procka i grafikę wystarczy. Coolery i obudowy Xigmateka nie są drogie, a oferują to samo, co kilka razy droższe sprzęty, dla bardziej wymagających z chłodzenia Prolimatech, Scythe, Noctua, chociaż, nie wiem czy przy ich cenach nie lepiej już zainwestować w wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep Arest:

Co do konfiguracji, nie polece co dokladnie wybrac ale odniose sie do konkretnych marek:

- plyta Asusa pod socket 1155 - dobrze by byla z portami PCI-Ex 3.0, SATA 3 i USB3.0 wlacznie ze zlaczem na plycie (z wyprowadzeniem usb3.0 na panel przedni)

- procek Intela z serii iX (3 lub 5 lub 7)

- grafika Asusa z serii GForce (seria 6xx obsluguje zlacze PCI-Ex 3.0) - nie bawilbym sie z kartami ATI Radeon

- RAM - tu juz dowolnie

- dysk HDD - w sumie dla mnie to tylko firma WD, Seagete nadszarpnela zaufania wielu uzytkownikom swoim badziewnym 500GB ktory padl i mi

- opcjonalnie dysk SSD sata3 na system - moze byc drogo

- obudowe bralem glownie te ktore sa wyciszone a i na procek kupowalem cichy wentylator

Wszystko zależy od potrzeb klienta, jeden potrzebuje mocy do gier, inny do obliczeń, jeszcze inny potrzebuje sprzętu do multimediów, ktoś inny do obróbki foto/video. Ja nie polecę żadnych podzespołów, nie wsadzę komuś kto potrzebuje kompa do multi, mocnego intela, skoro mogę wrzucić dużo tańszego AMD, który i tak swoją rolę spełni. To samo z grafiką, chociaż nie rozumiem tego "ble" dla AMD [ATI nie istnieje już od dobrego roku :> ], High-endowe karty AMD raczej nie mają się czego obawiać ze strony NV. Nie zgodzę się też z RAM-em, wszystko zależy od tego, co obsługuje płyta, MSI i niektóre asusy właśnie miały delikatny problem z naszymi GoodRAM-ami.

Dysk? W sumie jeden kij, co kto woli, czy to Sea czy WD czy samsung, Najlepszy jaki miałem w historii był dyskiem Maxtor-a, z tego co mamy teraz do wyboru, jakiś SSD na system, 32GB spokojnie wystarczy a wcale takiej fortuny nie kosztuje plus jakiś HDD, Western co ma na pewno bardzo dobre, i tak samo drogie, to dyski Raptor :D.

Obudowa to już właściwie kwestia estetyczna, jeżeli posiada w miarę dobrą wentylację to, jeżeli ktoś nie będzie wyprawią ze sprzętem jakichś cudów, spokojnie dobry pasywny radiator na procka i grafikę wystarczy. Coolery i obudowy Xigmateka nie są drogie, a oferują to samo, co kilka razy droższe sprzęty, dla bardziej wymagających z chłodzenia Prolimatech, Scythe, Noctua, chociaż, nie wiem czy przy ich cenach nie lepiej już zainwestować w wodę.

no ok ale kolega pyta czy lepiej kupic gotowy sprzet np na allegro czy w jakims sklepie zlozyc tak jak koledzy wczesniej podpowiadali. Ciekawy temat bo sam sie bede przymierzal do wymiany sprzetu. I tu nie chodzi o dobor sprzetu tylko gdzie kupic taki sam aby bylo taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenroy, ja oczywiscie nie podwazam Twojej wypowiedzi ale powiem tak: Nie jestem zadnym specjalista od hardware'u, nie bede sie popieral zadnymi tabelkami ani testami, nie bede cytowal tekstow z wojen o sprzecie na roznych forach. Patrze na to tylko i wylacznie z puntku widzenia zwyklego uzytkownika, ktorego nie obchodzi algorytm dzialania procesora, sposob naprawy bledu itp. Wiem tylko jedno: Ma dzialac a ja nie ma sie wku**** jak cos nie chce dzialac. Jest to moje zdanie poparte dlugim doswiadczeniem z obcowaniem wsrod komputerow i chcac niechcac czesto samodzielnym radzeniem sobie z problemami. I tak: karte ATI mialem przez rok. Boze... co ja sie z nia nacierpialem :facepalm: I zeby nie bylo... kazdy problem byl do rozwiazania i jak juz dzialalo, bylo wszystko super. Ale nerwicy co mnie to kosztowalo to szkoda gadac. Takze ATI? Nie dziekuje! Co do prockow... z AMD nigdy nie mialem stycznosci. Wiec sie nie wypowiem o nich samych natomiast powiem czemu nie mialem - zawsze kazdy odradzal i twierdzil ze jak moge brac Intela to lepiej brac Intela i nie chcialem w ogole interesowac sie AMD. Natomiast nie zgodze sie ze do gier czy multimediow starczy taki czy siaki procesor. Po pierwsze, kompa czesto wybieram tak by sluzyl jak najdluzej a nie zebym musial wymieniac co roku. Zawsze wolalem doplacic za "nadmiar mocy i osiagow" oraz do nowych portow by za rok-dwa nie zmieniac calej jednostki za kolejne 2-3tys zl tylko wydac max 5 stow na grafe i dalej cieszyc sie z najnowszych gier. Zwaz ze kolega Kamyk chce kupic kompa dla dziecka. Pamietam jeszcze swoje czasy z dziecinstwa jak zawsze takie rozmowy sie konczyly i jakie rodzice robili miny, gdy slyszeli ze komp juz stary, ze gra sie zacina, ze kolega ma lepszy. Tak mozna by co roku. O ile Kamyk nie chce tego przezywac, lepiej niech rozwazy cos mocniejszego, nawet za niewielka doplata anizeli tanszego z diagnoza typu "na teraz starczy, nic lepszego nie potrzebuje". A za rok glupia przegladarka FireFox bedzie zżerac mu 50-70% zasobow komputera zamulajac system. Co do dyskow Seagate - dla mnie to smieciowa firma i juz nie chce sie w tej kwestii wypowiadac. Mam juz dlugi czas i polecam teraz jedynie dyski WD z serii Caviar Blue lub Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwaz ze kolega Kamyk chce kupic kompa dla dziecka.

hm

no niby tak

uzupełniająco dodam tylko, że to dziecko to jest w II klasie technikum elektronicznego :wink:

ale to już tak totalnie na marginesie

a wracając do wątku - ten sam komp co podałem w linku, a złożony w sklepie we wroclove (Arest) wychodzi około 2400, bez paru zł

i jak tu się trzymać z dala od allegro, no jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chce kupic ale ona ksoztuje 1200zl i nie starczy mi funduszow zeby zaraz ja kupic tez :) to jak z tym bedzie? odpale go bez grafiki narazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedys czytalem to tak ale zastanawiam sie jak to podlaczyc do monitora, przeciez plyta chyba nie ma wyjscia vga ? wiem jedno... teksty o super wydajnosci i jakosci w przypadku tej karty jakie sa wypisane na aukcji mozesz wlozyc miedzy bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...