Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

wrzuć termostat do wody gorącej i zobacz, kiedy sie otwiera-jak tuż, przed zagotowaniem-to sprawny, pompa-jeśli auto ma pow 180tys-na pewno nadaje się do wymiany spuść wodę-sprawdz drożność-nic innego nie wymyślisz na odległość-sam musisz kombinować-każdy mówi, pompa, lub termostat-więc działaj, bo obawiam sie , ze auto ma nalatane sporo-więc na pewno mu nie zaszkodzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy termostat kupiles, kupowales?

jak inny niz ori to tak jest, tylko ori bedzie ci dzialal dobrze

druga sprawa, co masz za plyn? moze sama wode? moze byc jak koledzy napisali, chlodnica zapchana, tworzy sie cisnienie i bedzie ci wywalac plyn

chlodnice latwo srpawdzic, sciagasz wszystkie weze i pokolei zaslepiasz reszte wpuszczajac przez pierwszy wode ze szlaufu i bedziesz widzial ile wylatuje wody przez jeden niezaslepiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak z moich obserwacji wyniklo ze termostat sie otwiera dopiero przy 105 C . pompe wody juz kupilem i bede w tygodniu zmienial. PIOTEROS w calym temacie sa odpowiedzi na twoje pytania . a po drugie kto o zdrowych zmyslach by wlał wode do ukladu chlodzenia????bo napewno nie ja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To termostat do d.. y, zbyt późno się otwiera, zobacz na nim bądź opakowaniu powinien być podany zakres jego pracy. Może sprzedali zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To termostat do d.. y, zbyt późno się otwiera, zobacz na nim bądź opakowaniu powinien być podany zakres jego pracy. Może sprzedali zły.

każdy termostat otwiera się przy ok. 98*:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak z moich obserwacji wyniklo ze termostat sie otwiera dopiero przy 105 C . pompe wody juz kupilem i bede w tygodniu zmienial. PIOTEROS w calym temacie sa odpowiedzi na twoje pytania . a po drugie kto o zdrowych zmyslach by wlał wode do ukladu chlodzenia????bo napewno nie ja :wink:

nie wiem ile masz auto jaki byl poprzedni wlasciciel itp itd, są różni ludzie a ja zbyt dużo już widziałem, widoczeni ty za mało znasz mentalnosć wielu ludzi w polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To termostat do d.. y, zbyt późno się otwiera, zobacz na nim bądź opakowaniu powinien być podany zakres jego pracy. Może sprzedali zły.

każdy termostat otwiera się przy ok. 98*:wink:

Jesteś tego pewny co piszesz? Dasz sobie rękę obciąć? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87C powinien sie otworzyc. i pewnie to bedzie przyczyna tych wzrostow temperatury tylko darmo pompe wody pewnie kupilem.:facepalm: ale i tak juz ja wymienie.

---------- Post dopisany at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ----------

w srode mam umowiona wizyte u mechanika zobaczymy co on wymysli dam znac co byla przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak wpominałem mam indentyczną sytuację obecnie jak rafal9119, pompe też już kupiłem, czekam aż przyjdzie i biore się za wymianę , jak to nie bedzie to to trudno ale bede wiedział na 100% ze to nie pompa, a teraz to takie gdybanie, a moze to a moze tamto , termostat też mam nowy BEHR BTT, i rownież temp pod 110 i wywala płyn, węże twarde jak... dam znać po wymianie czy ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp.początku otwarcia termostatu-około 87st.C,temp.końca otwarcia-około 102st.C.Skok otwarcia termostatu od początku do końca otwarcia nie powinien być mniejszy jak 7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek jak zdejmiesz to nawet przy sprawnej pompie i termostacie wywali płyn. Wymień termostat , tylko zobacz czy miejsce gdzie się go osadza jest całe ,nie popękane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To termostat do d.. y, zbyt późno się otwiera, zobacz na nim bądź opakowaniu powinien być podany zakres jego pracy. Może sprzedali zły.

każdy termostat otwiera się przy ok. 98*:wink:

Jesteś tego pewny co piszesz? Dasz sobie rękę obciąć? :wink:

źle napisałem:wink: do 98* każdy powinien się otworzyć, normalna "praca" sprawnego to ok 87*-90*:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie precyzyjnie , jest temp. początkowa i pełnego otwarcia i tu jest zasadnicza różnica, w niektórych podana jest tylko temp. początkowa np 87,lub 92, a w niektórych cały zakres np.silnik kolegi 87-102.

Przy ok90 wąż powinien zacząć robić się ciepły, 105 chłodnica powinna być już gorąca i powinno łapać wisko, wtedy wystarczy czasu na wychłodzenie silnika i utrzymanie temp. roboczej ok 95 stopni:wink:

Dam sobie rękę obciąć że połowa ludzi jerzdżąca TDI ma pozakładane złe termostaty i potem wkładają tekturkę za chłodnice bo musi przejechac z 50 km żeby grzało:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebralem wczoraj auto od mechanika i po wymianie pompy wody zero roznic :facepalm:co to moze byc? wymienilem juz 6 termostatow i na kazdym to samo! wychodzi tylko sprzedac dziada i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik mowi ze termostat sie otwiera a nie czuc cieplego weza bo wiskoza u mnie zapierdziela bardzo szybko i musze tez ja wymienic. macie jeszcze jakies propozycje co to moze byc a moze to tylko czujnik temp w chu. sobie leci ze mna??

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:18 ----------

moze jutro zaslonie chlodnice od strony wisco i zobacze czy naprawde sie otwiera ten termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak mechanik sprawdził i jest pewien ze termostat sie otwiera? ja dzisiaj dopiero dostałem pompe, nie wymienie jej przed swiętami , bo przy -10 nie da sie pracować, ale jak wymiana nie da jak u ciebie to też bede w kropce , zregenerowałem za to wisko , temp jednak dalej przekracza lekko 100 C przy jeździe,

z tym wyjęciem termostatu to nie jest taki zły pomysł, przynajmniej auto bys miał w miare sprawne i wiedział czy to nie on się nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...