Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 3.0 TDI quattro S-line (coupe) podsumowanie str. 1


Staszek20VT

Rekomendowane odpowiedzi

jak ogarniesz kamerę to się uśmiechnę co dokładnie potrzeba :decayed: jaka kamera? dużo roboty z wymianą dekorów?

Robię DIY z dekorów i półki z roletą, same dekory łącznie z tunelem środkowym około półtorej godziny, jest trochę zachodu z wyciąganiem podłokietnika i samego tunelu. Ale z ELSĄ bajeczka :) chyba po raz pierwszy nic nie połamałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsprzedaż mam listwy dekoracyjne - 5 sztuk - wewnętrzne, wzór "szczotkowane aluminium", pochodzące z mojej Audi A5 Coupe. Sprzedaję, bo wymieniłem na carbonowe.

Listwy są w idealnym stanie.

Cena 280 PLN plus wysyłka około 15zł.

Kontakt:

tel. +48503127718

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie już tak, czekam jeszcze na ramkę do sterownika z ASO, okablowanie z Kufateca i sterownik MMI z FBUS czy jak to się tam zwie :) Ale po ostatnich przygodach z sterownikami różnymi (patrz B8 TROOOOP) nerw mi puszcza :/

Ale nic, jadę do PL za dwa dni to będę tam na spokojnie ogarniał ;)

---------- Post dopisany 06-04-2013 at 22:39 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2013 at 10:16 ----------

Parę nowych zabaweczek odebranych :)

20130406143134.jpg

a w nim:

20130406143022.jpg

20130406143014.jpg

Do środka:

20130406195950.jpg

I mała zapowiedź mega-modu :D :

20130406200016.jpg

<Reklama MODE - ON>

Przy zakupie pomocny był/jest i będzie polecany już przeze mnie ten sprzedawca z Allegro:

Informacje o Użytkowniku audi-exclusive

Przy powołaniu się na mnie (Staszek z forum A4-Klub) lepsze ceny!! I pytać, bo 80%rzeczy jest nie wystawione...

<Reklama MODE - OFF>

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, będzie rezany. Lusterka zamówione pod ten mod :) Wczoraj cały wieczór i trochę nocy spędziłem na szukaniu właściwych numerów modułu komfortu, sterownika MMI pod 2G z FBUS oraz sterowników drzwi. Chcę wrzucić maksymalnie wypasione moduły, żeby mieć otwartą furtkę na inne mody.

Czy możesz potwierdzić następujące numery modułów czy będą pasowały i czy mają wszystko?

Sterownik MMI: 8T0 035 729 AX

Sterowniki drzwi: 8T0 959 793 J (kierowca)

Sterowniki drzwi: 8T0 959 792 J (pasażer)

Mam problem ze zidentyfikowaniem najlepszego modułu komfortu pod odpowiednią częstotliwość.

Natomiast plany obejmują:

- dołożeniem przycisków pamięci obu foteli (takie moduły w nich mam);

- dołożenie lusterek S5 z pamięcią (połączone z fotelami), składane, fotochromy, oświetlenie zewnętrzne i z Side Assist;

- dołożenie kamerki cofania z wizualizacją (kamerka i sterownik już są na pokładzie)

- związana z tym wymiana sterownika MMI;

- dołożenie PDC na przód (sterownik już jest, wiązki z Kufateca doszły, szukam zderzaka S5);

- dołożenie klapy ze spoilerem RS5;

- dołożona jest już roleta elektryczna tyłu (muszę zmienić moduł komfortu pod to i tylne słupki C bo pod roletę są inne);

- system audio Bang & Olufsen (leży w kartoniku i czeka na montaż);

- zmianę sterownika ABS pod Hill Assist i czujnik ciśnienia w kołach;

- klameczki wewnętrzne RS5;

- nakładki na pedały i podstopnica RS5;

Jest sporo do szukania, głównie w elektronice i modułach, bo A5 nie jest aż tak popularna i mody nie tak dokładnie zbadane i wykonywane...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolety to kodowanie masz w KOMFORCIE 46---> CODING 07 ---> LONG CODING HELPER ---> BYTE 6 ---> BIT 1 zmiana z 0 na 1

MMI to jest z wejsciem FBAS .....

Audi Interfacebox Interface MMI 8T0910729AX | eBay

Sterowniki do drzwi beda OK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę kolejnych gratów trafiło już do auta, a parę trafi wkrótce :)

Zjawił się zderzak od S5 z radarami i wiązką pod Side Assist.

20130415201004.jpg

20130415200957.jpg

Teraz auto się "prosi" o podwójne wydechy a'la S5... Więc je chyba dostanie :)

Przyszły także sterowniki do drzwi pod "pełne" lusterka, parę elementów pod pamięć foteli.

20130415200948.jpg

Do założenia pozostaje zamówić parę wtyczek z ASO i będę składał wszystkie graty do kupy. W przypadku lusterek muszę poczekać na pełne od S5 :(

Ale na osłodę zacznę od tyłu auta montować zestaw B&O :) oraz przysłane z KUFATEC'a wiązki pod kamerę oraz PDC na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne a5:slina::slina::slina::slina::slina: lista modow tez konkretna:oklasky:.... bede sledzil ten watek.... bezawaryjnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem pomału wrzucać zabawki na pokład. Wjechały blendy B&O :), wiazka i sterownik do kamery cofania (kamera już podpięta i czeka na zmianę sterownika MMI), wiązka do PDC na przód i sterownik PDC (na chwilkę, bo się darł na wstecznym i wrzuciłem z powrotem stary). Jutro dalsza zabawa z B&O i przeciąganiem wiązek na przód pod deskę rozdzielczą. Ładnie jest to aż się chce modzić na świeżym powietrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poogarniałem drzwi i wszystko powkładane. Foty zrobiłem, ale nie zdążyłem przed pracą wrzucić, więc rano będą :) Przyznam, że jest różnica po włożeniu tweeterów B&O... Na chwilę obecną z całego zestawu B&O w aucie grają subwoofer w tylnej półce, średnie/niskie w przednich drzwiach, tweetery w słupkach i środkowy w desce rozdzielczej. Jutro odbieram zamówione kostki i montuję resztę. Najgorsze jest to, że wzmacniacz mam pod CAN, a w aucie siedzi wzmacniacz MOST :facepalm: ale mam nadzieję, że sprzedawca mi wymieni na właściwy :naughty:

Przy okazji rozbierania połowy auta do zmiany głośników z tyłu przeciągnę instalację od PDC na przód, kamery cofania i przygotuję już instalację pod spoiler od RS5 :banan:

To w zasadzie wyczerpuje chyba wszystkie mody które chciałem/chcę zrobić i nie będę już musiał rozbierać auta. Bo wymiana głośników z tyłu to wypatroszenie prawie całego środka... :kwasny:

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 09:39 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 21:34 ----------

Tak na szybko zrobione, dziś ciąg dalszy walki i patroszenia auta ;)

20130418174630.jpg

20130418165056.jpg

Kończę zakładać B&O dzisiaj i podłączam na gotowo pamięć foteli. Przeprowadzę również wiązki do przodu auta pod spoiler, kamerę cofania i PDC przód. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z wczorajszego rzeźbienia :D

20130420164633.jpg

20130420164627.jpg

20130420164620.jpg

20130420152655.jpg

20130420152650.jpg

20130420152638.jpg

Zostały położone wiązki pod PDC na przód i kamerę cofania oraz spoiler tylnej klapy. Dodatkowo położyłem kilka kabli na wszelki wypadek pod ewentualne przyszłe mody, żeby już nie rozbierać więcej auta do takiego poziomu. Przy okazji poodkurzałem w odsłoniętych miejscach i upewniłem się, że auto nie miało przygód blacharskich :D:decayed:

W czwartek jadę do ASO tutajeszego, gdzie chłopaki będą po raz pierwszy zmagać się z CP - może być ciekawie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...