Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TDi Dużo pali


Kamillo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi a4 1.9 TDi 90 Km 1996 rok spalanie jest w granicach 7,5 cykl mieszany do 80 Km/h czy to sporo czy normalnie lecz brat ma identyczną A4 i wydaje mi się że spalanie ma mniejsze o dobre 1,5 littra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieszany cykl troszkę moim zdaniem za dużo, tak jak koledzy już napisali zrób logi ( tu masz jak robić http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tyle że w AFF-ie (75km). Na mieście przed wymianą sprężyn w pompie paliła mi ok 6,5l, teraz pali mi ok 8. Wcześniej od razu po wymianie majstrowi coś sie pomyliło i ustawił dawkę 2,0mg/R. Wtedy dobrze szedł ale wskazówka od paliwa leciała szybko bo na miescie 10l to nie było nic dziwnego. Wróciłem i puknął dawkę na 4,5mg/R. W moim przypadku trzeba było tak ustawić bo nie szło jechac taki muł był. Teraz jest jako tako i w planach mam chip. Wtedy puknę na chyba na fabryczną dawke i bede obserwował co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AJM i po mieście w zimie tak 8 spokojnie bierze.. krótkie odcinki to raz korki to dwa w lecie tez podobnie 7-8 tylko ze do tego dochodzą koła większe i klima.. trasa to 5.5-6 max. Także mi się wydaje ze takie spalanie to normalne i nie dobieram sobie nic do głowy... a waszym zdaniem jak>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiecie mi chyba ze na miescie auto powinno palic 6 a na trasie 4..... takie glupty to na necie piszą..... kolege mam co ma w Golfie taki silnik i spalanie ma podobne z kim nie gadam o dislach to mniej wieciej takie spalania maja... i co wtryski kazdemu leca/??? hehehe no prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kolega nic nie pisze, że ma 7,5 w mieście tylko w mieszanym a to jest zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak mówice że źle i tak zle to jak waszym zdaniem i ile powinnien palic TDI 115 koni badz TDI 110 koni? (ewentualnie po czipie auta jak Ja np.mam) i przy normalnej jeździe a nie jeżdzeniu jak Piz....:)

1) przyjmijcie ze jest zima wolno sie nagrzewa i sa krotkie odcinki w miescie

2) ciepło klima działa kolo 18 cali

tylko prosze nie pisac teori z neta tylko z własnego doświadczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie rozpatrujemy twojego spalania tylko kolegi Kamillo1992. Akurat mam 116 koni i jakoś nigdy 8 litrów w zimie nie przekroczyłem a odcinki mam krótkie bo ok 10 km do roboty w jedną stronę, ledwie zdąży się nagrzać, zresztą od lutego prowadzę motostat możesz sobie zerknąć. Najwięcej w mieście ile udało mi się uwędzić na Verwie to niecałe 7,5 litra na setke (i to w okresie zimowym). 7,5 litra na mieszanym to masakra ukręcić, chyba jak bym miał non stop 3k obrotów. Zresztą nie widzę znacznej różnicy w spalaniu jak butuję między zimą a latem.

P.S. Jeszcze weźmy pod uwagę paliwo na jakim jeździmy. Nie jeden leje marketowe gówno i później się dziwić, że coś nie halo z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę b7 na krótkich odcinkach do pracy, dosłownie parę kilometrów i teraz spalanie około 8 litrów, tankuje na shellu lub bp.

Dopiero w trasie diesle pokazują swoją wartość...ale to chyba oczywiste.

Dlatego uważam że krótkie podjazdy muszą wiązać się z większym spalaniem...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem. W naszym społeczeństwie coraz mniej ludzi którzy czytają ze zrozumieniem. 8litrów po mieście tak, ale nie w trybie mieszanym. Rozchodzi się tu ciągle tryb mieszany a nie miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA połowie zbiornika robię 450 km z trudem :( nie mam pojęcia ale moim zdaniem wtryski sa ok

jak w cyklu mieszanym to raczej wynik taki sobie :whistling: ja mam AJM w miescie lyka 7l trasa powyzej 5-5,5l nie wychodze jadac do 140km/h cykl mieszany bierze ok 6 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA połowie zbiornika robię 450 km z trudem :( nie mam pojęcia ale moim zdaniem wtryski sa ok

Wow u mnie na połówce zrobie max 300 km ;/ ale to musze sie postarac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA połowie zbiornika robię 450 km z trudem :( nie mam pojęcia ale moim zdaniem wtryski sa ok

Wow u mnie na połówce zrobie max 300 km ;/ ale to musze sie postarac

O kurde. To faktycznie malo. Ja napisze jak jeszcze raz wypale zbiornik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AJM Avant w automacie na trasie w zimę 5.5-6.7 w miescie 8-9, mieszany koło 7.5l/100km. Opony 16 cali + klima. Poprzednio miałem Toyote Corolle Kombi 2.0D 75KM i tez srednio kolo 7.5 paliła zima czy lato, chyba, ze bylo -30st na dworze to na krotkich odcinkach 10l tez lubiła zjesc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...