Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 AFN 110 Sedan 98r Problem ze spalaniem i ogólny wrak


CZIKITA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam A4 b5 AFN 110 robione na ok 140

chip kat skrzynia 6 z silnika a6 2,5tdi rozrusznik z 80 wybieraki itp dodatkowo mam zamiast 2 masa jednomas i teraz akcja jest taka mam wysokie spalanie na trasie jest niskie ale na niskich biegach niby ładnie auto się wkręca ale coś jak by się silnik męczył bo spalanie masakra na dodatek synchronizator 2 biegu mi padł i z grzyta ostro przy redukcji z 3 na 2 dodatkowo mam wywaloną uszczelkę pod głowica i lekko turbina już się poci i chyba sprzęgło już wysoko bierze :/ ale nie ślizga jeszcze auto jak się mu depnie to ciągnie konkretnie .

Moje pytanie takie co robić żeby obniżyć spalanie ? ? ? (od początku tej skrzyni mi drastycznie wzrosło do 4 biegu na trasie jest ok jak się rozbuja )

Planuje jakąś skrzynie 6 z 1.9 tdi 130 koni bo będzie mniej obciążać silnik tylko nie wiem czy wybieraki ,rozrusznik i sprzęgło mi zostaną te same co mam poradzicie coś / ? ? ? skrzynie muszę 1 wymienić bo się jeździć nie da potem turbo brd i uszczelka .

A i czy ten kabel z allegro do moich diagnoz był by wystarczający ? ?? ?

Interfejs VAG KKL obd2 audi skoda seat VW PL+CD FV (2810668907) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie może byc spowodowane "wieś chipem" najlepiej byłoby zrobic kpl logów i wtedy bedzie można coś więcej powiedzieć co sie dzieje z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mu dajesz w du..e az wywalilo ci uszczelke masz zrobionego jakiegos kwiata to sie nie dziw ze masz duze spalanie ile chcesz zeby ci to palilo 4 litry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam skrzynie z 2.5TDI i spalanie jakos mi nie wroslo,chyba ze jezdzic nie umiesz i 6 bieg przy 80wrzucasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel mam identyczny do vagowania afn'a Ci wystarczy w zupełności teoretycznie łyka wszystkie auta do 2004roku ale mi ten kabel z żadnym silnikiem benzynowym nie chce się połączyć nie wiedzieć czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no czip to faktycznie jakiś mi wgrali taki ciut mocniejszy niż powinien być z racji tego że miałem IC dołożony i kat wycięty . 6 bieg wbijam przy około 120/ 130 więc umiem jeździć ale kupie kabel zrobię lagi i wsadzę tu bo kurde nie wiem czy skrzynie zmieniać czy wtryski czy turbo itp

Co do spalania to jak bybyło 6,5 to bym się cieszył bo puki co to lubi chlapnąć do 14 nawet wstawie wyniki i powiecie mi co i jak dzięki za odpowiedź

A kabel wystarczy mi do ON bo w dizlach gustuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw logi bo sama skrzynia to raczej nie ma aż takiego wpływu na takie wysokie spalanie , a ten chip to pewnie jakiś gotowiec i na hamowni pewnie auta nie hamowali . Dobry program przy odpowiedniej jeździe nie podniesie spalania a nawet ciut obniży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli parametry pracy silnika beda w tolerancjach - kąt poczatku wtrysku,dawka paliwa,korekcje wtrysków,temperatura paliwa jak i płynu chłodniczego oraz synchronizacja rozrzadu to cos jest nie tak z jakoscia paliwa. przełozenia skrzyni 2,5 i 1.9 nie rózni sie kolosalnie, wiec tu bym problemu nie szukał...

uszczelka pod głowicą takze nie wpłynie na az tak wielkie spalanie nawet jesli bedzie ci przy odpaleniu silnika wylewac chłodziwo ze zbiorniczka.

po czym stwierdzasz to spalanie. jak tankujesz zbiornik po 50zł czy lejesz do pełna i robisz zbiornik...? po za tym na codzień po miescie ile km trzaskasz? przez brak EGR silnik dłuzej sie nagrzewa trzeba go trzymac pod obciazeniem na rpm aby sie w miare nagrzał do tych 90stp.

moze masz uszkodzony pływak w zbiorniku lub wskaznik i oszukuje i tak dolewasz tego ON do baku i tam gromadzisz zapasy... zalej go po korek zrób 100km i dolej po korek zobaczysz ile ci wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 litrow to nie realne na silnik AFN.

Nie ma takiej opcji musialby byc mocny wyciek paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku to wymień uszczelkę pod głowicą abyś miał chociaż motorownie w miarę sprawną. Dopiero później za osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 lagi dynamiczne a silnik jest po remoncie więc nie powinno znim być zle tylko niewiem jak wsadzić te lagi na forum

\

---------- Post dopisany at 14:31 ---------- Poprzedni post napisany at 14:23 ----------

Pliki użytkownika kamilpolakiewicz - Chomikuj.pl tu są te moje lagi do pobrania jak ktoś coś się bedzie orientował proszę o konsultację

---------- Post dopisany 25-12-2012 at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2012 at 14:31 ----------

Log (0 - 021)

Log (1 - 010,010)

Log (2 - 007)

Log (3 - 005)

Log (4 - 020)

Log (5 - 024)

Log (6 - 022)

Log (7 - 011)

Log (8 - 006)

Log (9 - 009)

Log (10 - 023)

Log (11 - 013)

Log (12 - 008)

Log (13 - 015)

---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

To są dynamiczne jakie udało się zrobić

---------- Post dopisany at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

A oto Statyczne też z dzisiaj :hi:

Log (0 - 022)

Log (1 - 004)

Log (2 - 005)

Log (3 - 011)

Log (4 - 014)

Log (5 - 021)

Log (6 - 015)

Log (7 - 007)

Log (8 - 006)

Log (9 - 002)

Log (10 - 013)

Log (11 - 010)

Log (12 - 024)

Log (13 - 003)

Log (14 - 020)

Log (15 - 009)

Log (16 - 012)

Log (17 - 023)

Log (18 - 008)

Log (19 - 016)

Log (20 - 001)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz 2 z wczoraj

Log (0 - 003,003)

Log (1 - 011)

---------- Post dopisany at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ----------

Bankowo tak bo masz na 5 biegu mniejsze obroty niż na oryginalnym ze skrzyni 6 biegowej no i dochodzi jeszcze bieg 6 który jest genialny na trasę a i autko zbiera się konkretnie lepiej tylko polecam od razu jedno masa ładować bo 2 mas się rozsypie dość szybko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys sie pytalem oto na forum i nikt mi nie odpowiedzial mi na to pytanie. Wiec teraz trzeba kupic skrzynie z 2,5 do mojego AVF i na programa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF-a?

Przecież AVF ma skrzynię 6 w serii. AWX ma 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie B6 mają skrzynie 6 bo chcę teraz taką kupić i zamienić moją z 2,5 jak chcesz możemy się wymienić :wink:

---------- Post dopisany at 03:14 ---------- Poprzedni post napisany at 03:10 ----------

AVF-a?

Przecież AVF ma skrzynię 6 w serii. AWX ma 5.

Kolego ile ten twój AFN ma kucy bo zawsze mnie ciekawiło :hi: Zawsze chciałęm mieć najmocniejszego AFNa więc się boj za kilka lat jak się do robię oryginalnych zderzaków RS :wink: a nie laminatów :kwasny: to będe cie gonił puki co robię grosztuning :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nadzieje ze z 2,5 ma dluzsze przelozenia bo ciekawi mnie co zrobic zeby ato szybciej jechalo anie tylko lepiej przyspieszalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nadzieje ze z 2,5 ma dluzsze przelozenia bo ciekawi mnie co zrobic zeby ato szybciej jechalo anie tylko lepiej przyspieszalo :)

To najlepiej skrzynie z 3.0 tdi :naughty: ale nie wiem czy podejdzie wiem że z 2,5 podchodzi bez problemu ale latać z takimi prędkościami max to niema gdzie przynajmniej u mnie nie dało się sprawdzić więcej niż 205 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...