Skocz do zawartości
IGNOROWANY

paliwo BP DIESLA ULTIMATE


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie jakie macie opinie o tym paliwie ?

jest lepsze od zwykłego diesla czy to tylko marketingowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm kolego moje uwaga odnośnie paliw ultimate, v-power, czy verva jest taka...... Tankujemy firmowe auta tylko wlasnie na tych paliwach i moge powiedziec tak jezeli chodzi o dynamike auta czy spalanie nie zauwazylismy jakiejs znaczacej roznicy, natomiast to co zauwazylismy to jest to ze auta rzadziej odwiedzaja serwisy i to naprawde od 4 lat nie jakis tam miesiac czy dwa takze ja osobiscie polecam chociazby ze wzgledu na trwałosc silnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tylko marketing ! kiedys gadalem z gosciem ktory wozi paliwo orlenu wiec wiem co mowie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły marketing.

Leje zwykłego disela plus co jakis czas dodatki i bedziesz miał to samo co verva, dynamic...

Paliwa premium to nic innego jak zwykłe paliwo plus dodatki danego koncernu. W zimę np. paliwo IZ-40 (parametry na stronie producenta) sprzedawane jest na stacji jako lotos dynamic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tylko marketing ! kiedys gadalem z gosciem ktory wozi paliwo orlenu wiec wiem co mowie. Pozdro

Nie wiem czy mamy tych samych znajomych:wink: ale potwierdzam - nie warto przepłacać:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na bp nigdy nie zatankuje, po pierwsze jest to najdrozsza stacja w mojej okolic, po drugieg, chlopak sisotry raz tam zatankowal, auto mu dusilo, krztusilo, tracilo moc, zalala na orlenie i wrocilo wszystko do normy, wiec dla mnie bp to kupa :)

Ja sam leje tylko zwyklego diesl,a choc ostatnio, ze 10 groszy roznicy bylo, zalalem verve :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatankowałem A5 tylko 2 razy na BP (różne stacje).. jakoś zaczął mi mulić na tym paliwie :facepalm: ja leję tylko na Orlenie, ale Vervę. do A3 i A5 nie zalałem nigdy zwykłego, ale do Forda czy do Vectry owszem i na Vervie auto paliło jakieś 0,5 litra mniej wg kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankowałem prawie cały czas na s1 i było git

ale ostatnio dałem do mechanika autko i musiałem zatankować szybko i padło na BP i powiem szczerze że wydaje mi się że lepiej chodzi niż na s1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grubo ponad rok czasu tankowałem do swojego traktora verve i ultimate, a od 2 lat tankuje zwykły ON na neste. różnicy w spalaniu nie ma zadnej, tak samo jak dynamika czy kultura pracy silnika jest moim zdaniem bez zmian. powiem ze wrecz na odwrót jest, bo po tankowaniu tych "lepszych" paliw to mi sie rozszczelniła pompa i ropka mi zabryzgała silnik :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J wiec dla mnie bp to kupa :)

Nie BP, tylko ten kto zarządza daną stacją i kombinuje z paliwem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje tylko bp i swoje auto i firmowe auto jedynie czego nie polecam w Pl to orlenu chociaz by dlatego że auto pali mi na nim kolo 13,5-14 a na bp 12,5. ale to wszystko zależy i tak od prezesa stacji jak bedzie przekręt to wiadomo ochrzci paliwo a jak uczciwy to paliwo bedzie ok jak na polskie rafinerie czy rozlewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można przyjąć że najlepiej normalny on lać bez żadnych udziwnień typu v, ultra itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można przyjąć że najlepiej normalny on lać bez żadnych udziwnień typu v, ultra itp

Dokładnie. Tankuję auto tylko na Neste od 7 lat i leję zwykły ON. Żadnych problemów nigdy nie było i cena niższa niż na innych stacjach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można przyjąć że najlepiej normalny on lać bez żadnych udziwnień typu v, ultra itp

Dokładnie. Tankuję auto tylko na Neste od 7 lat i leję zwykły ON. Żadnych problemów nigdy nie było i cena niższa niż na innych stacjach :wink:

znowu ja z Neste nie skorzystam - tankowałem wiele razy

ale ostatnio w Wawie zalałem za 100pln pompa sobie chodziła jak zawsze, po odjechaniu 2km zobaczyłem, że ani kropli mi nie zatankowało do baku :thumbdown:

wracając do tematu, na LPG z BP robię duuużo mniej KM niż na gazie z Orlenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J wiec dla mnie bp to kupa :)

Nie BP, tylko ten kto zarządza daną stacją i kombinuje z paliwem :wink:

Też mozliwe :) W kazdym badz razie mi nowego orlena buduja, ha, moze uda sie wygrac darmowe tankowanie albo tankowanie na rok za free :D No chyba ze takich promocji nie robia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...