Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki z bagażnika????A4 B8


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni pojawil sie problem w mojej B8 sedan przejechane 150tys km , mianowicie jadac po dziurach lub chopkach cos stuka tlucze sie... dzwiek nie jest raczej metaliczny. bagaznik miejsce kola zapasowego a raczej podnosnik i kompresor sprawdzilem wszystko ok. patrzylem pod spod tlumik raczej ok oslony tez. mam pytanie mila ktos podobne objawy?? prawfopodobne jest aby cos sie odkrecilo np pod obszyciem klapy lub gdzies w bagazniku i sie tlucze? Zawieszenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swojej sedance nie wiem skąd się to bierze tłumaczę sobie to sportowym zawieszeniem 1be ale to taki głuchy odgłosy rezonowany przez bagażnik dodatkowo na poziomach falowaniach drogi coś mi popiskuje w zawiasie na wiosnę wjadena warsztat zobaczyć co to daj znać na priv jak dojdziesz od czego tak tlucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam zawias 1be tlucze mi sie dalej i nie zawsze załwazylem ze jak jest stan osob to juz nie. wiec mowie sobie albo jakis stabilizator albo cos wisi i jak dociazy to juz nie tlucze sie:) poki co jezdze moze samo odpadnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zawiechą nie ma sie co wychylac bo ciągnie kieszeń fest. Jak cos sie roz... to napewno zauważymy heheh. Ja na poczatku myslałem ze to moze od miejsca na koło zapasowe wali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pierwsze co bym zrobił to wyciągnął wszystko z bagażanika łącznie z podłogą bagażnika, kołem zapasowym, kluczami i nawet styropianem, który trzyma koło i zawartością schowków w boczkach bagażnika.

Następnie pojeździłbym troche po dziurach by zobaczyć czy nadal dźwięk występuje. Przynajmniej wyeliminujecie jedno źródło hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam b6, ale od jakiegoś czasu mam podobny objaw. Sprawdzone zostało już wszystko: amortyzatory i ich mocowania, wszystkie elementy zawieszenia, wszystko od spodu...zero luzów i nieprawidłowości. Dźwięk jest raczej plastikowy, albo taki jak ktoś puka w puste pudełko i dobiega tylko z prawej strony (przynajmniej tak mi się wydaje) i wydobywa się okresowo. Obecnie nie stuka, co nie znaczy że nie zacznie tłuc wieczorem. Już jedynym miejscem do sprawdzenia pozostały tylne słupki:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale KIKO79 gdzieś był na forum watek własnie o stukaniu z tylu i chłopaki z B6 doszli ze to paliwo obija sie o ścianki zbiornika.... Może zatankuj do full i słuchaj czy w tedy będzie coś się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale KIKO79 gdzieś był na forum watek własnie o stukaniu z tylu i chłopaki z B6 doszli ze to paliwo obija sie o ścianki zbiornika.... Może zatankuj do full i słuchaj czy w tedy będzie coś się działo...

bulgotanie w baku to inna sprawa - ja na to nie zwracam nawet uwagi. Mi ewidentnie coś od czasu do czasu postukuje, mechanicy przejrzeli co się dało i nic nie znaleźli, a żona twierdzi że mi już chyba w głowie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi z przodu dodatkowo piszczy przód - nie wiem czy zawiecha bo słychać tylko w środku i tylko na poziomych garbach na jezdni w dziurze nie śłychać tego.

Nie mam pojęcia co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczy czy skrzypi? u mnie przy przejeździe przez garby skrzypi coś w przodzie (jak w starym tapczanie)...ale tylko przy ujemnych temperaturach, powyżej zera panuje cisza. Zawieszenie sprawdzone - luzów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bagaznika juz wyciagalem wszystko nadal nic. paliwo? nie wydaje mi sie bo jak jakde po drodze rownej ale falistej jak buja to nic tylko jak jade np po plytach lub poprzecznych dziurach. takze bagaznik tablica rejestracyjna i ogolnie caly bagaznik odpada sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam że b8 to dziwny samochód... pod koniec miesiaca wstawiam samochód do machanika z tymi dzwiękami z przodu bo do dundnienia z tyłu się juz przyzwyczaiłem a przód mnie tak wkur... ze szok najgorzej że nikt poza mną tego nie słyszy chyba że wsadze go za kółko wyłączę radio i nie ma ruchu na drodze. Mam nadzieję że zbankrutuję i że to jakieś gumowe sprawy. Chciałbym też amory wymienić na odpowiedniki 1ba bo 1be są za twarde mój dojazd do domu usiany jest dziurami i niezbyt wygodne jest latanie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też stukało coś z prawej tylnej części auta ,okazało się że to z amortyzatora wypadła taka guma amortyzująca i wystarczyło ją wyczyścić nałożyć na nią silikon i wbić z powrotem do tego kielicha gdzie było jej miejsce .To tak pobieżnie opisałem bo długo zastanawiałem się co mi tam tak głucho stuka a podejrzewałem o to gorsze rzeczy.Jeszcze jedna ważna rzecz żeby to zobaczyć trzeba podnieść auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie mam gluche stuki z bagaznika, po 2 wizytach na warsztacie i braku znalezienia usterki osobiscie obstawiam gorne mocowanie amortyzatora, mialem podobne problemy w poprzednich autach i to wlasnie bylo przyczyna, na szczescie koszt elementu niewielki na e-bayu ok 110zeta. mozecie sprawdzic jeszcze dokladniej otwierajac bagarznik i pchajac tyl auta w dol/gore, jak jest sucho lekko stuka jak po deszczu czasem skrzypi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliscie wahacze czy nie maja luzów? U mńie ostatnio z tylu wyszło ze się pojawił luz na wahaczu i będzie wymiana. Jak jest sucho metaliczny dźwięk .jak mokro brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazl ktos koledzy przyczyne? myslalem ze cos odleci i sie dowiem a tu ni hu hu.... dalej stuka jak jade po poprzecznych wybojach sprawdzilem wachacze amory wydaja sie ok stuka nie zaleznie czy mokro czy sucho jedynie w zimie jak polalo i zamarzlo stukow nie bylo. co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagaznika dochodza do mnie dziwne dzwieki, ale jestem przekonany na 100%, ze to od wyregulowanego zatrzasku od rolety/zaslonki. Jadac po nierownosciach skrzypi...

Ale dzisiaj jadac sobie w miescie po rownej drodze 50km/h doszly do mnie dziwne stuki z przodu. Wylaczylem radyjko i nasluchiwalem... Nie byly glosne... ani regularne... jednak caly czas mozna bylo uslyszec jak cos stuka... jakby wlozyc kuleczke do jakiegos pojemnika i go obracac caly czas, a ona przeskakujac z jednej scianki na druga uderza i powoduje dzwiek (ah ta wyobraznia :) ). Specjalnie zwrocilem uwage, gdy przejezdzalem przez jakas nieruwnosc, czy wtedy te stuki sie nasila, ale nie. Dzwiek byl dalej taki sam, a nawet te nierownosci nie powodowaly tych stukow...

Czy to moga byc przeguby? Czy moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne objawy w seacie, sprawdzone było WSZYSTKO i nic.

Dopiero podmiana kilkumiesięcznych amortyzatorów sprawiła, że zapadła cisza.

Amortyzatory zareklamowałem i pomimo, że miały po prawie 80% dostałem zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy wymianie tarcz i klockow okazalo, ze mam walniete lozysko z przodu. Zostalo rowniez wymienione, ale wydaje mi sie, ze dalej cos stuka... albo ja juz mam bzika na tym pukncie i wydaje mi sie, ze ciagle cos stuka, zgrzyta, piszczy :(

Jeszcze do wymiany jest koncowka wahacza dolnego, ale to raczej nie ma wplywu na dziwne stukanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo z przodu. pojechałem do specjalisty od audi w szczecinie gosc 2 godziny sprawdzał wszystko pokolej i powiedział że u mnie musi być to coś w komorze silnika bo zawieszenie jak nówka z przodu i z tyłu. Mi dzwięk stukania z przodu pojawiła się jak wymieniali mi rozrząd w rodzinnej miejscowości :/ a z bagażnikiem to dowiedziałem się że sedan (bo tak w moim przypadku jest) tak już ma i rezonuje przestrzeń. Jak 2 tyłki z tyłu usiądą to nic nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...