Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po długim czasie dłubania mojego grata zdecydowałem się pochwalić co udało się z niego ulepić.

Pacjent to A4 1.8T AVJ quattro z 2001r legitymujący się mocą katalogową ( 150KM )

pierwszy pomiar przed modami dał 136KM co mnie jeszcze mocniej zmotywowało do skoksowania silnika.

obecna specyfikacja stage 1:

Turbo hybryda GT3071R

kolektor wydechowy ATP

wastegate Tial 38mm

TIP 2,75"

przepływka S3 3"

filt K&N stożek

FMIC + orurowanie

Downpipe 3"

wydech 2,5" z kwasa

wtryski Bosch 440cc Blue Giants

Pompa paliwa Bosch 979 wpieta inline

Zawór DV Forge 008

Hamulce przód 320mm Audi s4

płyn hamulcowy ATE super blue racing

Wskaźnik Boost Depo Racing

Wskaźnik EGT Apexi 60mm

Regulator ciśnienia paliwa D1spec wpięty w listwę + przerobiony układ powrotu paliwa

zawieszenie gwintowane H&R

Plany na stage 2 być może jeszcze z realizacją w 2013 i wyplucie 400+:

Kute tłoki Wossner

Kute korby Eagle

Wałki od ADR-a

Wtryski 630cc

spiek na jednomasie zrobione

Niedługo po zakupie:

DSC02166.jpg

<br /><br />

Pierwsze przymiarki większego coolera:

DSC02263.jpg

<br /><br />

DSC02261.jpg

<br /><br />

DSC02264.jpg

<br /><br />

DSC02277.jpg

<br /><br />

Przymiarka turbo:

DSC02288.jpg

<br /><br />

DSC02289.jpg

<br /><br />

DSC02295.jpg

<br /><br />

mocniejsze hamulce

DSC02679.jpg

<br /><br />

gaugery w miejscu popielniczjki

DSC02681.jpg

<br /><br />

Obecny image

DSC02677.jpg

<br /><br />

1_8t.jpg

<br /><br />

i wykres afkors

Wykres.jpg

<br /><br />

Za pomoc przy złożeniu auta do kupy w szczegulności dziękuję Olkowi i chłopakom z AZ Auto Serwis - Ul. Trakt Św. Wojciecha 167 D | 80-017 Gdańsk | Email: [email protected]

Za strojenie i nieocenioną pomoc i wiedzę teoretyczną dziękuję Robertowi z :: TURBOELITA.PL

kolejny Update projektu dopiero na wiosnę, do tego czasu auto jest zimowane w garażu

Opublikowano

:git:

:oklasky:

Opublikowano

zdjecia sa jakies male :( Pozatym zapowiad sie ciekawie

Opublikowano

nm nie dalo sie wiecej?

Opublikowano
  • Autor
nm nie dalo sie wiecej?

przy pierwszych pomiarach dało ponad 410Nm, ale trzeba było zdjąć ze względu na sprzęgło,

na wiosnę będzie mocne sprzęgło i korekta softu

Opublikowano

aha tak myslalem :thumbup1:

Opublikowano

Szacun,fajnie to wszystko wygląda i pewnie zapie.......:wink:

Opublikowano

Fajna suszarka. Co ci mogę podpowiedzieć, to tą rurkę nad turbo powinieneś już dawno zmienić na teflon w stalowym oplocie i puścić z dala od kolektora wydechowego. Na tej rurce którą masz istnieje duże ryzyko uszkodzenia turba. Poza tym przy tym turbie przydałyby się prędzej niż później kute korby, bo jakieś przeładowanie(co się zdarza) i korby może pogiąć. Poza tym fajne autko zrobione z zapasem, których nie ma wiele bo każdy zawsze robi max dla turba co uważam nie dobrym rozwiązaniem.

Opublikowano
nm nie dalo sie wiecej?

przy pierwszych pomiarach dało ponad 410Nm, ale trzeba było zdjąć ze względu na sprzęgło,

na wiosnę będzie mocne sprzęgło i korekta softu

Czyli to samo co u renka:wink: tez moc i Nm ograniczył przez sprzegło

Opublikowano

tyle ze u renka 400nm

Opublikowano

O jakim projekcie mówicie?

Opublikowano

S3 kolegi Reniek:wink: była nawet do sprzedania niedawno

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mozesz powiedziec jakie sa subiektywne wrazenia z jazdy autem? Jak sie zbiera z dołu wzgledem tego co było wczesniej? Dobrze widze, ze zaczyna pompować dopiero od 3500 obr ?

Opublikowano
  • Autor

Wrażenia są i to dość mocne, auto ogólnie zbiera się lepiej od S4 B6 tylko tak jak zauważyłeś na dole jest słabiej

Opublikowano
Wrażenia są i to dość mocne, auto ogólnie zbiera się lepiej od S4 B6 tylko tak jak zauważyłeś na dole jest słabiej

Widać to po wykresie że turbo puźno się budzi przez co jest kiepski dół ale to raczej normalne... taka locha w 1.8 r4 :decayed: Wynik na wykresie fajny ale do jazdy po mieście takie auto się nie nadaje :thumbdown:

:decayed:

Opublikowano

nadaje :) idealnie na drugim biegu ;)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Potwierdzam , nadaje jak najbardziej , tez mam podobne auto i mozna jezdzic nim po bulki do sklepu :PPP :)))

moja_audi1234.jpg

Opublikowano

takie mody to rozumiem, fajnie że masz 4x4 to nadmiaru mocy nie tracisz bezsensownie :)

Opublikowano
takie mody to rozumiem, fajnie że masz 4x4 to nadmiaru mocy nie tracisz bezsensownie :)

Cze, przy tej budzie to o "nadmiar" będzie ciężko :decayed: dobre laczki i w fwd by pociągnął.

Oby moc była z tobą, idzie ku dobremu...:thumbup1:

Opublikowano

u mnie wyglada to tak :)

424414_436621299743803_923803284_n.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.