Montaż klimatyzacji do auta bez klimy

AdekB5

Witam :hi:chciałbym do mojej Audzianki zamontować klime manualną bądź climatronica

i pytanie czy ktos robił coś podobnego na forum .?

jakie są tego koszta.?

mam Audi A4 sedan 1.8turbo 1995r

z góry dziekuje:thumbup1:

i pytanie czy ktos robił coś podobnego na forum .?

jakie są tego koszta.?

mam Audi A4 sedan 1.8turbo 1995r

z góry dziekuje:thumbup1:

:szukaj:http://a4-klub.pl/search.php?searchid=2073678

Witam, ja reanimowałem climatronica, klima nie chodziła dwa lata. Wymieniłem chłodnice, wąż gumowy i panel klimatronika + nabicie wyszło mnie 8 stówek, a gdy nabijałem to się modliłem żeby sprężarka odpaliła, na szczęście odpaliła:grin:. Ogólnie montaż klimy jest nie opłacalny gdyż klima, spręzarka panel klimatronica są strasznie drogie a to nie jest wszystko. Możesz próbować sam zakładać z jakiś części z demontażu ale ciężko jest odkręcić chłodnice od węży nie uszkadzając gwintu, na dodatek roczniki 95 miały troszke inne panele klimatronica, które jest ciężko dostać. Lepiej chyba sprzedać auto i kupić nowe z klimą. Ale jak ktoś ma chęci i uważa że ma stalowe nerwy to montaż klimy samodzielnie jest najlepszym testem na sprawdzenie nerwów.:wink:

szfagir robil to czesci go wyszly cos kolo 500zl a czynnik za free bo kuzyn ma maszynke

jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo najtańsza chłodnica klimy nowa to koszt 150zł + sprężarka niech też będzie 150zł panel kliatronica to ok. 50zł do tego jeden z węży który ja kupowałem nowy to koszt 260zł a jak wiadomo jest ich więcej do tego czujniki, wiązki kabli itd. Chyba, że twój szwagier ma swój szrot, lub znalazł jakiś uniwersalny komplet za 500zł ( z chin) lub najzwyczajniej zapomniałeś kolego do 500 dopisać jedno 0. Jeżeli jednak faktycznie tyle dał to napisz coś więcej na ten temat, nowe, używane, uniwersalne czy co? Bo naprawde mnie to zainteresowało.

to bylo z samochodu z zajechanym silnikiem od znajomego co ma szrot. wszystkie czesci ori uzywki z 95 roku. nie tam rzadna china bo nawet nie wiem czy takie wystepuja w co watpie

Myślę że 1000 to max

kolega nie napisał czy sam będzie zakładał

części szukać teraz są tańsze niż wiosną

panel można ładować ten nowszy ,trzeba dołożyć jeden plus

nabicie to też teraz nie problem, wiosną tego roku jeden zakład nabijał za 120zł beż względu na czynnik

tylko nie zakładajcie używanych filtrów-osuszaczy oferowanych na allegro w takich cenach jak nowe. To tak jak zalożyć używany filtr oleju lub powietrza. :facepalm:

Probowalem zalozyc w 100 c4 tam tez jest klimatronik jest to nie oplacalne dlatego miedzy innymi sprzedalem ten samochod i szukalem a4 zeby miala klimatronic kiedys mialem jeszcze audi 80 b3 z automatem przerabialem na manual i po tej operacji powiedzialem koniec tego typu modow spluczesz sie z papy i pewnie i tak nie bedzie to dzialac jak trzeba. Zrobisz jak uwazasz.

Myślę że 1000 to max

kolega nie napisał czy sam będzie zakładał

części szukać teraz są tańsze niż wiosną

panel można ładować ten nowszy ,trzeba dołożyć jeden plus

odnośnie tego dokładania plusa do nowszego panelu klimatronica to o co konkretnie chodzi? Mi wywalało 3 błędy o czujniku na nogi chyba i coś tam jeszcze. Chciałbym wiedzieć na przyszłość jak mi padnie panel starszy to mam jeszcze nowszy na zamianę. I jak taka dokładka plusa wpływa na działanie całości? mam na myśli czujników ciśnienia, temp. załączania klimy.

Witam :hi: podłącze się to tematu.

Po wyrezaniu sobie pełnego fisa ze zwykłych zegarów pomyślałem o zamontowaniu climatronica w mojej A4 B5 1997r. obecnie posiadam zwykłą manualną klimę która mrozi jak cholera. Czy któryś z kolegów robił coś takiego własnymi rękami, przerabiał manualną klimatyzacje na climatronic? jakie niespodzianki by mnie czekały? Zakładam że cza by było kupić cały tunel z nawiewami nagrzewnicą silniczkami itd. panel sterowania i coś jeszcze?

Odgrzewam kotleta. Mógłby ktoś ogarnięty napisać jakie fanty trzeba skompletować do montażu klimy?

Witam,

Przymierzam się do montażu klimy, posiadam audi 95r. 1.9 1z i mam dawce po lifcie 1.8t na klimatroniku.

Chciałem wymienić samą deskę bo w moje audi jest zmęczona i zastanawiam się nad przekładką klimy,

Zdaje sobie sprawę, że może to być trudny zabieg audi 95r.jest wszystko sterowane linkami, a w klimatroniku sterowane silniczkami.

Moje pierwsze pytanie może ktoś ma pojęcie odnośnie:

-jeśli przełożę całą nagrzewnice z silniczkami to w panelu sterowania klimatronika jest komputer sterujący, czy muszę mieć jeszcze kasete od diesla

Witam,

Moje pierwsze pytanie może ktoś ma pojęcie odnośnie:

Jestem świadomy, że jeszcze przewody do sprężarki, czujnika ac, wentylator chłodnicy i jeszcze dużo innych problemów

Edytowane przez konrdaw111