Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowicjusz - wątek powitalny


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nazywam się Grzesiek (27l) i mieszkam w Gdyni. Widzę że na dzień dobry większość przedstawia swoje autka, ja niestety jeszcze nie posiadam (zakup tuż tuż) i stąd też pomysł żeby do Was dołączyć. Kto lepiej doradzi jak nie Fanatyk Audi. Mam nadzieję że ktoś zechce się pochwalić swoją wiedzą, doświadczeniem, zrozumieniem i lekką sugestią.

Spoiler

 

Moja sytuacja jest następująca:

Własnego auta jak wspomniałem jeszcze nie mam, jednak zdążyłem przejechać kilkadziesiąt tys. km jako kierowca (praca jako przedstawiciel; w Polsce). Postanowiłem kupić w końcu swoje pierwsze auto, więc po długim wertowaniu różnych stron, artykułów, oczywiście jakieś fora itd., zdecydowałem że będzie to Audi. Od razu w oko wpadła mi a4 b7 Avant, jednak po poszukiwaniu wymarzonej perły doszedłem do wniosku ze z moim budżetem (do 25k PLN) łatwiej/bezpieczniej będzie kupić dobrą/lepiej wyposażoną/zadbaną b6 niż na siłę szukać tańszej b7. Chciałbym Was prosić o jakąś poradę, sugestię co wybrać, na co się zdecydować. Zależy mi na pewno na a4, jeśli się uda to b7, jesli nie to b6, obie  Avancie. Nie wiem czy benzyna czy diesel i nie mam pojęcia jaki silnik wybrać. Trochę poczytałem i mówiąc w skrócie najbardziej zachwalają lub najmniej się boją 1.8T jeśli mowa o benzynie lub 2.0 TDI dla diesela. Moja codzienna trasa to droga do pracy ok 15-25 km w jedną stronę,w zależności od tego czy odwożę narzeczoną do pracy (jak miałem służbową fiestę mk7 w dieselku, to odwoziłem :P), dlatego nie wiem czy to nie zbyt mała trasa dla ON :) Poza tym raz na miesiąc albo 2 miesiące robiłbym trasę 650 km w jedna stronę autostradą prosto do domu rodzinnego :P Nie zamykam się na większe silniki benzynowe (+LPG) tylko po prostu się nie znam, nie znam ich zalet, wad, najczęstszych czy wrodzonych usterek etc. Zależy mi na tym żeby silnik był w miarę możliwości bezawaryjny (wiadomo że z każdy ma jakieś słabości), ekonomiczny, dynamiczny. Nie chciałbym trafić zaraz na warsztat i zostawić pol wypłaty na naprawy przez to że zakup był nieprzemyślany.

Reasumując :D Budżet 25.000 zł --> a4 b6 czy b7 --> Diesel czy Benzyna --> Jaki silnik --> Może jakieś przemyślenia po postawieniu się w mojej sytuacji :D

 

 

Pozdrawiam serdecznie, z góry dziękuję i na pewno do zobaczenia!

 

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Nowicjusz - Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać."
Zapraszam tu ->Regulamin. Tu się tylko witamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Cuber

    29931

  • PABLO

    22468

  • wrclaguna

    21717

  • Wihajster

    19996

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam na imię Norbert pochodzę z woj. Lubuskiego i mieszkam niedaleko Zielonej Góry, mam 23 lata.  Jestem fanatykiem Marki Audi, w rodzinie przewinęło się sporo modeli Audi stąd to zamiłowanie do marki a mianowicie od 80 b3 przez a3 8l , a4 b5 , a6 c5, a6 c6, a aktualnie a4 b5 1.9 TDI ( AJM) i a4 b8 2.0 TDI : ) Cały czas poznaje powoli ich bolączki jak i ich całe piękno dlatego też, chcę się dzielić z wami swoimi doświadczeniami jak i dowiadywać się ciągle czegoś nowego : ) Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  jestem nowym użyszkodnikiem samochodu marki audi, pierwszy samochód i padło na B6. Jestem z okolic trójmiasta, forum przeglądam od dłuższego czasu i z czasem gdy chęci przybywa na "doposażenie" auta to wypadałoby się przywitać. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim. Nazywam się Mirek pochodzę z Warszawy Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Audi A4 B8 1.8TFSI 2011r Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę! Właśnie przeglądałem Twój wątek i muszę przyznać, że autko z każdym dniem coraz piękniejsze.. [emoji106] Dużo pracy, w dobra stronę, szacuneczek!
Co do fotek i opisu w końcu trzeba będzie ogarnąć ;-)
Pozdrowionka!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Kamil - Podkarpacie 

na forum od 2012r ale od tego roku działam dopiero aktywnie 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie . Mam na imie Przemek i jestem za..... szczęśliwym właścicielem a4b9 2.0 tfsi 190 kucy 2016 rok w wersji sport limuzyna. Wczesniej posiadalem a6c5 . Pomiedzy mialem opla jednak audi to audi ,zadna marka nie moze sie równać . POZDRAWIAM

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic zupełnie, brak wiedzy czy czego ? Może napisałem w złym dziale, to proszę o info. Chociaż jakąś krótką odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widać to jeszcze raz cytuję:

Cytuj

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Nowicjusz - Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać."
Zapraszam tu ->Regulamin. Tu się tylko witamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dopiero co dołączyłem do grona Marki AUDI i od razu zarejestrowałem się tutaj mam nadzieję że jak będe miał jakiś problem to pomożecie Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (trochę późno, ale lepiej pozno niż wcale[emoji12])

Marcin, Galway IRL. Od stycznia jeżdżę A4 B8 Avant 2.0 CAGC I od tego czasu na forum jako baczny obserwator. IMG_20170126_223519.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...