Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

tak obserwuje ten watek,i widze ze masz historie podobna do mojej tyle ze ja takie hece mialem w fiacie brava,auto sie zapowietrzalo,jeden dzien bylo ok drugi juz nie termostat ok ,chlodnica ok w sumie to caly uklad byl ok.okazalo sie ze glowica byla strzelona peknieta,ale pekniecie bylo na tyle male ze pol roku tak jezdzilem az wywalilo wode.od razu mowie ze plyny sie nie mieszaly.

dla spokoju proponuje ci podjechac na stacje diagnostyczna ktora posiada TESTER do wykrywania spalin w ukladzie chlodzenia koszt badania okolo30zl,15minut trwa wykluczysz uszczelke pod glowica badz pekniecie.wtedy trzeba szukac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam klime. tylko ze u mnie uklad sie sam nie zapowietrza jest odpowietrzony. na to wychodzi ze termostat jest chu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz gdzie sprawdzasz temp. na wskazniku czy na vagu? może po prostu czujnik cie oszukuje a temp masz dobrą, przy zimowych temperaturach chyba normalne że dolny wąż zimny bo termostat nie puszcza na maksa na duży obieg bo zimne powietrze lepiej chłodzi chłodnice, tym bardziej że wiskoza jak mowisz chodzi cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chłodnice jaką kupiłeś? Bo są dwa rodzaje, to samo miałem u żony w audi, ktoś założył zwykłą, i przy budowaniu grzał się i nie był w stanie wychodzić silnika, dopiero jak wentylator chodził dłużej na drugim biegu dłużej to temp spadała. Dodam że termostat i uszczelki pod głowami sam wymieniłem i wszystko było sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem to chlodnice w lato a problem powstal w listopadzie do tej pory bylo dobrze i w upaly jezdzilem . temperature sprawdzalem tylko na klimatroniku bo na zegarach to zawsze jest 90C chyba ze na klimatroniku jest 105 C to wskazowka na zegarze idzie lekko za 90C.

---------- Post dopisany at 16:49 ---------- Poprzedni post napisany at 16:47 ----------

a czemu sie o klime pytales???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ile razy mam pisac ze plynu juz nie wyrzuca!! Dla zainteresowanych polecam przeczytanie calego watku zanim co kolwiek napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej napisalem jak na klimatroniku jest 104C to na blacie rowno 90C a jak przekroczy 106C to na blacie wskazowka sie lekko przesunie za 90C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli czujnik masz 4 pinowy to jeden odczyt daje na blat a drugi do ecu sprawdz vagiem czujnik bo moim zdaniem masz za duze rozbieznosci. temp powinny sie zgadzac co do 5 C ale to vagiem sprawdzic najlepiej bo moze plyn nie osiaga tych 106C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem narazie to wyciagne termostat i go sprobuje zagotowac zobacze co wtedy. a jak bedzie ok to odrazu vaga zapinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem narazie to wyciagne termostat i go sprobuje zagotowac zobacze co wtedy. a jak bedzie ok to odrazu vaga zapinam.

zacznij od vaga, a zaoszczędzisz sobie niepotrzebnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo strace kolejne 60 zł.

---------- Post dopisany 01-01-2013 at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany 28-12-2012 at 18:10 ----------

zrobilem dzis mala dziure w termostacie wiertlem chyba 3 i nadal jest to samo. po wrzoceniu do garnaka i gotowaniu nawet nie drgnał. to zrobilem dziure tylko chyba jest przy mala bo auto dalej osiaga wysoka temperature.a moze ktos praktykowal lub wie jaka szerokosc dziury musze zrobic by bylo ok. prxynajmniej by osiagalo temp 80C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawny termostat musi się otwierać podczas gotowania,po to on jest aby otwierał i zamykał obieg cieczy chłodzącej,sprawdź temp.na VAGU a nie na klimatroniku bo to może on przekłamuje o te 14-15C aTy cały czas kombinujesz z termostatami.Przecież to niemożliwe aby sześć termostatów było do d...y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to niemożliwe aby sześć termostatów było do d...y
dokładnie myślę tak samo...wrzucić do garnka wszystkie termostaty i zamontować ten, który się otwiera najszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tamtych termostatow bo oddalem do sklepu. mam tylko ten Gates ale dzis go gotowalem i nic zero reakcji.wydaje mi sie ze raczej czujnik jest ok.na postoju jest 93C a jak zacznam sie rozpedzac to dopiero rosnie do 100C to co oklamywal by tylko jak zaczynam jechac????? juz mnie zaczyna to wkurzac bo co mam dzien wolny to walcze z ta temperatura a tu lipa dalej on swoje.a wiecej nie mam zamiaru kupywac juz termostatow i bede kombinowal z tym rozwierceniem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

jak się termostat nie otwiera- to kup inny-który się otworzy, zmień sklep -inaczej będziesz walczył z tym kolejny rok-jeśli się termostat nie otwiera-na pewno wywali wodę i temperatura będzie rosnąć...przestań kombinowac z rozwiercaniem-kup normalny termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem 6 i kazdy w innym sklepie na nie wydalel prawie 300Zł +dojazdy w obie strony 25km i zwrot termostatu drugie 25 km. itd itd az wykupie wszystkie termostaty w miescie. narazie nie mam kasy bo bym kupił w ASO tam moze był by pewniejszy. a te wahlery i inne niczym sie nie roznia od tego za 25 zł.

u mnie jak jest te 105C to wody nie wywala i nawet ona nie wyglada na gotujaca. wiadomo ponad 100 C to jest duzo i powinno plyn gotowac a u mnie tego gotowania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne że się nie gotuje po to jest nadciśnienie utrzymywane przez korek żeby się płyn nie gotował, ale tak czy inaczej 105 st to nie jest normalna temp. pracy silnika, wiadomo może się taka zdarzyć np. w korku w upały ale nie zimą. Swoja drogą to mega dziwne żeby wszystkie termostaty się nie otwierały, ja kupiłem termostat behr to podobno to samo co oryginał kolega maciejek je sprzedaje ja akurat kupiłem od niego na allegro i nie kosztował wiecej niz 25 zl a temp trzyma dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...