Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuje pomocy . auto normalnie lapie temperature 90C ale jak jade tak 100Km/h to temperatura rosnie do 100C na postoju znow jest ok temp. sie wacha w granicach 90-93C. pomyslalem ze to termostat ale wymienilem az 4 sztuki pod rzad i na kazdym jest to samo( dolny waz zimny) . a od dwoch dni doszło jeszcze ze wyrzuca plyn. dzis wracalem do domu 25 km i jechalem ponad 100 km/h to jak by sie naprawiło ale nie na dlugo bo zgasilem go i jak odpalilem to znow temp. zaczela rosnac. co to moze byc. pompa wody??? nic mi sensownego nie przychodzi do głowy. a latanie po mechanikach mi sie nie usmiecha bo co drugi to kaze co innego wymieniac. jak by ktos madry(obeznany) sie wypowiedziec i pomoc mi zdiagniozowac problem był bym wdzieczny.

PS : termostaty były nastepujacych firm- Behr, wahler,wahler i teraz siedzi gates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed wymianą termostatu też miałeś takie objawy czy wszystko było ok? Jak przed wymiana była ta sama śpiewka, to obstawiam uszczelkę pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do tej pory było ok.

---------- Post dopisany at 09:37 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ----------

nie wiem moze jest na maxa uklad zapowietrzony. wczoraj jak probowalem odpowietrzyc czyli sciagnelem lekko ten waz od nagrzewnicy z dziurka to nic nie leciało i postanowilem go wcale sciagnac i był pusty nawet kropla płynu nie leciała a auto było odpalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy termostat w ogóle się otwiera bo może jest zjeban.. (mimo że jest nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest juz 4 termosta nowy i dalej to samo. a moze pompa wody dala d*py???

---------- Post dopisany at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:10 ----------

panowie .moze ktos mi na allegro pokazac jaka pompa wody siedzi u mnie w 1.8 ADR bo szukam i nic nie moge znalezc.

---------- Post dopisany 10-12-2012 at 06:39 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2012 at 10:14 ----------

Help!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody niedomaga tu masz dwa numery 050121010A i 06B121011E pierwszy jest do pompy zewnętrznej, drugi do wewnętrznej-zobacz sam, jaka masz w aucie-zdejmij pokrywę paska rozrządu i zobaczysz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w ADR sa dwie pompy wody????

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 17:09 ----------

dzwonilem dzis do sklepu o pompe i sam wklad kosztuje 100 zł a cała z obudowa ponad 250. a ten wklad bedzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna pompa,która nie jest na pasku rozrządu można wymienić sam wkład lub całą pompę.

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 17:21 ----------

a jak wyrzuca Ci płyn to raczej tak jak ktoś wcześniej pisał uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: mozliwe ale trzeba sprawdzic kazda mozliwosc. a moze zle termostat wsadzilem? kurde nie wiem . opisze mi ktos jak powinien siedziec termostat w pompie wody???? bo ja wsadzilem go to sprezyna do srodka a ta szpilka na zewnatrz to chyba dobrze???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wsadził odwrotnie to szybko auto by Ci się zagotowało i temp.poszła na max.Termostat sprężyną do środka silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze go wsadzilem jutro sprobuje go odpowietrzyc porzadnie i zobacze co dalej najwyzej pompe wymienie a jak to nie pomoze to albo pojdzie do zyda albo remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w ADR sa dwie pompy wody????

nie-jest jedna-tylko ja teraz nie wiem, czy jest zewnętrzna, czy wewnętrzna, ale ktoś już napisał, ze nie jest napędzana paskiem rozrządu-czyli jest zewnętrzna-masz numer-jak to pompa, ale jeśli by to była uszczelka-to nawet na wolnych by wyrzucało płyn, a tu się woda gotuje, bo nie ma obiegu i nie ma chłodzenia-mogę być w błędzie, ale taka jest moja teoria, bo sam kiedyś tak miałem-mogłem jechać wolno, a gdy przyspieszałem-woda się gotowała-urwany był wirnik pompy

napisz jeszcze kiedy była wymieniana ostatni raz pompa wody i ile auto ma przelotu

---------- Post dopisany at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ----------

zapomniał bym-przy walniętej uszczelce -będzie płyn koloru kawy z mlekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha tylko o to chodzi ze jak wymienialem termostat to sprawdzalem palcem pompe wody i wszystko siedzialo sztywno. ale i tak ja wymienie. auto ma nalatane 315 tys. a pompe wody chyba jeszcze niemiec wymieniał bo ja jej nie ruszalem a przy wymianie rozrzadu mechanik mowil ze nie trzeba narazie wymieniac pompy. o to chodzi ze jest ta dziwna sytuacja . auto moze stac odpalone z 5 godzin i temperatura nie skoczy powyzej 93C a jak tylko zaczne mu do pieca podkladac to nawet do 100 C lubi sobie powedrowac

---------- Post dopisany at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany at 16:12 ----------

a mozesz mi kolego podac jakis link do wkladu pompy wody ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w ADR sa dwie pompy wody????

nie-jest jedna-tylko ja teraz nie wiem, czy jest zewnętrzna, czy wewnętrzna, ale ktoś już napisał, ze nie jest napędzana paskiem rozrządu-czyli jest zewnętrzna-masz numer-jak to pompa, ale jeśli by to była uszczelka-to nawet na wolnych by wyrzucało płyn, a tu się woda gotuje, bo nie ma obiegu i nie ma chłodzenia-mogę być w błędzie, ale taka jest moja teoria, bo sam kiedyś tak miałem-mogłem jechać wolno, a gdy przyspieszałem-woda się gotowała-urwany był wirnik pompy

napisz jeszcze kiedy była wymieniana ostatni raz pompa wody i ile auto ma przelotu

---------- Post dopisany at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ----------

zapomniał bym-przy walniętej uszczelce -będzie płyn koloru kawy z mlekiem

A jak będzie walnięta uszczelka na wydechu to spaliny pójdą do układu chłodzenia i przez to ciśnienie w zbiorniczku i wywalanie płynu-poprawcie Mnie jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz nie chodzi o uszczelke bo to swoja droga tylko o ten dziwny wzrost temperatury przy szybkiej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam to najpierw zajmij sie odpowietrzaniem układu bo jak mowisz ze zdjołes weza od nagrzewnicy i nic nie leciało to zapowietrzony na maxa.

jesli załozymy ze to uszczelka pod głowica to własnie przy szybkiej jezdzie Ci bedzie temperatura rosła a nie przy wolnej.a to ze płyn wywala moze powodowac jedno i drugie. a zanim Ci płyn zaczeło wywalac zauwazyłes moze ubytki płynu chłodzącego?bo to jedna z opcji wywalonej uszczelki a druga to taka ze w płynie chlodniczym bedzie olej albo zmieni kolor.dajz nac jakie rezultaty przyniosły Twoje działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie jak wywala wodę nadmiarem ze zbiorniczka wyrównawczego to może być także walnięta uszczelka pod głowicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze troszkie plynu pobierał.nie duzo ale zawsze cos tam ubyło. uklad dzis odpowietrzylem zrobilem z 8 km i sie jutro okaze czy plyn jest czy go wyrzucilo.a w plynie nic nie zauwazylem. pewnie znajac moje szczescie to jest uszczelka do wymiany . bo nawet jak sprawdzalem wirnik w pompie wody to nie dalo rade go machnac czyli jest ok. bo tam nic innego nie zepsuje sie w niej.

---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ----------

no wiem ale zanim zaczne pakowac kase w niego to wole pokolei wszystko wykluczyn a na koncu uszczelka. a jeszcze jak jest u was z obiegiem bo u mnie jak gazuje do 4 tys to strasznie malo plynu krazy w wezach musi tak byc???

---------- Post dopisany 12-12-2012 at 17:05 ---------- Poprzedni post napisany 11-12-2012 at 18:58 ----------

panowie kupilem korek do zbioniczka i po przejechaniu weze sa takie miekkie jak by wcale korka nie bylo. tak musi byc?? czy korek uszkodzony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...