Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dziwne pulsowanie hamulców


dlugopis-88

Rekomendowane odpowiedzi

podczas chamowania czuc dziwne pulsowanie tak jak by abs sie wlanczal dzieje sie tak za kazdym razem gdy chamuje przewaznie przed samym zatrzymaniem,co to moze byc??

* prosze o stosowanie wlasciwego prefixu [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas chamowania czuc dziwne pulsowanie tak jak by abs sie wlanczal dzieje sie tak za kazdym razem gdy chamuje przewaznie przed samym zatrzymaniem,co to moze byc??

A moze slychac takie hrobotanie??A bylo cos ruszane przy hamulcach?Mozliwe ze trzeba czujniki od abs-u lekko dobic do wienca na przegłubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki objaw + chrobotanie, łapało mi przednie prawe koło. A zaczęło się po wymianie przegubów / kombinowali kombinowali aż w końcu spryskali wszystko i przestało.. Na Vag-u czujnik z prawego przodu inaczej mierzył prędkość - proponuje przeczyścić.. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywe tarcze powodują podobny objaw.

Krzywe tarcze "biją" - szczególnie czuć to przy większych prędkościach, ale w zasadzie rzeczywiście objawia się podobnie. Z tym, że przy krzywych tarczach ten objaw jest na tyle wyraźny i intuicyjny, że bardzo łatwo sie domyślić że to wina tarcz. Nie trzeba być specjalistą raczej. Ocena leży po stronie dlugopisa-88 czy to raczej "bicie" na przodzie czy załączający się ABS. Jeśli łapie ABS to też raczej czuć, że auto "pływa" "zarzuca" albo "blokuje któreś koło" przy hamowaniu - no i czy słychać jakieś chroboty ;)

Ale sam zaiteresowany jakoś ucichł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chial bym sie podpiąc pod temat otórz po toczeniu tarcz i zalozeniu tez mam podobne objawy pulsujace chamulce od poczatku jak by abs sie wlaczał od poczatku chamowania i słychac jakies cherboty do tego czasem predkosciomierz szfankuje :( od czego mam zacząc co sprawdzic? Tarcze wyjmowałem i wkładałem sam nie zaczepiałem czujników Absu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacz VAG-a i zobacz jakie sa predkosci na poszczególnych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji co bys polecil? moze to byc którys z najtanszych? np

http://allegro.pl/interfejs-kkl-usb-kabel-vag-vw-seat-audi-passat-a3-i1732547159.html

cudów nie ma, ale do nauki wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduja sie te czujniki w przednich kołach? jak je sprawdzić czy są OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki masz w zwrotnicach

zdejmij koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnicach? A może jakieś zdjęcie bo jak to mowia 1 obraz wart jest tysiaca słów ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...