Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekłamania w spalniu na FIS


hghormone

Rekomendowane odpowiedzi

Podepne sie pod temat.

U nie problem jest taki, ze pojawia sie rezerwa, a na fisie wyswietla sie info, ze mozna przejechac jeszcze 140km, zawsze mozna bylo przejechac 40km na rezerwie (na tym liczniku)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja niewiem ile mi pali bo mam pół fis i na baku pokazuje okolo 940 km zrobiłem dzis 50 i dalej pokazuje 930

wiec mysle ze okolo 6 i cos wychodzi oczywiscie nie jezdze w typowym miescie ale tez autostrada 160 czesto sie jedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 sumaryczne wskazanie na FISie jest ściśle związane z dawką jaka mam ustawiona na pompie, pamiętam, że jak miałem dawkę 2.8 to spalanie było zaniżone, jak ustawiłem na coś ok. 4 to wtedy wskazanie pokrywało się z rzeczywistością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednao okazalo sie ze fis pokazuje prawie idealnie, myli sie o 0.1 l.

Wyszlo jednak ze auto duzo mi spalilo jadac w miescie w korkach 30km+40krm w miescie bez korkow+30 km w trasie, spalanie wyszlo 10.6, w sumie lekkie mrozy,ale wydaje mi sie ze to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów na 100 km to dużo. Na dojazdy do pracy w ciągu tygodnia żona robi jakieś niecałe 500 km. Codziennie pokonuje tę sama trasę z Pragi północ do Lesznowoli, zaraz na granicy Piaseczna, Jiedzie przez największe korki w Warszawie bo jak wiemy Wawa nie ma obwodnicy. Na cały tydzien starcza jej połówka baku. Jakby palił tyle co twój czyli 10l to potrzebowałbym 50 litrów diesla na cały tydzień jeżdzenia. W tym wypadku wolałbym benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodać że autem jechalismy w 5 osob i byly lekkie mrozy, od jednego centrum handlowego do drugiego a wiec auto styglo.

Zobaczymy jak bedzie dzisiaj, nie ma mrozow autem jezdzilem sam, zrobilem juz 60 km po miescie i na chwile obecna mam juz 7.5l sumarycznego.

Wedlug tego co piszesz twojej zonie pali 7l w najwieksze korki ? Jak ona to robi mi juz jak stoje w korku to spalanie powoli rosnie, a zeby te spalanie potem zmiejszyc to trzeba kawalek prostej, przejechac z jakas w miare stala predkoscia.

W Poznaniu to ciezki temat bo co chwile swiatla.

---------- Post dopisany at 10:51 ---------- Poprzedni post napisany at 00:34 ----------

Jest jeszcze jedna sprawa, taki przykład:

Latam po miescie i spalanie sumaryczne mam 8l, podjezdzam do swiatel i stoje(dosyc dlugo sie zmieniaja) i podczas tego postoju spalanie podskakuje mi do 8.4, zielone swiatlo jade dalej ale w lancuchu innych aut, a wiec nie moge sie za bardzo rozpedzic zeby przejechac z w miare stala predkoscia wiec spalanie mi nie spada, podjezdzam do kolejnych swiatel, znowu postoj i spalanie podksakuje mi do 8,7 i w taki sposób właśnie zbiera mi sie to wysokie spalanie.

Spadnie one dopiero gdy znajde sie na jakiejs dluzszej prostej i przejade ze stala predkoscia, ale nie sa to takie proste zeby spalanie wrocilo mi do 8l.

Czy to normalne, ze na postoju tak rosnie mi spalanie , przeciez na postoju te spalanie jest dosyć małe, a komp i tak mi dodaje do sumarycznego.

Na ktorym kanale mozna VAGiem sprawdzic spalanie na godzine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem auto jest praktycznie używane w ciągu dnia 2 razy, jeden odcinek czyli jazda z punktu A do B wynosi niecałe 50 km i po południu z punktu B do A taka sama odległość. Spalanie nasze podaje i wyliczam na podstawie tankowania, i zbytnio tym się nie interesuje. Sposób jazdy mojej żony napewno nie wpływa pozytywnie na spalanie, 4 lata jeździła w dużej korporacji po całej Polsce jako przedstawiciel handlowy i poruszała się dwo dieslami Skody, więc lubi dobrze przegonić auto :) Wolno jedzie tylko kiedy ma na pokładzie synka a tak to obroty zdecydowanie wysokie.

Na kanale chyba 15 lub 16 można zobaczyć spalanie na godzinę. Mi na rozgrzanym silniku pokazuje 0,6 lub 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica miedzy rzeczywistym spalaniem a tym na Fisi wynosi ok 0,4 l On/100km. Sprawdzam to za każdym razem gdyż zazwyczaj tankuję do pełna i liczę wynik średniego spalania z zużytych litrów i przejechanych km porównując z tym co na fisie. Zrobię jednak przy okazji korektę wg powyższej procedury:

Jeżeli nie pokrywa Ci się to z fisem to musisz podpiąć vaga i to skorygować tu:

17 INstruments---> Adaption 10---< channel 3: I Consumption correction 85% - 115% (in 5% increments) Correction: 85% 90% 95% 100% 105% 110% 115% Value in channel: 85 90 95 100 105 110 115

Fabrycznie ustawienie jest na 100, jeżeli za dużo Ci pokazuję to ustaw po kolei 95, 90, 85 i zobacz przy którym ustawieniu jest najbliżej Twojego rzeczywistego spalania.

i powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...